×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Държавата праща 30 000 ученици на безплатна лятна почивка за 6 дни


Държавата праща 30 000 ученици на безплатна лятна почивка за 6 дни
Двама министри обявиха подробности по програмата "Отново заедно"
16 Юни 2021, Сряда, 13:50 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Цената е твърдо 500 лв., училищата ще определят методиката за подбор на децата

Държавата праща 30 000 ученици на безплатни почивки. Това стана ясно на брифинг в Министерския съвет.

Днес правителството одобри програмата „Отново заедно“, която ще бъде реализирана за периода от 1 юли до 14 септември, обяви министърът на туризма Стела Балтова.

Децата ще почиват за шест дни на цена от по 500 лв. 15 млн. лв. е стойността на програмата. Тя била насочена към възстановяване на туристическия бизнес, както и към учениците във връзка с ковид-кризата. 

Децата, които ще почиват безплатно, ще се избират по методика, която ще се одобрява от всяко училище поотделно. Едно даскало обаче ще може да осигури безплатна почивка на до 165 ученика. 

Местата за настаняване трябва да са категоризирани, без значение дали са с една или пет звезди. 

Образователният министър Николай Денков също обяви подробности по темата. 

Ще се зададат примерни критерии по няколко направления - продължителност на дистанционното обучение за съответния ученик, успехът в хода на обучението през годината, здравният статус (дали децата са преболедували, дали имат нужда от възстановяване, както и дали имат специални образователни потребности), социалният статус. 

Родителите няма да доплащат за почивките. Цената няма да може да варира и ще е твърдо 500 лв., за да не се засегне качеството. 

Училищата ще трябва да съберат поне три оферти и да направят аргументиран избор на конкретното място за почивка. 

 


В категории: Просвета , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
кастинг
16.06.2021 20:50:14
0
3
Държавата да прати 30 000 ученици на лятна бригада и с изкараните пари да ги изпрати на почивка, Тогава ще осъзнаят колко са 500 лв за шест дни.
1.
Ееее
16.06.2021 17:14:29
0
5
С машинно гласуване ли ще се избират децата от училището или само на познати децата им ще могат да отидат
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Защо бе арестувана Гергана? Не всяка полицейска простотия е репресия срещу свободата на словото! Защо бе арестувана Гергана? Не всяка полицейска простотия е репресия срещу свободата на словото! Защото между „полицията се е издънила“ и „властта арестува журналисти“ има една досадна подробност, коментира журналистът Ангел Зафиров Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи Логиката на тази дълбока държава е желязна: Не вкарваш в затвора съдията или прокурора, когото си хванал в прегрешение, а го повишаваш „Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа „Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа Димитър Николов, Стоян Кижев и Глен Хабимана донесоха успеха с 3:1 над „Димитровград“ в Българово „Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград „Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград Ивайло Климентов откри в 22-рата минута, а бургазлии нанесоха втори удар малко преди почивката След битка с вълните обявиха спасителя на плаж "Градина" край Созопол за ангел След битка с вълните обявиха спасителя на плаж "Градина" край Созопол за ангел Господ и Света Богородица ни го изпратиха, споделя дама, която влязла в морето с дъщеря си до коленете при червен флаг Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград Денис Токмак и Нуретин Пюскюлю намалиха резултата в края Панаир за 40 евро взриви село Българи: Нестинарите скочиха срещу огнено шоу край светинята Панаир за 40 евро взриви село Българи: Нестинарите скочиха срещу огнено шоу край светинята От 28 до 30 август външна фирма, по информация на Флагман.бг, възнамеряваше да проведе в района на параклиса край селото събор с музикална програма, различни етно изпълнения, джаз, палатки и рекламирано „огнено шоу“ Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък Най-сериозното покачване е отчетено при Лом, докато при Русе реката остава на минус 128 см и ограниченията за корабите са в сила Сигнал до Флагман.БГ: Тротоарен капан в „Лазур“ принуждава пешеходци да слизат на улицата Сигнал до Флагман.БГ: Тротоарен капан в „Лазур“ принуждава пешеходци да слизат на улицата Настояват Община Бургас да направи спешна проверка Летящ старт на Обиколката на България от Приморско, сърбин триумфира в Бургас Летящ старт на Обиколката на България от Приморско, сърбин триумфира в Бургас 17 отбора от 11 държави поеха по 125,2-километровото трасе, а кметът Иван Гайков пожела силни и безаварийни километри на състезателите
Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Едно от тях било намерено със счупен десен крак, порязвания и охлузвания по лицето Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Двама гръцки граждани и три компании попаднаха под американски санкции заради доставки на гориво за танкери, свързвани с Техеран Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Договорът сочел 12,31 евро бруто на час и 35-часова седмица, а работниците твърдят, че са се трудили по 14 часа на ден Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Операторът на аутокюто Габриел Перес знаел предварително съдържанието на президентските речи и превърнал достъпа си до тях в печеливши сделки Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Останките от безпилотния самолет са предадени за експертиза, полицията предупреди почиващите да не докосват подобни находки Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Домашният любимец вдигнал тревога посред нощ, а Бърт Гербер успял да потуши пламъците с градински маркуч Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Губернаторът на Тенеси Бил Лий подкрепи промяната, а над 160 хиляди души вече са застанали зад идеята 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг Йордан Йорданов изпрати снимка до „Вашият сигнал до Флагман.бг“ и пита защо при хроничния недостиг на места един автомобил трябва да лишава съседите от още едно МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала Кабинетът отхвърли твърденията, че активистката е била държана далеч от премиера, а проверката трябва да установи защо по-късно полицията я отвежда с белезници Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Инфлуенсърът Боби Борисов призова шофьорите да питат за цената предварително, след като негов приятел останал неприятно изненадан от сметката
Полина Карастоянова, експерт Полина Карастоянова, експерт "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори