×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама огнеборци загинаха при голям пожар край летище във Франция
  • Зеленски освободи от длъжност главнокомандващия Въоръжените сили на Украйна
  • Делото на сириеца, помел двама бургаски полицаи с автобус, влиза в Апелативния съд
  • Повече от 60 ранени при протестите след смъртта на мъж, починал при арест в Болоня
  • Жълт и оранжев код за бури, градушки и риск от наводнения
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Държавата усили контрола върху нефтения терминал „Росенец“


Държавата усили контрола върху нефтения терминал „Росенец“
На терминала вече има ефективен контрол от комбинирани екипи на Агенция "Митници", НАП и "Гранична полиция", обяви министър Василев (вляво)
15 Юни 2021, Вторник, 19:40 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Досега на място имало само по един митничар, като се давали 24-часови дежурства

Служебният кабинет обяви, че е увеличен контролът върху нефтеното пристанище „Росенец“.

На пресконференцията във вторник - по повод един месец от началото на мандата на правителството, финансовият министър Асен Василев се похвали, че държавата е усилила наблюдението спрямо големите данъкоплатци. През последните 30 дни имало значително повишена събираемост благодарение на предприетите мерки.

Очаквало се в хазната да влязат „доста повече“ пари от предварително заложеното. Асен Василев получил помощ и от вицепремиера и министър на вътрешните работи Бойко Рашков.

„Наваксани са изоставанията в Агенция „Митници“. Давам ви пример за липса на контрол. Заварихме терминала „Росенец“ с щат от седем митнически служители, които трябва да правят 24-часови смени. Т.е. за целия терминал „Росенец“ има един митнически служител в даден момент от времето; максимум двама, ако се случи да се засекат, докато единият си тръгва, а другият идва“, каза министър Василев.

Той успокои: „Това вече е преодоляно. Увеличен е щатът на Агенция „Митници“. Вкарани са колеги от Агенция НАП. Вкарани са колеги – с г-н Рашков работихме, от „Гранична полиция“. Така че в момента имаме комбинирани екипи, които установяват ефективен контрол над това пристанище, което е най-голямото пристанище за внос на нефтени продукти в България.“

Предприети са мерки за ограничаване и на т. нар. инхаус възлагания - на държавни дружества, което засяга прозрачността при изразходването на ресурсите. Според Асен Василев по време на правителството „Борисов 3“ около половината средства по различни проекти се харчели по този начин, вместо да се правят класическите обществени поръчки – със състезания между фирми.


В категории: Бизнес , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
22
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID 22/07/2026, Сряда 17:40 0
22
Коментара по темата
22.
Сталин
16.06.2021 16:10:47
0
0
Само малка вметка ще направя.Пристанеще Росенец е собственост на Лукойл.СДС с Иван Костов го подариха на руснаците за жълти стотинки.Не 80 мил. Долара а 100мил. И ПОЛУЧИХА РАФИНЕРИЯ КОЯТО СЕ ОЦЕНЯВА НА НАД 2-3МИЛИАРДА ЕВРО получиха стадион Нефтохимик с всичко прилежащо , получиха 200декара земя между слънчав бряг и влас където беше старата почивна станция на завода.Само земята там струваше много над 50мил евро.В последствие Валентин Златев построи най големия хотел на балканите точно там.Пристанище Росенец е бонус към всички подаръци на нашите продажници.Да беше само това щяхме да сме добре.
21.
Популизъм
16.06.2021 15:10:33
0
1
Жалка история. Всеки прави, какво си иска в тази държава. Популистки изказвания, неверни статии, съответно и обществото манипулирано, видно от коментарите...
20.
koko
16.06.2021 12:16:33
2
1
Костов продаде нефтозавода заедно с нефтобазата на руснаците и затова Борисов нямаше избор с даването на концесията на пристанището на друг освен на Лукойл.
19.
до идиота с опорните точки
16.06.2021 10:08:31
3
2
Един и същи идиот(пък може и да не е идиот, след като му плащат) пуска различни коментари с дезинформация относно Росенец. ГЕРБ, ДПС, БСП.... схемата е елементарна - държавата дава на концесия пристанищата, за което си получава съответните концесионни такси, които са предварително уговорени (както и на летищата). Има товарооборот, няма...таксите си вървят. Отделно концесионерът е длъжен и да поддържа съоръженията а собствена сметка, както и да изпълнява инвестиционната програма. Чии са съоръженията на брега - това не е обект на концесиите.
Айде сега да помислим в другата посока - в условията на глобална криза и нисък товарооборот какво щеше да получи държавата, ако сама си управляваше пристанищата/летищата??? Колко пари щяха да постъпят в бюджета и разпределени към разходната част (здравеопазване, пенсии, образование)??? Хубаво е, е ти плащат да плюеш. ама вземи малко прочети книжки, че покрай тези опорки изглеждаш тотално прост!
18.
Тиквун
16.06.2021 08:53:49
3
5
Какво падение! ГЕРБ стигна дъното!
Хората около президента, за които се знае, че са си комуняги, да вземат мерки срещу далаверите на КРАДЦИТЕ от ГЕРБ с проклета (според Г. Раковски) Русия.
17.
А
16.06.2021 00:12:26
1
6
Концесията е за 35 год.
16.
1+2+3+
15.06.2021 22:46:00
13
5
Smith, спри да пишеш глупости - ще се задавиш в русофобията си.... А и Литаско не е офшорна компания - с швейцарска регистрация е.
15.
До 12
15.06.2021 22:29:17
3
16
Те СА държавни и двете пристанища! Просто продажните мутри от ДПС и ГЕРБ ги дадоха на руснаците и съответно на Гела на концесия. Като свърши концесията след 20 години пак ще ги управлява държавата.
14.
Делян Пеевски
15.06.2021 22:08:31
6
22
Пристанището в Росенец е дадено за 30 годишна концесия на Лукойл от Бойко Борисов още по времето на първия му мандат през 2011 г. Яко плющене на белот са имали с Валентин Златев.
13.
Smith
15.06.2021 22:04:48
6
40
Тиквата се бяха договорили със Златев да не закача Лукойл. С мълчаливата подкрепа на Доган (той пък получи подарък от лукойл спортната база в Росенец). Благодарение на този политически чадър Лукойл не е плащал данък печалба десетилетия. Цялата им схема е скрито разпределение на печалбата през офшорната Литаско. Което е незаконно и се санкционира с 10% от оборота. Но разбира се това няма да се случи, докато ГРОБ и ДПС са окупирали прокуратурата. Затова и толкова отчаяно бранят дебеловратия с каскета.
12.
vv
15.06.2021 21:54:19
2
23
Порт Росенец трябва да бъде на 100% държавен , иначе няма управия. Порт Бургас-също.
11.
Не че нещо
15.06.2021 21:44:01
10
25
А помните ли онзи тапир от Банкя, като кажеше как бори контрабандата и мед му капеше от устата?
10.
до 9
15.06.2021 21:38:52
8
25
По закон в България няма частни пристанища- Порт Росенец си е държавна собственост. Защо ГЕРБАДжии си затваряха очите 12 години.
9.
До 5 и 6
15.06.2021 21:31:20
4
46
Терминала е собственост на Лукойл. Продаден беше от Иван Костов в комплект с Нефтохим за 80 милки м долари.
Нефтохим преработваше 12 вил петролни продукти.
За сравнение Сърбия продаде тьхната рафинерия за 1.5 млрд долара. 6 пъти по малка и само рафинерия.
Дълъг е списъка на българските предатели в новата българска история.
За това мисли българино, преди да дадеш гласа си.
8.
до Флагман
15.06.2021 21:28:39
0
21
Кажете кои са фирмите работещи през терминала, а не общи приказки.
7.
до Флагман
15.06.2021 21:26:37
1
22
Кажете кой е оператора на нефтопристанище Росенец и т.н.
6.
vv
15.06.2021 21:09:10
2
14
Ako терминалът е държавен-служители на Лукойл нямат там работа .
5.
vv
15.06.2021 21:04:57
0
25
Въпросът е - на кого е нефтеният терминал "Росенец".
4.
За дружката му Спецов
15.06.2021 20:58:35
12
17
ще важи ли да си плати данъците с лихвите?
Дубай или Разград го назначи този калитко?
3.
До Гошо
15.06.2021 20:42:17
14
33
Гошо,дори фактът,че ви вадят кирливите риза след риза е вече промяна.А и след намесата на Щатите имате червен картон.Умно момче си,ще ме разбереш.
2.
Гошо
15.06.2021 20:03:34
30
34
За момента всичко е пунта-мара. Вдигат пушилка, говорят големи приказки, но нищо не се е променило. Бушоните си изгоряха, бюрократите в администрацията си седят по местата и чакат да си започнат отново схемите като се уталожат малко нещата.
Пълен цирк. Играят театър в момента да поуспокоят малко хората, че бяха станали прекалено нагли. Наесен ще си продължат както преди с "новите" хубавци от ИТН, ДБ и прочее, които тихомълком подмениха половината си кандидати с добре-познати апаратчици.
1.
Пинчев
15.06.2021 19:58:53
14
48
Можело значи държавата да заработи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
„Ковид отделение“ се казва първата нефантастична книга на Янчо Чолаков „Ковид отделение“ се казва първата нефантастична книга на Янчо Чолаков Това е важен завой в творческия му път, който сам по себе си заслужава внимание Страх заради самолетите на САЩ: Хората от Ямболско събират подписи срещу разполагането им в Безмер Страх заради самолетите на САЩ: Хората от Ямболско събират подписи срещу разполагането им в Безмер Американските съюзници гарантират, че ще защитят България, но подобни гаранции имаше и към страните в Персийския зали, където имат военни бази, ударени от ирански ракети и дронове Лентата за Христо Стоичков ще докаже, че Бургас е кинолокация, а в този бизнес има милиони Лентата за Христо Стоичков ще докаже, че Бургас е кинолокация, а в този бизнес има милиони Общината очаква вложените 60 хил. евро да се върнат многократно в местния бизнес Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП ВСС отказа да я отстрани временно въпреки дисциплинарното дело за пътуванията с Петьо Еврото Приключи изграждането на новата индустриална зона в Бургас Приключи изграждането на новата индустриална зона в Бургас Изградени са улично осветление, канализация, пречиствателна станция, високоскоростен интернет, газ и други комуникации Порой удави Варна за минути: Улици и подлези се превърнаха в реки Порой удави Варна за минути: Улици и подлези се превърнаха в реки Полицията получи сигнали за наводнени зони край Катедралата, Македонския дом, Алея Първа и улица Девня Иван Демерджиев: Не съм забогатял от депутатската банка, години съм се трудил Иван Демерджиев: Не съм забогатял от депутатската банка, години съм се трудил Вътрешният министър свърза атаката с Пеевски и обяви, че службите затягат сигурността заради ескалацията около Иран Бурята връхлетя Бургаска област: Дървета паднаха, пътят за Средец е непроходим Бурята връхлетя Бургаска област: Дървета паднаха, пътят за Средец е непроходим Проливен дъжд и ураганен вятър удариха региона около 15 часа, Флагман.бг получава сигнали от няколко направления Деймиън Хърст и легенди на британското изкуство превземат Морското казино в Бургас Деймиън Хърст и легенди на британското изкуство превземат Морското казино в Бургас Изложбата Пеперуди и диаманти събира творби на Сър Питър Блейк, Марк Куин и Братята Конър и ще бъде отворена през целия август Таксиджия сурвака клиент с 15 евро за 2 километра в Бургас (ВИДЕО) Таксиджия сурвака клиент с 15 евро за 2 километра в Бургас (ВИДЕО) Абсурдната сметка от ЖП гарата до Конната база взриви социалните мрежи
Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Парламентът прие задължителна застраховка и по-тежки санкции, а новите правила влизат в сила след обнародването им Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Ранните данни сочат батерия от 6000 mAh, стъклен корпус без видими рамки и сензорни бутони Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Местната власт предупреди за рискове и напрежение и призова държавните институции да се вслушат в тревогите на хората SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката И тази година сцената на SPICE Music Festival ще събере артисти, чиито песни и до днес звучат по радиостанции, клубове и фестивали по целия свят Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Съдът в Мумбай наказа похитителите, които превзеха кораба и държаха екипажа като заложници повече от три месеца Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Вносните генерични лекарства остават без мито до август 2028 г., след което ставката скача първо на 100%, а година по-късно се удвоява Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг 45-годишен иранец е задържан по подозрение за убийството, а причината за фаталния конфликт още се изяснява Христо Янев остави Джеймс Ето'о в София преди битката с Карабах Христо Янев остави Джеймс Ето'о в София преди битката с Карабах Халфът не е контузен, но ЦСКА не обяви защо отпадна от групата за гостуването в Баку Над 3 промила зад волана на ТИР: Чужденец бе спрян край Лесово и влезе в ареста Над 3 промила зад волана на ТИР: Чужденец бе спрян край Лесово и влезе в ареста Гранични полицаи се усъмнили в поведението на 53-годишния водач и извикали екип на Пътна полиция Три дни след историческия триумф: Как световната преса разчете испанския гений на Мондиал 2026 Три дни след историческия триумф: Как световната преса разчете испанския гений на Мондиал 2026 Анализаторите определят титлата на Ла Роха в Северна Америка като логичен и безапелационен триумф на модерния футбол
Бойко Борисов за Румен Радев Бойко Борисов за Румен Радев Навън казват yes, yes, yes, а в България - нет, нет, нет Виц на деня Виц на деня Жена говори по телефона:
- Пратете ми добър електротехник, моля.
- Госпожо, всеки жив електротехник е добър.
Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между жените и батериите?
- Батериите имат положителна страна.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е клептомания?
- Това е способността да намериш нещо, преди някой друг да го е загубил!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори