×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Инж. Любомир Качамаков е новият председател на Камарата на строителите в България
  • Софийският университет чества своя патронен празник
  • Честваме имената, съхранили светлината на словото
  • България засилва мерките срещу домашното насилие
  • Турция въвежда нов план за борбата срещу насилието над жени
  • Единствената петролна рафинерия в Сърбия спря работа
  • Лекари призовават за строг контрол върху антибиотиците заради растящата резистентност
  • Девет деца са убити при пакистанска атака в афганистанска провинция
  • Първият евробюджет на страната влиза на второ четене в парламентарни комисии
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Любен Дилов: Нямаме врагове, единственият противник на ГЕРБ е хаосът, който парализира държавата


Любен Дилов: Нямаме врагове, единственият противник на ГЕРБ е хаосът, който парализира държавата
Произволът ще свърши с конструирането на новия парламент, а без санкцията на най-голямата група в следващото НС, това нямало как да се случи, категоричен е Дилов
15 Юни 2021, Вторник, 17:25 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Георги РУСЧЕВ

С изчегъртване нищо важно в историята на човечеството не е постигнато. Изчегъртването е за присъщо изкуство на пещерните времена, каза водачът на листата на ГЕРБ-СДС за Бургаска област

 

 

"ГЕРБ-СДС нямаме врагове на тези избори. Нито противници. Хаосът е единственият ни противник, защото е на път да парализира държавата. Чиновниците не работят,  а треперят да не попаднат по ударите на локална и национална вендета". Това каза при откриването на кампанията на коалиция ГЕРБ-СДС водачът за Бургаска област Любен Дилов-син.

Той и младите лица в листата влязоха в изборите с летящ старт и амбиции за много добър резултат. Структурите са в отлична кондиция, става ясно днес. Ярко впечатление прави, че ГЕРБ промено стратегията и залага на доста нови лица за политиката. Става въпрос за млади и реализирани кадри, които са безспорни експерти в своята област. 

Любен Дилов и младите лица на ГЕРБ със силен старт на кампанията

"Разумен живот ще има след 12 юли. Защото сега е неразумен. Имаме президент, който не е президент, а кандидат-президент, правителство, което не е правителство, а предизборен щаб. Видяхме също така, че и най-лошият парламент е по-добър от това да няма парламент", допълни Дилов.

Водачът на листата на ГЕРБ посочи и най-важните краткосрочни задачи - Планът за възстановяване и устойчивост, който, както отбеляза Дилов е жертва на постоянни прекроявания. Значението му за Бургас е ключово, защото в него са заложени изключително важните проекти за четирилентови пътища в Бургаска област, санирането, за което чакат над 40 хил.бургазлии - с одобрени проекти.

"И след изборите ще бъдем най-голямата група. Имаме ангажименти, които трябва да изпълним. Най-вече пътищата, здравеопазване и образование. Да не забравяме и туризма, съчетан с отговорна културна политика и природосъобразно законодателство. Вкарването на Бургас в зелената сделка лично за мен трябва да е задача номер едно. Надявам се на всички местни депутати да ни подкрепят в тази битка", допълни Дилов. 

Той е категоричен, че в кампанията няма да нападат никого, ще се опитват да обясняват колко важни са проектите от регионалната им програма, които трябва да остояват в следващия парламент. Дилов посочи, че е важно да се каже на всички съмишленици, които се чувствали застрашени и плашени от служебния кабинет на Румен Радев, че този произвол щял да спре с констриурането на новия парламент.

"Ще има правителство и ще е невъзможно да е без санкцията на най-голямата парламентарна група. Както казах нямаме врагове. Разглеждаме останалите политически сили просто като конкуренти за народното доверие и сме спокойни, защото има какво да покажем, имаме идеи, имаме знания как да ги реализираме. Но ще си позволя една препоръка, единствено към ДПС - не се хващайте отново за националистическата карта. Очевидно сте разколебани от перспективата и в 46-и парламент да загубите ролята си на важен балансьор, като се случи в 45-ия. Но не го правете, защото с ръка на сърцето не можете да не признаете, че последното десетилетие ДПС може да се похвали с най-много български турци на различни позиции във властта, независимо дали управлява или не, в парламента - не само от листите на ДПС. Радвате се на изключителна толерантност, помощ и разбиране за проблемите на вашите избиратели. Ако ни върнете в едни отминали години, никой няма да спечели. България няма да спечели", допълни Дилов.

В заключение той отправи послание към всички политически формации, които вместо програми, отправяли призиви за "изчегъртване". "Скъпи приятели, с изчегъртване нищо важно в историята на човечеството не е постигнато. И сикстинската капела не е изчегъртана, а построена и нарисувана. Изчегъртването е за присъщо изкуство на пещерните времена...", категоричен бе Дилов.




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Флагман.БГ БФС със съобщение за Боби Михайлов БФС със съобщение за Боби Михайлов 25/11/2025, Вторник 20:03 0
Флагман.БГ Почина легендарен вратар Почина легендарен вратар 25/11/2025, Вторник 19:03 0
Флагман.БГ Нова фатална катастрофа в България Нова фатална катастрофа в България 25/11/2025, Вторник 18:19 0
Флагман.БГ Синоптици алармират за Бургас за утре Синоптици алармират за Бургас за утре 25/11/2025, Вторник 17:39 0
България Всички новини
Нова фатална катастрофа в България Нова фатална катастрофа в България Почина 60-годишен мъж Приятелка от Япония ми сподели тайната си за естествен колаген Приятелка от Япония ми сподели тайната си за естествен колаген Домашната смес за сияйна визия, поддържа кожата хидратирана Стана ли голям скандал с Малко Българско Училище в Чикаго? Стана ли голям скандал с Малко Българско Училище в Чикаго? И колко е разочарована българската диаспора от генералния ни консул Светослав Станков Дискусия за превенция на детски бракове и раждания ще се проведе в Бургас Дискусия за превенция на детски бракове и раждания ще се проведе в Бургас Активната подкрепа допринася за създаването на среда, в която младите момичета могат да бъдат информирани, подкрепени и предпазени  Младежи със специални нужди се впускат в подводно приключение Младежи със специални нужди се впускат в подводно приключение Фотографът Пламен Вукадинов дава възможност на хора с различни увреждания да опознаят магията на морските дълбини Стряскащи данни за домашното насилие в Бургас, над 140 жени са потърсили помощ за година Стряскащи данни за домашното насилие в Бургас, над 140 жени са потърсили помощ за година 25 ноември е Международният ден за елиминиране на насилието срещу жените. За съжаление обаче у нас случаите продължават да растат Първа версия за трагедията с три смъртни случая на Околовръстното в Пловдив Първа версия за трагедията с три смъртни случая на Околовръстното в Пловдив Изпуснат телефон и секунда разсеяност на шофьора на ТИР-а са вероятната причина за катастрофата Държавата отваря път към покупка на „Лукойл“? Държавата отваря път към покупка на „Лукойл“? Този въпрос си задават мнозина, след предложение лимитът за държавни гаранции по Закона за ББР да скочи от 1.75 млрд. евро до 3.75 млрд. евро Пиленцата от Монако организират „Курс по лукс“ Пиленцата от Монако организират „Курс по лукс“ Ентусиасти броят по 5 бона за „обучението“, което ще се проведе край Френската ривиера Извънредно! Украйна се съгласи на плана за мир на Тръмп Извънредно! Украйна се съгласи на плана за мир на Тръмп Този развой на събитията е очакван, но засега информацията не е съвсем официално потвърдена, защото идва от цитиран от CNN анонимен източник 
Дженифър Лопес пя на сватба, взе 2 милиона долара хонорар Дженифър Лопес пя на сватба, взе 2 милиона долара хонорар В Индия Почина легендарен вратар Почина легендарен вратар Той има много трофеи с Милан Смут в „коалицията на желаещите“ и никой не знае какви ще са гаранциите за Украйна Смут в „коалицията на желаещите“ и никой не знае какви ще са гаранциите за Украйна Идеята да изпращат военни сили пропадна, защото трябвало първо да има примирие, а такова може и скоро да няма, а дискусиите по плана на Тръмп продължават Изкуственият интелект измами стотици туристи с несъществуващ коледен базар в Бъкингамския дворец Изкуственият интелект измами стотици туристи с несъществуващ коледен базар в Бъкингамския дворец На изображенията се виждат заснежени сергии и трибуни зад портите на двореца Гей бракове, сключени в държава членка на ЕС, вече ще трябва да бъдат признавани в целия блок Гей бракове, сключени в държава членка на ЕС, вече ще трябва да бъдат признавани в целия блок Отказът да бъде признат брак между двама граждани на ЕС противоречи на нашите закони, заяви Европейският съд Световна звезда прибра 2 млн. долара, за да пее на частна сватба – кой плати лукса? Световна звезда прибра 2 млн. долара, за да пее на частна сватба – кой плати лукса? Дъщерята на милиардера Рама Раджу Мантена се омъжи в тридневно тържество с Боливуд звезди, световни изпълнители и гости от 40 държави Разбиха фабрика за бебета в Крит - жени от България използвани в схема за милиони евро Разбиха фабрика за бебета в Крит - жени от България използвани в схема за милиони евро Бездетни семейства са плащали до 28 000 евро за дете, а за сурогатна майка — по 150 000  Първият студ оголи енергийния хаос в Европа: Германия вдигна цените над 300 евро/MWh Най-голямата икономика в ЕС има недостиг от 15 GW дневно —количество, което може да захрани три Българии Удариха по милионен бизнес с бебета, замесени са и българки Удариха по милионен бизнес с бебета, замесени са и българки Гръцката полиция разкри мащабна престъпна схема, в която са били използвани десетки жени Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия От началото на 20 век в района са регистрирани над 240 смъртни случая
Румен Радев Румен Радев Това е бюджет на измамата Виц на деня Виц на деня - Кой пациент чакаше за превръзка?
- Той си тръгна, раната му зарасна!
Виц на деня Виц на деня - Не разбирам защо аз винаги съм последният, който научава какво се случва в тая къща!
- Недей да викаш, ще събудиш детето!
- Кого?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори