×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

МФ публикува нов разширен списък с лицата, които попадат или биха попаднали под санкциите на САЩ


15 Юни 2021, Вторник, 10:59 ч.
Автор: Флагман, снимка: Флагман

Списъкът може да бъде допълван или коригиран при получаване на нови данни

Министерството на финансите публикува списък на лицата, които попадат или потенциално биха попаднали в обхвата на санкциите, наложени от Службата за контрол на чуждестранните активи  (OFAC) на министерство на финансите на Съединените американски щати.

В разширения списък, който ведомството публикува днес, са включени физическите лица (ФЛ), които попадат и потенциално биха попаднали в обхвата на санкциите, наложени от OFAC, асоциирани лица по смисъла на т. 1, буква „б“ от РМС № 441, а именно: „всички съдружници, акционери, управители и членове на органи за управление и контрол на юридическите лица по буква „а“, включени към момента и за последните 5 години“. Списъкът е съставен на база информация, която е налична и проверена до момента от органа по т. 1. от РМС №441, и обхваща периода от 2016г. до 2021г., уточняват от пресцентъра на МФ.

Лицата, включени в списъка, са съдружници, акционери, управители и членове на органи за управление и контрол на юридическите лица по буква „а“ от РМС № 441, а именно: „всички физически и юридически лица, притежавани, контролирани  или управлявани през последните пет години от лицата, включени в списъка на OFAC“. Лицата са участвали в повече от едно дружество и са с установена безспорна свързаност с физически и юридически лица от списъка по т. 1 „а“.

Списъкът може да бъде допълван или коригиран при получаване на нови данни или факти по т. 1, буква „а“ и „б“ от  РМС №441, както и съгласно буква „в“ от решението - всички физически лица и юридически лица, допълнени по реда на т. 4, а именно: Държавната агенция „Национална сигурност“ (ДАНС) и Националната агенция за приходите (НАП) предприемат постоянни мерки за установяване на степента на свързаност на лица с лица от списъка по т. 1 и предлагат на постоянната работна група допълване на списъка, в случай че се установи свързаност или изключване от списъка на лица, в случай че свързаността е прекратена.


В категории: Политика


1
Коментара
Владислав БОНЕВ Абитуриенти, проверете осигуровките си! Абитуриенти, проверете осигуровките си! 09/08/2026, Неделя 21:30 1
1
Коментара по темата
1.
Вашите и на валери хората от ефбет!
15.06.2021 12:14:23
3
1
Стефан Найденов-старши и синовете му Боян и Цветомир, новите-стари хазартни босове, любимци на Делян Пеевски, Бойко Борисов и Иван Гешев се появиха в „онзи“ списък на български юридически лица и фирми по закона „Магнитски“. Министерство на финансите обави и списъка на свързаните юридически лица съгласно Решение на МС №441/04.06.2021 г. за лицата, притежавани, контролирани или управлявани през последните пет години от лицата, включени в списъка на OFAC.

Там се подвизава и Ирена Ангелова Кръстева, майката на Пеевски с някои от фирмите, които ръководи и които станаха емблема на модела #Кой, нанесъл неизмерими щети на българската държава и граждани.



Преди дни Българският футболен съюз и онлайн букмейкърът efbet подписаха спонсорски договор за 4 години. Това става веднага след завръщането на Борислав Михайлов начело на централата. Пълен абсурд и нахалство, според юристи, запознати с действието и последиците от прилагането на санкциите по закона „Магнитски.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Бойната верига продължава социалната си мисия, давайки надежда на семейства в нужда Абитуриенти, проверете осигуровките си! Абитуриенти, проверете осигуровките си! Завършилите училище, които още не работят и чакат началото на следването си, сами покриват здравните си вноски в периода между двата статута В пет български общини няма нито една медицинска сестра В пет български общини няма нито една медицинска сестра Опан, Трекляно, Копривщица, Дългопол и Ковачевци са останали без нито един специалист по здравни грижи, а в други 104 общини работят най-много по десет Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта Атика, Крит, Цикладите и редица егейски острови са сред рисковите райони, извънредната готовност остава в сила и в понеделник Всички искат Бургас! Дори и софиянци са категорични: Евровизия 2027 трябва да е край морето (ВИДЕО) Всички искат Бургас! Дори и софиянци са категорични: Евровизия 2027 трябва да е край морето (ВИДЕО) Екипът на "Въй, Бургас" акостира на Морска гара броени дни преди историческото решение за града-домакин на музикалния гигант Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора Колоните се движат с едва няколко километра в час, полиция регулира трафика, няма данни за тежко пострадали Хотелиерите по морето: Плащаме по 2000 евро, за да докараме един работник, а визата идва накрая на сезона Хотелиерите по морето: Плащаме по 2000 евро, за да докараме един работник, а визата идва накрая на сезона Киргизстан, Узбекистан и Украйна вече осигуряват голяма част от персонала в Слънчев бряг, докато бизнесът настоява държавата да ускори процедурите за кадрите от трети страни Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински Лидерът на Възраждане говори за акт на агресия, докато Министерството на отбраната не открива данни за преднамерена атака срещу България Само във Флагман.бг: Кървавата драма край Кошарица е заради пристрастия към Путин Само във Флагман.бг: Кървавата драма край Кошарица е заради пристрастия към Путин Спор за войната в Украйна бързо прераснал във физическа сблъсък, 56-годишният украинец, който подкрепял Русия, взел нож от масата и прерязал гърлото на 50-годишния си авер Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку Сините наеха Airbus A330-203 за дългия чартърен полет до Туркестан преди решителния реванш с Кайрат
Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Руското външно министерство приветства новия тон на София за войната в Украйна, но смята, че е рано за възстановяване на двустранните отношения Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Небето над Германия предизвика невиждан интерес, но експертите имат земно обяснение за огромната част от загадъчните светлини Кой е Тесак и защо символът му се появи на снимка с пребития Георги Кузев Кой е Тесак и защо символът му се появи на снимка с пребития Георги Кузев Историята води към руското движение Оккупай-педофиляй и модел на саморазправа, превърнат в интернет зрелище Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч Стихията достигна провинция Чжъцзян, затвори транспортни връзки и повиши риска от наводнения и свлачища Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО) Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО) Опозиционната депутатка Тиме Кадрияй атакува премиера в оставка след поредно искане за отсрочка на заседанието 1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия 1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия 65 чувала с дрога били скрити на борда, службите следели кораба още от февруари Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Как онлайн фрустрацията и семейната среда отгледаха децата-убийци от Пловдив Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери 59-годишният милиардер почти изчезна от публичността, състоянието му остава около 9,3 млрд. долара, а Великобритания се готви за съдебна битка за £2,5 млрд. Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол SkyNomad N90 Max върви на електромотори, а бензинов двигател произвежда ток при дългите пътувания След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком Според близки до телевизионния водещ двамата са поели по различни пътища още миналото лято, но са запазили добри отношения заради дъщеря си Мари-София
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Потресена съм от примитивната политическа употреба на инцидента с дрона Виц на деня Виц на деня - Киро, забелязъл ли си, че твоята тъщата има златен зъб?
- Отдавна, ама все не намирам повод.
Виц на деня Виц на деня - Какво е мъдрост?
- Това е, когато сам стигаш до мисълта, че се занимаваш с глупости...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори