Ваксинацията на деца започва до дни, нужно е съгласие от родител
Едва 700 000 са получили втора доза
"Около 700 000 са получили втора игла, но още много може да се желае до постигане на колективен имунитет", това каза пред NOVA NEWS проф. Красимир Гигов, председател на Националния ваксинационен щаб. Той добави, че се разрастват възможностите за ваксиниране, но намалява желаещите да се ваксинират.
Специалистът предупреди, че срокът на годност на ваксините ще започне да изтича и поради тази причина се договарят възможности за дарения на близки страни - РС Македония, Черна гора. Проф. Гигов подчерта, че в други страни хората чакат за ваксини, като дори нямат избор, а ние имаме избор и не желаем да се ваксинираме.
"Ваксинирането на деца е продължение на ваксинационната кампания. Децата разпространяват по-лесно вируса. Нашето становище също е, че е редно да се започне ваксинацията на деца над 12 години", заяви той и добави, че имунизацията не трябва да масова е да се подхожда индивидуално, като се следи за допълнителните заболявания.
За него максимално бързо ваксинацията трябва да започне, до няколко дена, като заяви, че е нужно да има съгласие от родител.
"Гаранция за безопасност на ваксината идва от производители, педиатри и медици, така че да се спази принципът да не се вреди, отклонения се случват, но те са малко, а освен това процесът ще се следи", заключи проф. Красимир Гигов.
Много мъже се тресат от страх: Разгневен дух отмъщава за насилие над жени
Как черното да остане черно – 4 трика при пране
Спортисти от Русия и Беларус спечелиха знаково дело в съда
Ултрасите на Левски с остра реакция след погромите в София
Колко често трябва да се слага вакса върху колата
Това е тайната на най-вкусния пълнен шаран с орехи, непременно го направете за Никулден
България подписа стратегически важен договор за новите ядрени мощности на АЕЦ „Козлодуй“
Световните медии отразиха протестите в България: Най-мащабните от години
Като след цунами: Азия е разтърсена от смъртоносни циклони и мусонни дъждове
Продължават експертните обследвания през нощта Околовръстния път на Пловдив
Празнична програма за Никулден в Поморие и Ахелой
