×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Доброволци преобразиха недостъпни маршрути в Странджа (СНИМКИ)


Доброволци преобразиха недостъпни маршрути в Странджа (СНИМКИ)
Те буквално са заварили джунгла от треви и храсти над кръста, непроходими участъци от екопътелите и липса на каквато и да е маркирковка по повечето маршрути
14 Юни 2021, Понеделник, 20:59 ч.
Автор: Емел МАХМУД

6 пътеки, или 27 км около село Бръшлян вече са проходими и очакват туристи

Недостъпни маршрути в Странджа вече са обновени и очакват туристи. Туристическо дружество „Насам-Натам“ и десетки доброволци дадоха старт на мащабна акция. Тя започна миналия уикенд от района на село Бръшлян, съобщи за Флагман.бг председателят на УС на дружеството бургазлията Димо Колев. 

Въпреки дъжда и лошите метеорологични условия в акцията по обновяване на маршрута са се включили София, Пловдив, Варна, Стара Загора, Казанлък и Бургас.

Те буквално са заварили джунгла от треви и храсти над кръста, непроходими участъци от екопътелите и липса на каквато и да е маркирковка по повечето маршрути. 

„Изгубихме 2-3 часа от съботния ден заради дъжда и затова не всички маршрути са завършени,  но ще бъдат завършени. Работихме по 6 маршрута, около 27 км са вече проходими и маркирани. Започнахме с района на Бръшлян, защото местните искат маршрутите около селото да  станат проходими и приятни за разходка. Те също се включиха и заявиха готовност да финансират информационното табло, което ще бъде поставено на центъра“, обясни Колев. 
Обновени са маршрутите: В царството на билките, Двата вриса, По пътя на ясния месец (към Стоилово), Пътят на звездите (към Звездец), Към хайдушкото сборище. Създаден е и нов кръгов маршрут Бръшлян-св.Петка-Рибарника-р.Катун-Бръшлян. 

„За съжаление в събота няколко часа валя и не успяхме да завършим всички. В края на месеца продължаваме там - около Стоилово, Малко Търново и Петрова нива. По нататък и по останалите маршрути в Странджа, за да е достъпна за туристите“, каза още председателят на ТД „Насам-Натам“.

Следващото събитие ще бъде в края на месеца, а организаторите се надяват заявките за участие да бъдат много повече. Те все още не са обявили мероприятието във фейсбук, но вече имало желаещи да се включат. 

Туристическото дружество е стартирала кампания за набиране на средства за указателни табели. „Въпрвим по план, както сме обявили в началото. Ще е трудно това начинание, ще е дълго, но със сигурност ще е забавно и успешно.

Защото е крайно необходимо Странджа да стане достъпна за повече хора“, казва още Колев. 

Повече информация за кампанията и как да я подпомогнете, може да видите ТУК и ТУК.

ТД „Насам-Натам“ миналия месец изгради и кръгов маршрут над в.с. Росенец и 5 маршрута около Бегликташ заедно с колеги от Приморско. Табелите и таблата за тях са готови и предстои поставянето им. Сега е ред на Странджа, казват още от организацията. 
 




В категории: Малко Търново


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
19
Коментара
Флагман.БГ Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик 22/12/2025, Понеделник 22:00 0
Флагман.БГ Щастлив ерген празнува раздялата с ергенка Щастлив ерген празнува раздялата с ергенка 22/12/2025, Понеделник 21:15 0
Флагман.БГ Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир 22/12/2025, Понеделник 20:45 0
Флагман.БГ 5 безотказни рецепти за детоксикация на тялото 5 безотказни рецепти за детоксикация на тялото 22/12/2025, Понеделник 20:30 0
Флагман.БГ Любим водещ на NOVA с голям гаф в ефир Любим водещ на NOVA с голям гаф в ефир 22/12/2025, Понеделник 20:00 0
19
Коментара по темата
19.
Джо
20.06.2021 23:20:58
3
1
Валя,
Подобни същества не биха умрели от глад, понеже всеки работи нещо. Това което подобни същества правят там, е през свободното им време, никой не им плаща, напротив, харчат пари за гориво, харчат време в което биха могли да лежат на плажа :). Знам, че ще е трудно за осмисляне. Бъди здрава :)
18.
Валя
20.06.2021 17:00:50
3
5
В един перфектен свят, подобни същества щяха да умират от глад, но понеже общината ни е упадъчна, подобни същества живеят от простотията и показността си, а глупаците, които им се възхищават и следят по социалките, им пълнят джобовете с кинти! Всичко обаче си има край, и колкото краят е в по-напреднала възраст, толкова по-зле за тях! Прост човек и силен вятър нямат спиране!
17.
до крушкув
20.06.2021 08:16:01
1
1
крушкув,мини през първи или втори клас , за да се научиш да пишеш, и тогава давай изявления за интелекта на другите по време на работа.
16.
5ков
19.06.2021 15:41:10
1
1
Наркомани....
15.
крушкув
18.06.2021 14:07:53
2
3
Забавни истории се разказват тук. Големи експерти тука.Тези бояджии много на сериозно са се взели.
Долу НАТО! Долу ГЕРП!Долу U$A! Колонизаторите вън!
14.
Стефка Златарова
17.06.2021 20:58:26
0
4
А къде във случая е дирекцията на гей парк Странджа,няма никой,тишина,защото няма телевизийки,няма джурналистки,няма европроекти за милиони,но има пари за екскурзии и
пинизи други.
13.
Пейо
15.06.2021 17:14:50
1
11
Странджа е рай , уникален феномен , трябва да се забрани сечта , а за бракониерите затвор !
12.
ана
15.06.2021 10:58:27
1
9
Дано тези доброволци стигнат и до пътеките около с. Стоилово, където има прекрасни местности, но недостъпни станаха с годините.
11.
brawo
15.06.2021 10:02:41
0
8
И да качите траковете в mountains.bg!
10.
Браво
14.06.2021 23:17:17
0
35
Евала! Браво, бъдете здрави и предавайте тази любов
9.
До 8
14.06.2021 22:56:59
0
43
Няма да те разберат приятелю! Статистиката показва какво е мисленето на обществото ни в 90 %. Затова сме на дъното. Ако някой им изгради беседка с барбекю за пукница, ще има масово одобрение! Това е Ганьо Балкански на21 Век! Ядене, хейтване, яко чалга!
8.
Тодор Александров
14.06.2021 22:09:49
2
36
Прави неприятно впечатление, че от 7 коментара няма нито един на нормално мислещ и , особено важно, нормално съчувстващ човек. Всички изказали се са, определено, с психологични проблеми, които са се опитали да решават, пишейки нелепи коментари тук. Призовавам Флагман да проявят здрав разум и да спрат коментарите в страницата си - гаранция, че ще подобрят душевното здраве на читателите си .
7.
любопитен
14.06.2021 21:16:04
32
3
Що цапате дърветата с боя, да не са на баща ви
6.
*********
14.06.2021 21:15:20
4
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
бат Танас
14.06.2021 21:14:00
7
13
Това не е морската градина , а Странджа, догодина няма да личи къде сте вършали
4.
Странджанска зурла
14.06.2021 21:11:32
16
9
Само да предупредя добловолците че там има изчезнали ловци,гъбари и овчари, както бащата на бившия шев на митница Малко Търново, там бродят човекоядци
3.
до 2
14.06.2021 21:09:41
16
7
..и по 10 лева за транспорт, а дали декларира нещо пред НАП
2.
Бургазлия
14.06.2021 21:07:27
22
10
Заблудени доброволци... догодина зеления странджанин ще разхозда по пътечките срещу 10 кинта наивниците
1.
Българин
14.06.2021 21:03:52
28
9
Осраха мерията и подготвиха и други да я осерат...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Навсякъде по света пълнят пазарските колички с хранителни продукти, само в Бургас - със стотинки (СНИМКИ/ВИДЕО) Навсякъде по света пълнят пазарските колички с хранителни продукти, само в Бургас - със стотинки (СНИМКИ/ВИДЕО) Машината за монети се оказа "най-оборотното" устройство за последните месеци Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик Често той публикува размисли за отношенията между мъжете и жените в социалните мрежи Призив към пенсионерите: Плащайте само по този начин след Нова година Призив към пенсионерите: Плащайте само по този начин след Нова година Пазарувайте и покривайте сметките само в евро, зове Русинова възрастните хора Радиаторът не топли? Водопроводчик разкри 3 лесни трика за повече топлина Радиаторът не топли? Водопроводчик разкри 3 лесни трика за повече топлина Експертът споделя как лесни стъпки могат да подобрят работата на радиаторите у дома Щастлив ерген празнува раздялата с ергенка Щастлив ерген празнува раздялата с ергенка Любовната приказка на Джан Микел Ратта и Габриела Михайлова от „Ергенът: Любов в рая“ официално приключи Ако шофьорите пренебрегнат това, може да съсипят двигателя на колата Ако шофьорите пренебрегнат това, може да съсипят двигателя на колата Смяна на ангренажен ремък: интервали, признаци на износване и важни съвети Няма да повярвате на какво се дължи лудницата в хипермаркетите в Бургас Няма да повярвате на какво се дължи лудницата в хипермаркетите в Бургас Бургазлии в трескаво празнично пазаруване на плодове и зеленчуци, оказаха се най-купуваната стока 5 безотказни рецепти за детоксикация на тялото 5 безотказни рецепти за детоксикация на тялото Едно от най-добрите средства, чрез който можем да пречистим организма си, е детоксикацията На трапезата в сряда задължително сложете тези ястия! На трапезата в сряда задължително сложете тези ястия! На Рождество Христово свършват постите и обядът е блажен и много богат Любим водещ на NOVA с голям гаф в ефир Любим водещ на NOVA с голям гаф в ефир Цветомир Иванов обаче нееднократно е заявявал, че в шоуто, което води, не се търсят правилни, а първосигнални отговори
Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир Той вдъхва спокойствие и креативност за следващата година Лошо спите, а не подозирате защо – отговорът е в леглото ви Лошо спите, а не подозирате защо – отговорът е в леглото ви Според учени възглавницата е сред най-подценяваните, но най-влиятелни фактори за качествен сън и възстановяване на тялото Почина бившата съпруга на Чък Норис - Даян Хоулчек Почина бившата съпруга на Чък Норис - Даян Хоулчек Тя е издъхнала след продължителна борба с деменцията Отказаха да върнат децата на двойка, живееща в гората без ток и вода в Италия Отказаха да върнат децата на двойка, живееща в гората без ток и вода в Италия Решението предизвика критики от страна на правителството Нови правила за влизане във Великобритания от февруари Нови правила за влизане във Великобритания от февруари Всеки, който желае да влезе във Великобритания, трябва да има дигитално разрешение – чрез ETA или електронна виза Откриха снимка на принцеса Даяна, скрита в дома на финансиста Джефри Епстийн Откриха снимка на принцеса Даяна, скрита в дома на финансиста Джефри Епстийн Той е бил вманиачен на тема британското кралско семейство, става ясно от  обиските в дома му Убиха руски генерал насред Москва Убиха руски генерал насред Москва Взривиха колата му, властите подозират украинските служби Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Клубната медия на „белите“ атакува с твърдения за прикриване на истини и подигравка с правосъдието Откриха огромни количества злато в тази азиатска страна Откриха огромни количества злато в тази азиатска страна То се намира в морето край бреговете на град Лайджоу в провинция Шандун Предстои зрелищен метеоритен дъжд Предстои зрелищен метеоритен дъжд Пикът на последния за годината метеорен поток - Урсиди, може да се наблюдава от България на 22 декември, понеделник, около 12 ч.
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Нямам никакви проблеми с гнева Виц на деня Виц на деня - Съседке, имам да те черпя.
- Защо, комшия?
- Вчера, така вика по твоето дете, че и моето си оправи стаята и се облече по-топло.
Виц на деня Виц на деня - Знаеш ли какво е кактус?
- Не.
- Разочарована от живота краставица.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Странно нещо е съвестта! Измъчва не този, когото трябва, а този, който я има.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори