Н.пр. Посланика на Румъния избра Областна администрация Бургас за начало на своята дипломатическа дейност в страната ни
Г-жа Предеску беше придружена от г-жа Аурелия Домницияму, министър-съветник по европейските проекти в посолството, и Почетния консул на Румъния в Бургас - г-жа Евгения Попеску
Н. Пр. г-жа Бръндуша Йоана Предеску, извънреден и пълномощен посланик на Румъния в Република България, избра Областна администрация Бургас, извън рамките на столицата, за първото си посещение като посланик в страна ни. Г-жа Предеску беше придружена от г-жа Аурелия Домницияму, министър-съветник по европейските проекти в посолството, и Почетния консул на Румъния в Бургас - г-жа Евгения Попеску.
„За мен е удоволствие, че сте избрали да посетите бургаска област като начало на дипломатическата си дейност. Това е един от най-привлекателните региони в България, с хилядолетна история и богато културно-историческо наследство, красива природа и отлични условия за туризъм. Убедена съм, че бургаска област ще бъде една от любимите ви области в България“ – приветства делегацията областният управител проф. Нейкова.
Тъй като до сега не е имало инициатива за побратимяване на румънска и българска област, областният управител Мария Нейкова и Н.Пр. Бръндуша Предеску се обединиха около идеята, че ще направят всичко възможно в рамките на мандатите си това да се случи и да реализират някои успешни проекти в сферата на икономиката, културата, образованието, което ще постави рамката на устойчиво сътрудничество и в бъдеще.
Ходенето - най-простото и най-силно оръжие за здраво сърце
Излязоха подробности за кървавия инцидент в германски влак
Мъж получи 12 години затвор за убийството на братовчед си във Варна
Българин е задържан с над 6 килограма хероин в Гърция
Пеликанът Стойчо предизвика нова драма във Варна
Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП
Бургазлийката Мария Бакалова отправи спортен призив
Тайните за красота на Мишел Пфайфър
Как да предотвратим свиването на дрехите при пране - полезни съвети за всяка материя
Външно: Няма информация за пострадали българи при атентата срещу джамия в Исламабад
4 зодии, за които съдбата ще се обърне след 15 февруари: идва време на стабилност, успех и вдъхновение
Президентът Илияна Йотова до Джей Ди Ванс в Милано
