Променят движението на 8 влака заради ремонт
Засегнати са пътници от Пловдив, Асеновград, Димитровград и Свиленград
От днес се въвеждат промени в организацията на движение на осем крайградски пътнически влака, които пътуват от Пловдив до Асеновград, както и от Пловдив до Димитровград и Свиленград. Причината са ремонтите от ДП "Национална компания железопътна инфраструктура" на железопътен възел Пловдив, свързани с проекта за модернизация на жп линията София-Бургас и Пловдив-Свиленград, поради което ще бъде намалена пропускателната способност за влаковете в гарата.
Корекции ще бъдат въведени в разписанията на следните влакове: Крайградският пътнически влак № 19271 от Пловдив за Асеновград, който заминава от гара Пловдив в 06:00 ч., ще бъде обединен с крайградския пътнически влак № 10141 от Пловдив за Свиленград до гара Крумово.
По тази причина влакът за Свиленград, който тръгва от гара Пловдив в 06:06 ч., ще заминава с 6 минути по-рано, т.е. в 06:00 ч.; Крайградски пътнически влак № 19207 от Пловдив за Асеновград, който тръгва от гара Пловдив в 07:30 ч., ще бъде обединен с крайградския пътнически влак № 10241 от Пловдив за Димитровград до гара Крумово.
По тази причина влакът за Димитровград, който заминава от гара Пловдив в 07:14 ч., ще тръгва с 16 минути по-късно, т.е. в 07:30 ч.; Крайградският пътнически влак № 19211 от Пловдив за Асеновград, който заминава от гара Пловдив в 09:30 ч., ще бъде обединен с крайградския пътнически влак № 10143 от Пловдив за Свиленград до гара Крумово.
По тази причина влакът за Свиленград, който тръгва от гара Пловдив в 09:24 ч., ще заминава с 21 минути по-късно, т.е. в 09:45 ч.; Крайградски пътнически влак № 19217 от Пловдив за Асеновград, който тръгва от гара Пловдив в 13:30 ч., ще бъде обединен с крайградския пътнически влак № 10243 от Пловдив за Димитровград до гара Крумово.
По тази причина влакът за Димитровград, който заминава от гара Пловдив в 13:24 ч., ще тръгва с 9 минути по-рано, т.е. в 13:15 ч.
Дара се завръща за пети път като треньор в "Гласът на България"
Министерството на туризма участва в инициативата "Мама, татко и аз на Giro" в София
Катастрофа между камион и трактор на пътя София - Варна
Тръмп за стрелеца във Вашингтон: Помислих, че е паднал поднос
Температури до 28 градуса, но и жълт код за 12 области
Детето, паднало от парапет на НДК, е в много тежко състояние
Кола избухна мистериозно в пламъци край къмпинг "Европа"
Дневен хороскоп за 26 април 2026: Радост за Овена, Близнаците да се доверят на интуицията си
Камера засне микробус-нарушител, но пропуск спаси фирмата на Милушев от солена глоба
Украйна е готова за преговори с Русия в Азербайджан
Лекари отново настояват за по-висока потребителска такса
