×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Макрон ще посрещне Зеленски на 17 ноември в Париж
  • Премиерът свиква извънредно Съвета по сигурността заради особения управител на „Лукойл“
  • Британската медия Би Би Си поднесе извиненията си на американския президент Доналд Тръмп
  • България посреща мощи и светини на Св. Гавриил Ургебадзе
  • Очаква ни слънчев петък
  • Две деца починаха след хранително отравяне в туристически квартал на Истанбул
  • Освободиха под съдебен надзор жена, задържана за обира в Лувъра
  • Премиерът ще връчи държавната награда „Св. Паисий Хилендарски“ на проф. Христо Йоцов
  • В Испания разбиха мрежа за трафик на непълнолетни мигранти
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нискоквалифицираните кадри най-търсени на пазара на труда


13 Юни 2021, Неделя, 18:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Последните данни за заетите в страната са от годината преди пандемията - над 2,3 милиона души

 

Водещите икономически центрове привличат най-много работна сила, сочи анализ на Института за пазарна икономика. Броят на заетите в страната остава сравнително постоянен.

Последните данни за заетите в страната са от годината преди пандемията - над 2,3 милиона души. Най-много са наетите в София. Следват Пловдив и Варна, казва Адриан Николов от Института за пазарна икономика:

„Големият град като че ли най-успешно успява да даде най-много възможности за най-широк профил от хора - от по-добре образовани до по-слабо образовани, със специализация в различни насоки на икономиката. От значение в случая са заплащането и стандартът на живот. Тъй като по-големите градове имат доста по-конкурентни пазар и на труда, съответно там и заплатите са по-високи“. 

Има и общини с под 1000 наети, а повече от половината от общините губят наети между 2018 и 2019 година. 

 След постепенното отпадане на ограничителните мерки вследствие на пандемията най-търсени на пазара на труда са нискоквалифицираните работници:

„Появиха се много обяви за търсене на готвачи, на сервитьори, на шофьори и подобни професии. Това е големият фактор, който в момента всъщност движи тази динамика на трудовия пазар“. 

Източник: БНР


В категории: Бизнес


6
Коментара
Флагман.БГ Ето какви са шансовете за снежна коледа Ето какви са шансовете за снежна коледа 16/11/2025, Неделя 10:28 0
Флагман.БГ Как да избелим дрехите си без белина Как да избелим дрехите си без белина 16/11/2025, Неделя 08:42 0
Флагман.БГ Колко ще ни струва зимната ски ваканция Колко ще ни струва зимната ски ваканция 16/11/2025, Неделя 08:32 0
6
Коментара по темата
6.
Да
14.06.2021 04:17:52
1
4
Ми боклуците от сливен и ямбол да почват да работят
5.
Е КАК
13.06.2021 23:09:22
0
10
Няма да са търсени,нискоквалифицирани......
то ора не останаа у бегето......
4.
555
13.06.2021 22:50:10
0
10
Тогава защо университетите продължават да бълват нови и нови висшисти? То няма нужда от тях.
3.
До 2
13.06.2021 22:16:52
0
11
От както почнаха без контрол да раздават шофьорски книжки и средно образование на неграмотните цигани.
2.
Преживял
13.06.2021 21:14:13
1
14
От кога готвачите и шофьорите са нискоквалифицирани?
1.
Уникални тарикати си мислят че са
13.06.2021 18:57:54
0
16
Не е вярно! Не им пречи да наемат и висококвалифицирани кадри, но ако може да им плащат минимална заплата на 4 часов работен ден и ако може човека да дойде с базата данни, за да развие бизнеса на повярвалия си завършил средно с 3 бизнесмен. А, да... ако може да има личен автомобил, на който той ще плаща разходите... разбирай горивото, но само ако е с норма на разход на гориво до 6л/100км бензин и да има сложено газово
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българин е трети в света по ядене на люто Българин е трети в света по ядене на люто Той участва в международните състезания като национален представител   Редки български банкноти и монети се продават за десетки хиляди Редки български банкноти и монети се продават за десетки хиляди Златните 100 лева струват близо 200 000 лв., а редки 10-левки достигат над 50 000 лв Георги Карапаунов от Смолян е “Пътен полицай на годината”  Георги Карапаунов от Смолян е “Пътен полицай на годината”  В отборното класиране лидер стана съставът на ОДМВР–Габрово, следван от Смолян и Бургас Неочакван туристически бум: Българи се втурнаха към Русия  Неочакван туристически бум: Българи се втурнаха към Русия  Новите санкции на ЕС срещу страната агресор са за организирани екскурзии, за които у нас няма особен интерес Мобилни медицински екипи тръгват към отдалечените райони от 1 януари Мобилни медицински екипи тръгват към отдалечените райони от 1 януари Профилактичните прегледи ще се извършват по график в оборудвани помещения или мобилни пунктове, без да дублират дейността на личните лекари   Как да избелим дрехите си без белина Как да избелим дрехите си без белина Все по-често се препоръчва да се използват натурални средства за почистване и премахване на петна Слънчева и приятна ще е неделята по Черноморието Слънчева и приятна ще е неделята по Черноморието В сутрешните часове на отделни места видимостта ще е намалена.   Ето кой празнува имен ден на 16 ноември Ето кой празнува имен ден на 16 ноември Днес църквата почита светия, която пръв е написал Евангелие   Карлос Насар разкри: Предлагаха ми 2 млн долара годишно, за да вдигам за чужда страна Карлос Насар разкри: Предлагаха ми 2 млн долара годишно, за да вдигам за чужда страна Голямата звезда на българския спорт категорично отрече спекулациите, че е водил преговори да се състезава за чужда държава, след като името му бе замесено в слухове за Бахрейн Каква е тази еклектика в центъра на Бургас? Каква е тази еклектика в центъра на Бургас? Читатели сигнализират за комичен, но срамен „шедьовър“, съставен от мърляв стопанин на частен имот и изискан собственик на елитен ресторант 
Толерантността е хармония в многообразието Толерантността е хармония в многообразието В основата ѝ стои умението да се поставим на мястото на другия, да признаем равенството между хората и да се откажем от желанието да доминираме над тях Карлос Алкарас срещу Яник Синер на финал в Торино Карлос Алкарас срещу Яник Синер на финал в Торино Испанецът за първи път ще играе за титлата във финалите на АТП От 1-ви клас във Великобритания ще се учат да разпознават фалшиви новини От 1-ви клас във Великобритания ще се учат да разпознават фалшиви новини Новата програма подготвя децата за реалния свят – AI и финанси Почти 20 000 загинали  по пътищата в ЕС през изминалата година Почти 20 000 загинали по пътищата в ЕС през изминалата година Черната статистика в Световният ден в памет на жертвите на пътя   Първа по рода си среща се проведе във Ватикана Първа по рода си среща се проведе във Ватикана Холивудски звезди се срещнаха с Папа Лъв XIV След „Гласът на България“ Славея Иванов покори и Русия, поп звезди във възторг от езика ни След „Гласът на България“ Славея Иванов покори и Русия, поп звезди във възторг от езика ни След като събра красавицата от Шумен събра максималните 100 точки, Арпи Абкарян сподели, че за първи път чува българска реч и я определи като много красива Споразумяха се за Бюджет 2026 на ЕС Споразумяха се за Бюджет 2026 на ЕС Той възлиза на 192,8 милиарда евро, а приоритетите в него са укрепване на отбранителната готовност на Европа, повишаване на конкурентоспособността и миграционния натиск Защо небето е синьо, а Космосът - черен Защо небето е синьо, а Космосът - черен Вижте какво е научното обяснение Тръмп премахва тарифите върху над 100 хранителни продукта Тръмп премахва тарифите върху над 100 хранителни продукта Политическата реалност обаче изиска корекция, защото избирателят не реагираше на идеологически величия, а на касовите бележки от супермаркета. Майдан срещу Зеленски, бунтари го обявиха за престъпник Майдан срещу Зеленски, бунтари го обявиха за престъпник Украински боец каза, че един нелегитимен президент е обсебил властта и настоя да се оттегли мирно, за да не се стига до кръвопролития
Бойко Борисов Бойко Борисов Ще имаме дерогация за Лукойл от САЩ, чичо ми зад Океана каза Виц на деня Виц на деня Какво е нужно на една жена да ви скапе петъка за една минута?
-Да е петък и да има една минута.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят:
- Хич не ме интересува кой колко пари има! Важното е колко ми дава.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Някои индиански племена вярват, че ако ядеш мечка ще бъдеш силен и смел. Ако ядеш пума ще бъдеш хитър и бърз. Мисля си, ние дали не ядем прекалено много овче и свинско?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори