В Гърция ще признават всички ваксини за влизане в страна
Служителите по хотелите и корабите ще бъдат тестват за коронавирус всяка седмица, освен ако не са ваксинирани
Всички ваксини, дори тези, които не са одобрени от Европейската агенция по лекарствата, ще бъдат признавани от Гърция за влизане в страната, съобщиха от Комисията по здравеопазването. Вана Папаевангелу каза, че решението е било взето по препоръка на комисията.
Ваксините, които ще се приемат, са „Новавакс”, „Синовак”, „Спутник V”, „Синофарм” и „КанСино”.
Папаевангелу подчерта, че туристите ще могат да влизат в Гърция през сухопътните граници, а указанията за хотелите и корабите ще бъдат допълнени с изискването служителите да са ваксинирани или да се тестват за коронавирус всяка седмица.
Тя обърна внимание, че 98 процента от смъртните случаи през последната седмица са настъпили при хора, които не са били ваксинирани.
6Fest се завръща в Царево
Баровци освиркаха Тръмп в родния му град (ВИДЕО)
Украинка предизвика верижна катастрофа в Бургас
Благомир Коцев: Баба Алино е схема за пране на безобразно много пари
Слънце в Бургас за Международния ден на приятелството
Дневен хороскоп за 9 юни 2026: Златен шанс за Скорпиона, привлича успеха
Димитър Николов: Бургас е готов и подходящ град за Евровизия 2027
Ще играе ли Синер на Уимбълдън
Тайните на перфектната пица
08/06/2026, Понеделник 21:29
0
Жертвите на опустошителното земетресение от 7.8 по Рихтер се увеличават
Извънредно! Пожар в Бургас (ОБНОВЕНА)
Илия Петков с престижен трансфер, събира се с младата звезда на България
