×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Слави печели от служебния кабинет, но може ли трусът „Кантарджиев“ да върне ГЕРБ на власт?


Слави печели от служебния кабинет, но може ли трусът „Кантарджиев“ да върне ГЕРБ на власт?
Пенсионирането на Кантарджиев е най-големият скандал, който допусна служебното правителство, каза Първан Симеонов
11 Юни 2021, Петък, 09:35 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

"Има такъв народ" не губи много от решението на Дългия да не се кандидатира за депутат, защото обира голяма част от протестния вот

„Има такъв народ“ печели от наказателната акция на служебния кабинет срещу ГЕРБ, която се развива планомерно. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия политологът от „Галъп“ Първан Симеонов. 

Трусът „Кантарджиев“ обаче е в пъти по-силен в пъти по-силен от всеки друг скандал, каза пък колегата му от „Тренд“ Димитър Ганев, след като водещият Виктор Николаев попита дали гафовете на служебните министри няма да върнат ГЕРБ на власт. 

„Тази кадрова чистка, наречена от някои лидери „изчегъртване“, се удари в стената „Кантарджиев“, защото това бе видяно от обществото като несправедливо и като някаква форма на лична вендета. Това е най-сериозната грешка на служебния кабинет“, добави Ганев. 

Според него е възможно е да има имиджова щета за ДПС от действията по закона „Магнитски“. Не изключвам да има размяна на места между движението и „Демократична България“, добави той.

„Балансирано беше това със закона „Магнтитски“. И едната, и другата страна могат да намерят аргументи. Едните може да кажат, че удрят Божков, а другите да отвърнат, че ударът е и по Пеевски. Народът ще си го гледа и ще види кой е бил досега на власт. Бяха ГЕРБ. Затова най-вероятно те ще го отнесат“, каза пък Първан Симеонов.

„Вероятно „Демократична България“ ще усети попътен вятър, защото говорят за тези неща от години. Освен това новата администрация на Белия дом префокусира предпочитанията си в България. Борисов имаше добра приказка със старата, но новата, която е либерална, глобалистка и космполитна, действа по-различен начин и очевидно не залага на лидера на ГЕРБ, а на други хора“, добави той.

„Вотът за „Има такъв народ“ не е личен, т.е. за Слави Трифонов. Той е протестен. Това е гласуване „анти Борисов“. Докато я има тази вълна срещу бившия премиер, Трифонов няма от какво да се притеснява“, коментира политологът от „Галъп“, след като му бе зададен въпроса дали решението на Дългия да не се кандидатира за депутат няма да нанесе щети на партията му. 

„От партиите на протеста се очаква да поемат отговорност за съставяне на кабинет след изборите. Ако не го направят, рискуват да има оттегляне на подкрепата към тях. Заради очакването на хората да има правителство, всяка коалиция след вота ще е легитимна. 
Възможно е част от министрите от служебния кабинет да останат на постовете си“, каза пък Ганев. 

„Ако има нови предсрочни избори, ще загубят всички. Президентът им решава част от задачата, защото успява тихомълком да вмъкне вътре и четвъртата сила, която им е нужна – БСП“, коментира Първан Симеонов. 

„Ако данните са такива, каквито прогнозират социолозите, на протестните партии ще им е нужна подкрепата на левицата. Единственият вежлив начин да управляват заедно е този, който се случва в момента. Хората на Слави Трифонов може да кажат, че припознават тези министри и да ги оставят да работят“, каза още той.


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
24
Коментара
24
Коментара по темата
24.
Свидетел
12.06.2021 14:01:18
0
2
Гроб ще се върне на власт на върба. Оставка и затвор , мутри.
23.
D.Smilov.Truth
11.06.2021 20:05:30
2
2
ГЕРБ има остър проблем.
Защото колко дълго един разумен човек може да се ослушва и да се прави на неразбрал кой е "настоящият политически лидер", участвал в корупционни или нелегитимни отношения с Пеевски и т.н
Няма как избирателите на ГЕРБ да не са забелязали, че партията има остър, сериозен и дългосрочен проблем:
тя е персоналистка партия, създадена от и за своя лидер Бойко Борисов, чиято персона обаче през последната година до голяма степен се дискредитира.
Кога ще се разцепи ГЕРБ?
Драмата тепърва започва.
22.
До 21 уродливият Герберунг
11.06.2021 17:46:42
3
3
Тъпия и Крадлив борисоФ ви е купил за жълти стотинки и сте станали по-Прости
и от него!
Болни сте ментално. Наистина!
Ако си мислите, че герберунгите, начело с боко Тъпото сте по-умени от Протестиращите за Правда и Законност!
Всички герберски Тъпанари сте лузери!
Военен съд за борисоФ и всички Престъпници от Групировката ГЕРБ!
21.
До 20 комунето уродливо
11.06.2021 13:58:35
6
12
Очите ви в парите на другите!
Черепа не позволява да има успели хора!
Ти явно си много добре запознат с застраховките и данъчните декларации,личи ти от опорките,спуснати ти от мафиотите на Мунчо!
Болни сте ментално,за това искате да изчегъртате всеки по-умен от Вас,защото сте лузери!
Оставка на Радев и Военен съд!
20.
Истината за КартарджиеФ
11.06.2021 13:48:16
9
11
579 937 лв. депозити,
4 апартамента от държавна заплата и
парцел в Горна баня, купен за 2,5 евро на кв.м декларира Кантарджиев.
Кантарджиев не прави операции, не обявява търгове за лекарства, не декларира фирми.
Той безсрамно цитира като източник пари от застраховка Живот на жена му, но в последната си декларация е описал само 1 позиция, различна от заплатата, а в предишния няма отделно цитирана застраховка. Факти!
Това са едва 20 000 лв. или 1/29 от сумата като "наследство". Недостойни са и лъжите му за дядото, построил Рилския водопровод и язовир Искър, защото първо, той е направен от инж. Иван Иванов и второ, финансиран е с общински средства и е извършен от Столичната община.
19.
Парите за маргиналите на мафията под запор
11.06.2021 12:06:59
11
16
Плачете калинки-стръвници на Мунчо подлогите!
Черепа нали каза ясно,първото правителство на Мунчо е на Шиши,второто е на Черепа!
От 100 кладенеца вода да докарате,не можете праха от подметките на Кантарджиев да надскочите!
Дори БСП се възмути от долния Ви реваншизам!
Фашаги с петолъчки,к0лтурни комунистически наследници!
Болни сте,жалки сте,пътници сте,с камъни ще Ви изгонят,заедно с Мунчо!
18.
Пипи Чорапчето
11.06.2021 12:02:29
12
18
Какъв "трус Кантарджиев", бе?!
Това е пенсионирането на един директор на държавна институция - по закон, който е декларирал едни прилично високи по нашите стандарти доходи и имоти , ще вземе максималната пенсия и определено няма да мизерства с нея, както се случва с над 90 % от българските "обикновени" пенсионери след пенсионирането им!
17.
пепоръка
11.06.2021 11:51:36
11
19
Сл. кабинет да продължи с уволненията на калинките наГерп но по мащабно и повсеместно.
16.
Тя се върти
11.06.2021 11:49:59
11
17
Докато има хора, които си мислят, че след тях свършва света ще се слушат такива вопли като тия на Кантарджиев. Родил се, живял, работил, пенсионирали го - нормалните неща от живота... и след него идва друг и Земята продължава да се върти
15.
тито
11.06.2021 11:44:54
19
13
Тея мухльовци от правителството уж щяха да докарат експерти а уволняват най добрите .Не ги разбирам.
14.
митко
11.06.2021 11:39:14
15
17
Пенсионирането на Кантарджиев не е работа на служебното правителство, Това си е чисто извършено от злоба завист от министъра който даже е с отнети лекарски права, Не разбирам това да унищожиш кадърни и можещи защото ти не си успелият, Да може и да го пенсионират няма лошо но поне да беше от редовно правителство, Тези уволнения чистки вече миришат на реваншизъм , Те са назначени а не избрани за да организират изборите и да преведат държавата през двата месеца без парламент, Обаче това което се случва не ми изглежда на това и се говори за рестарт на държавата което значи да се върнем през 90 те год а тези жабета сме ги ручали вече, Искаме надграждане и спокойствие в държавата, Новите да кажат какво ще правят за да се навием да гласуваме за тях,
13.
Аре у лево
11.06.2021 11:36:48
11
25
Какъв трус с Кантарджиев има? Да не е че го пенсионирали, когато е навършил възраст за пенсиониране? Нещо не разбирам темата на автора. Значи когато пенсионират някой в пенсионна възраст и като скочат 2 жълти вестника в защита и бившите му подчинени на тоя и когато не го върнат на топлото държавно местенце щял да се върне Герб на власт ли? У се чуйте какви ги плещите и тиражирате! Че това си е направо за Малинка. Аре у лево
12.
До 8 счетоводителя
11.06.2021 10:30:44
17
15
Нали ти обясни бре гадняр,застраховка живот на съпругата му!
Долна и подла гад си,дано семейството ти забогатее,както Кантарджиев!
Бабикян и Слави да го духат с лъжите и скечовете си, надрусеняци!
11.
ГЕРБ
11.06.2021 10:29:28
11
9
може реално да се върне на власт, след като турският ни приятел Ердоган каза, че най-много си харесва Дани Митов за Мин.председател, а Карадайтъ да му станел вицепремиер !
Така Ердоган директно нареди на ДъПъСъ да влезе в коалиция с ГЕРБ,Боко няма да има друг шанс, а ако и Патриотарите се домогнат до НС , ето ви го връщането на ГЕРБ !
10.
Мунчо на Черепа и Шиши
11.06.2021 10:27:02
8
13
Лаура с Гешев ще изчегъртат новите,платени от мафията варвари!
9.
Все пак
11.06.2021 10:24:15
15
24
от цялата клоунада , наречена НОЩ Кантарджиев беше най-смпатичния и най-земния ...
Разбира се, това по никакъв начин не му определя права да работи задължително и след пенсионирането си !Още повече, че никой не може да бъде задължен насила да подаде документи за пенсиониране!
Очевидно той е бил освободен, защото е навършл възрастта за пенсионитране, но ако не иска няма да се пенсионира и ще си потърси друга работа !
Щом е добър специалист, ще намери такава!
Впрочем това се отнася и за цялата клиентела на ГЕРБ, освободена от постовете си напоследък-били "най-добрите от добрите" ?
Тогава какъв им е проблема навсякъде ще ги вземат ?
8.
И все пак ОТКЪДЕ са кинтите ???
11.06.2021 10:22:09
12
27
Защо ли обаче , НАЙ-интересното се заобикаля и потулва ?
А КОЕ е то ли ? Амииииии ...
Кантарджиев се оказа МИЛИОНЕР , при това В ЕВРО , след като практически ЦЯЛ живот е бил на Държавна заплата !
А дори и децата от Първо отделение знаят , че чисто аритметично това НЯМА КАК да стане ! Еееееех , то ако можеше ...
Мата Хари и чекмеджетата щяха да са последният дерт на Наш Баце !
7.
.
11.06.2021 10:14:38
4
20
Ако за нищо не ставаш, освен да говориш празни приказки, но нямаш връзките за да станеш политик - ставаш политолог.
6.
До 4
11.06.2021 10:12:31
10
11
сТволач казваш...Ей, тоя руски за нищо го нямаме !
Газ пикаеш, че тези пияндета и т.н. срутиха кумира ти ...
Ами щом те са могли да го срутят , значи толкова е струвал !
5.
Az
11.06.2021 10:10:32
6
26
ПОРЕДНАТА,ПОРЪЧКОВО-ПРОДАЖНА ПОДЛОГА….,НЕЩАСТНИК
4.
Венсеремос
11.06.2021 09:56:53
12
21
Тези партии от гей Прайда от миналото лято , един нормален човек няма при тях, психари , наркомани, алкохолици, джендъри, лизби, траверси. Все стволач дебилска прияндета, машинки, балеринки, клоуни и циркаджии като Слави шебека маймуната.
3.
Ха ха ха
11.06.2021 09:53:36
4
20
И МОЛЯ ЗА КОРЕКТНОСТ. Първан НЯМА НИЩО ОБЩО С ОНЯ ГАЛЪП, ОСЪДЕН Е ЗА ТОВА НО ПРОДЪЛЖАВА ДА ЗЛОУПОТРЕБЯВА С ИМЕТО ИМ.
2.
Онегин
11.06.2021 09:51:51
19
48
Няма никакъв трус. Законът не е нарушен с пенсионирането на лице, което отговаря на условията за това. Случаят се раздува, за да се заглуши скандала със санкциите по закона Магнитски.
1.
Ха ха ха
11.06.2021 09:50:35
18
37
СТИГА ГЛУПОСТИ. ИЗМИЙ СИ УСТАТА ОТ БАНКЕНДКИТЕ ФЕКАЛИИ. КАЗУС КАНТАРДЖИЕВ ИМА САМО В БОЛНАТА ТИ ГЛАВА.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Как да реагирате при среща с агресивно куче Как да реагирате при среща с агресивно куче Какво да правим при среща с агресивно куче: Практични съвети за безопасност и правилни реакции Внимание, шофьори! Тол системата спира на 22 и 31 юли, купете винетки предварително Внимание, шофьори! Тол системата спира на 22 и 31 юли, купете винетки предварително Националното тол управление съветва водачите да се подсигурят с необходимите документи преди нощните актуализации, които няма да засегнат тежкотоварния трафик Удар за туризма от Арабския свят: Qatar Airways се оттегли от България Удар за туризма от Арабския свят: Qatar Airways се оттегли от България Според представители на туристическия бранш, причината е оптимизирането на дейността на авиокомпанията след военния конфликт в Иран Пазарът на имоти: Факти срещу сензации – как да вземем правилно решение? Пазарът на имоти: Факти срещу сензации – как да вземем правилно решение? Правилното разчитане на пазарните сигнали ще ни помогне да избегнем скъпите грешки при сделките, казва Елена Параскова от iBrokers Близо 2 часа претърсваха апартамента на Широков в Поморие, отведоха го с белезници (ВИДЕО) Близо 2 часа претърсваха апартамента на Широков в Поморие, отведоха го с белезници (ВИДЕО) По информация на Флагман антимафиотите работят по досъдебно производство за злоупотреби във ВиК-Бургас Обрат: ГДБОП задържа Христо Широков минути след като бе освободен от ОДМВР-Кърджали (СНИМКИ) Обрат: ГДБОП задържа Христо Широков минути след като бе освободен от ОДМВР-Кърджали (СНИМКИ) „Някакво момче е подало сигнал срещу мен, че съм го уплашил в някакво заведение”, каза Широков Последната празна страница в кариерата на Меси: За първи път срещу Англия Последната празна страница в кариерата на Меси: За първи път срещу Англия След 200 мача и 125 гола за Аржентина 39-годишният капитан ще срещне Трите лъва в полуфинала на Мондиал 2026 Извънредно! Гори апартамент в бл. 30 на бургаския жк "Славейков" (СНИМКА) Извънредно! Гори апартамент в бл. 30 на бургаския жк "Славейков" (СНИМКА) На място са екипи на пожарната, които опитват да потушат пламъците Зад фалшивия профил С.Иванов във ФБ се крие старшина от фрегатата „Дръзки” на IV дивизион към ВМС Зад фалшивия профил С.Иванов във ФБ се крие старшина от фрегатата „Дръзки” на IV дивизион към ВМС 40 са членовете на групата, които планират действия в месинджър чат, Флагман разполага с имета им и кой ги е добавял в състава Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Флагман е амбициран да я разплете докрай и да отговори на най-важния въпрос - кой е създател на този обществен тумор и стои в сянката му
С атаката по Международния съд в Хага Тръмп цели да разцепи ЕС С атаката по Международния съд в Хага Тръмп цели да разцепи ЕС Държавите са изправени пред избор: или подкрепят съда и получават санкции, или остават съюзници на САЩ Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Белият дом замени спорния 20-процентен налог с инвестиционни сделки със страните от Залива Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Само входът, чадърът и шезлонгите могат да струват до 88 евро, преди да бъдат поръчани храна и напитки Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола Гражданите на страната няма да бъдат допускани до полети за родината, докато не прекарат три седмици извън засегнатата африканска държава Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Коле, да си виждал някъде метлата?
- Отивай пеша, ма! Ей къде е магазина...
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, купих ти подарък.
- Ооо, така ли, къде е?
- Е, ти да не си сляп?! Облякла съм го...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е алкохолът?
- Преобразовател на душевната болка в главоболие.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори