Съдът спря отстраняването на Бурска и Симеонов от Надзорния съвет на ББР
Определенията на съдия Светослав Василев от СГС не са окончателни и могат да се обжалват
Софийският градски съд (СГС) спря вписването на промените в Надзорния съвет на Българската банка за развитие (ББР). Причините са жалби от страна на отстранените членове на съвета.
На 27 май от Министерството на икономиката съобщиха, че служебният министър Кирил Петков е освободил двама от тримата членове. Това бяха Митко Симеонов и Велина Бурска.
Те обаче са пуснали жалби в СГС на 9 юни.
Днес съдия Светослав Василев е издал определения, с които спира регистърното производство в Агенцията по вписванията до приключване на съдебните дела по жалбите на Бурска и Симеонов, научи „Флагман”.
Справка в Търговския регистър показва, че към момента двамата продължават да се водят членове на Надзорния съвет на ББР.
Тези, които трябваше да влязат на тяхно място – Васил Щонов и Валентин Михов, не са били вписани. Възможно е причината за забавянето да е в Българската народна банка – според процедурата те трябва да бъдат одобрени от нея.
Третият член на Надзорния съвет на ББР е Стамен Янев, който е и председател на органа.
Експерт коментира неофициално пред „Флагман”, че ситуацията с блокирането на вписването на промените е странна. Според неговото тълкувание, в момента ББР е без действащ надзор заради липсата на доверие от страна на министъра към Бурска и Симеонов.
Последните двама може да блокират работата по отпускане на по-големи заеми.
Припомняме, че един от мотивите на Кирил Петков за освобождаването на Бурска и Симеонов е „огромната концентрация” на раздаваните кредити към 20-те топ клиента на ББР.
„Най-големите осем клиенти са получили кредити в размер на близо 1 милиард лева. Точно в момента много малки и средни бизнеси имат нужда от ликвидност“, заяви тогава Кирил Петков.
Определенията на съдия Светослав Василев, с които той блокира смените в надзора на ББР, обаче не са окончателни и могат да се обжалват пред Софийския апелативен съд.
Спагети по италиански - лесна рецепта за перфектна вечеря
ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000
Най-лесната българска салата за 5 минути - свежа рецепта за всяка трапеза
Владо Стоянов каза сбърка ли Вуцов в дербито Лудогорец - Левски
Коя е най-упоритата зодия
Не изхвърляйте старите гъби за миене - 7 полезни начина да ги използвате у дома
Кметът на Бургас Димитър Николов проведе среща с представители на футболния Торино
Домашен трик премахва упоритите миризми в кухнята за минути
Най-вкусната домашна баница с кисело мляко - пухкава, златиста и готова за минути
В Чехия: Скиорът, блъснал Малена Замфирова, не е бил пиян
Наистина ли добавките с колаген подобряват кожата?

Не БРР ,барабар с тия двамата хрантутници от надзорния,направиха за смях целия български народ...Защото с неговите пари напълниха търбуха на Пейчо и сие. А заблудените като тебе,чакта да им подхвърлят едно кюфте. Ама и то менте- от витабел.
Обаче се възмущаваш само, когато ти отърва като сега, без значение дали е истина.
Отбор далавераджии,фалирали,но с пълни офшорни сметки, начетени от НАП, но продали фирмата на престъпник, за награда станал началник НАП!
Не познавал уж Черепа,защото в Дубай живеели 3 милиона българи!!!
То бива,бива ама цял бивол за мезе не бива!!!
Как ще се живее в тази страна на мутри не знам!