Броим по 80 лв на сляпо за Exit
Мащабният фестивал взривява Приморско през юли
Култовият фестивал Еxit, едно от най-мащабните и посещавани музикални събития в Европа, пристига и в България със специално издание. Тридневният музикален маратон, който ще носи името Sunland, ще се състои между 29 и 31 юли на плаж Перла в Приморско, а билетите вече са в продажба, пише Монитор.
Към момента обаче все още не е ясно кои ще са международните и българските артисти, които ще се включат. По тази причина сега феновете дават общо 80 лева за трите дни, но на сляпо. Повече подробности за имената на изпълнителите предстои да излязат в следващите две седмици.
Те ще бъдат разпределени на общо 4 сцени, една от които водна на платформа в морето, каквато за първи път ще се изгражда и на която ще се организират дневни активности. Другите три са основна сцена, сцена "Строежа" за изпълнения на живо и DJ сцена. Осигурени са също голям паркинг и VIP зона, в която гостите могат да се насладят на кулинарните изкушения на шеф Андре Токев.
Локацията може да поеме над 70 000 души, което е по всички стандарти за провеждане на такива мероприятия и в съответствие с COVID-изискванията, уточнява Лъчезар Захариев, главен организатор на българското издание на Еxit фестивала.
Мащабната проява ще се осъществи две седмици след оригиналния фестивал в Петроварадинска крепост в Нови Сад, Сърбия (8-11 юли) , който това лято празнува своята 20-а годишнина. За решението на организаторите да изберат именно България за нова сцена на световния фестивал повлиява високата заинтересованост на българскИте меломани към събитието, а също и оценката на Перла като отлична локация с подходящи природни и инфраструктурни дадености за развитието на музикално събитие.
„От самото начало българската публика е една от най-многобройните на фестивала Exit. Ето защо решихме да дойдем в България. Радваме се и се гордеем, че Sunland става част от семействoто на Еxit и това лято ще празнуваме и ще прегърнем живота след всичко, случило се през последните 15 месеца. Емоцията и енергията ще бъдат невероятни и ще бъде запомнящо се изживяване“, каза Душан Ковачевич, основател и главен изпълнителен директор на Еxit фестивала.
Припомняме, че Exit e отличен два пъти за „Най-добър голям европейски фестивал” и привлича повече от 200 000 посетители всяка година.
Годеницата на Рачков отвори дома си и разкри с какво я е спечелил
Жегите претовариха мрежата в Бургас, забравено зарядно може да изпепели дома ви
Кипър създава лаборатория за стерилни комари, за да спре денга и Зика в Европа
Георги Бърдаров се завръща в Бургас за нова среща със своите читатели
Известен ресторант попадна в списъка на НАП за запечатване
Замразиха майчинството на 398,81 евро, безработните остават с минимум 9,21 евро на ден
Издирване на 11-годишната Наталия продължава: Доброволци с призив към похитителя
Жега, локални бури и празник: Какво време ни очаква в петък и кого да поздравим
17/07/2026, Петък 07:20
2
Дневен хороскоп за 17 юли 2026: Важни решения за Овена, Рибите да внимават с обещанията
ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута
Опасна стрела в небето: Астролог предупреди за удари в гръб и ескалация на конфликтите
