Патриотите ще блокират границата на 11 юли, за да спрат изборните туристи
Карадайъ казва, че България е негова земя, т.е. има предвид, че страната ни принадлежи на Турция, коментира Юлиан Ангелов
Получихме информация, че ще има и изборни туристи, които да пристигат у нас с автобуси. И този път ние ще се противопоставим и ще блокираме границата. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия Юлиан Ангелов от коалиция „Българските патриоти - ВМРО, "Воля" и НФСБ“.
“Всички знаем как се случват нещата в Турция. Това, което правят, е показност, за да обединят техния електорат и да получат гласовете от Турция“, добави той.
„Много неща се изказаха от партията и от Карадайъ по време на визитата им в Турция. Нашият протест не беше само заради едно изречение, а по повод изобщо, че делегацията е на посещение при Ердоган. То доказва, че партията и нейните лидери са национални предатели, защото търсят помощ от чужди лидери за изборите”, каза Юлиан Ангелов по повод изказването на лидера на ДПС Мустафа Карадайъ в Турция.
Изречението „Турция е нашата родина”, направено от политика в Анкара, предизвика коментара на президента Румен Радев и остра реакция от страна на ВМРО. Преди часове Анадолската агенция излезе с публикация, че е направен грешен превод. Според тях Карадайъ е заявил, че „Турция е нашата прародина”.
„Цялото общество знае, че ДПС се счита за етническа партия. А те го отричаха години наред. Карадайъ казва, че България е негова земя. Тоест има предвид, че страната ни принадлежи на Турция. Още повече, той заяви в едно от изказванията, че ДПС ще се бори за защита на турската идентичност в България. Това показва още веднъж, че те са етническа партия, което е забранено в Конституцията“, коментира Ангелов.
„Те извършват национално предателство за пореден път. Лошото е, че партии от предишния парламент ги подкрепиха в това начинание, като разрешиха безброй секции да бъдат открити в Турция. Там вече има над 15 000 заявители”, добави той.
Според него там хората „ще бъдат водени под строй да гласуват”.
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“

Просто си спазвайте КОНСТИТУЦИЯТА!!
Не случайно, там е записано - ЕТНИЧЕСКИТЕ партии са ЗАБРАНЕНИ!!