САЩ искат екстрадиция на собственика на Телеграм-канала "Незыгарь"
Клюшен е обвинен, че продавал вътрешна информация срещу милиони долари
САЩ искаха от швейцарското министерство на правосъдието да бъде екстрадиран евентуалният собственик на Телеграм-канала „Незыгарь“ Владислав Клюшин, пише Expatica.
Той е обвинен в търговия с класифицирана информация. Според САЩ Клюшин и съучастниците му са получили десетки милиони долари в замяна на предоставена от тях вътрешна информация.
Говорител на швейцарското министерство на правосъдието заяви, че бизнесменът се е противопоставил на екстрадицията му в САЩ. Той подал жалба на 20 май, но съдът я отхвърлил. Клюшин е арестуван в кантона Уолис в края на март 2021 г. и е задържан в очакване на решение за екстрадицията му.
Каналът на Клюшин в Телеграм има 336 000 последователи.
САЩ изискват също екстрадицията и на австралийския журналист и основател на WikiLeaks Джулиан Асандж, който в момента се намира във Великобритания. На 4 януари съд в Лондон отхвърли искането на американските власти поради опасения, че той може да се самоубие, "поставен в пълна изолация".
Асандж стана много неудобен, когато започна да разкрива мръсните тайни на САЩ. Оттогава те непрекъснато се опитват да се разправят с него. През 2012 г. му бе лепнато обвинение в изнасилване, което също бе използвано като повод да се иска връщането ме в САЩ, където разправата с него ще бъде безжалостна. Асанж подаде молба за убежище в еквадорското посолство в Лондон, където прекара почти седем години.
През 2019 годна делото срещу него за изнасилване бе прекратено.
Мухъл и влага в детска градина, родители излязоха на протест
Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба
Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата
В Испания се оплакват, че цените на жилищата били високи - 2500 евро за кв.м.
Доц. Момчил Дойчев: Русия води война срещу България
Почина актьорът, озвучил Йода в „Междузвездни войни“
Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев
Историческо в Бургас: Позволяват на руската гимнастика отново да развее знамето си
Това ли е най-голямата шега на Рачков с Веско Маринов
Легендарният Франко Неро специален гост на "Златната липа"
Бургазлия изхвърли дрогата си в контейнер за боклук
Сърдито време на 19 май
