×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Над 50% е ръстът на жертвите от катастрофи през юни спрямо 2020 г.


Над 50% е ръстът на жертвите от катастрофи през юни спрямо 2020 г.
Само за 8 дни през месеца са загинали 11 човека, спрямо едва 5 м.г.
09 Юни 2021, Сряда, 17:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

Притеснителната статистика показаха от Института за пътна безопасност, откъдето предлагат конкретни решения на проблема

От началото на 2021 г. до 08.06 в катастрофи у нас са загинали 162 човека – със 17 повече спрямо 2020 г., когато за същия период жертвите са били 145. Откакто е започнал май месец се наблюдава лавинообразно нарастване на смъртните случаи с близо 50% спрямо същия период през 2020 г. Това сочат данни на Института за пътна безопасност, който е публикувал анализ на ситуацията в България и предложения за овладяване на нарастващия пътнотранспортен травматизъм. Така например от началото на юни т.г. са загинали 11 човека, докато за същия период през 2020 г. те са били 5.

Данните се изнасят в контекста на зачестилите тежки катастрофи, които само в последните няколко дни отнеха живота на над 7 човека у нас. Такъв бе жестокият инцидент на пътя Бургас-Средец, при който на място загина 44-годишен мъж, а 5-годишно дете почина от травмите си в болница. При втори инцидент, който се случи на пътя София-Варна край с. Микре пък загинаха петима, а шести остава в тежко състояние дни след сблъсъка.

От Института за пътна безопасност констатират още, че държавните институции са в ступор и не предприемат никакви действия за овладяване на безпрецедентното нарастване на жертвите от ПТП. Те предлагат незабавно да започне работа по осигуряване на денонощен контрол на двжиението по всички рискови пътища. Според експертите е нужно да се случи това:

  • Държавната агенция за безопастно на движението по пътищата в едноседмичен срок да изготви доклад за отстраняване на дефицитите на пътна безопасност и отсечките с концентрация на ПТП;
  • АПИ в едноседмичен срок да отстрани всички констатирани несъответствия по пътната инфраструктура;
  • МВР да започне обучение на служителите от Пътна полиция да осъществяват контрол шофьорите в движение – приоритетно да се работи по установяване на нарушения от типа неспазване на дистанция, отнемане на предимство, неправилно движение по пътното платно – и в срок от седмица да предоставят доклад за липсващи или неправилно поставени пътни знаци по скоросните пътища, първокласните,, второкласните и общинските пътища.
     

В категории: Животът


3
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 21/07/2026, Вторник 19:01 0
Тервел ИЛИЕВ Почина TikTok звезда Почина TikTok звезда 21/07/2026, Вторник 18:40 2
3
Коментара по темата
3.
Каква информация дава статистиката?
09.06.2021 18:32:35
3
9
Тия статистики са умряла работа. Гледа се на годишна база, защото Юни 2020 не е същия с Юни 2021 заради локдауна и мерките с ковид 19. А и по-важен е броя на тежките катастрофи, защото човек може да почине и в лека катастрофа като е без колан, а броя на катастрофите, в които оцеляват хора, но остават инвалиди е голям. Необходимо е да се направи качествен анализ защо се случват катастрофи. Аз смея да твърдя, че заради безхаберието на администрацията и корупцията стават най-тежките ПТП в държавата
2.
хаха КОЙ ЛИ Е ТОЗ ????????????????
09.06.2021 18:21:50
4
3
РЕГИСТРИРАЛ ОТРИЦАТЕЛЕН ВОТ НА КОМЕНТАР 1 АААААААА?????????????ТИ ЛИ СИ БЕ МАЛОУМНИК ХАХА???????????????
1.
ПЪРВО ВЪВ ФЛАГМАН !!!!!!!!!!!!!!!!!
09.06.2021 17:33:50
9
8
ЩО МЪЛЧИТЕ ЗА ПРОТЕСТА ПРЕД СЪДЕБНА ПАЛАТА В БУРГАС ЩО БЕ???????????????
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Джип помете стадо край Казанлък: Две овце загинаха, разследват жестокост Джип помете стадо край Казанлък: Две овце загинаха, разследват жестокост Стопанката твърди, че водачът се засилил към животните, а той настоява, че те изскочили внезапно от високата трева Военни унищожиха мистериозен дрон в морето край Ахтопол Военни унищожиха мистериозен дрон в морето край Ахтопол Корабите в района са били отклонени заради риск от боеприпаси, преди да бъде неутрализиран безпилотния летателен обект Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана 36-годишният клиент замерял служителка със сладолед, а вечерта му приключила в ареста Техеран към София: Не превръщайте България в база за удари срещу Иран Техеран към София: Не превръщайте България в база за удари срещу Иран МВнР увери, че страната ни не предприема враждебни действия срещу ислямската република и призова за незабавно прекратяване на бойните действия Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Последната дума има парламентът, а Атанас Запрянов коментира, че ако искаме да запазим стратегически отношения с Вашингтон, утре трябва да им се разреши разполагането на цистерните Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Гражданите масово започнаха да споделят кадрите и да сезират институциите, настоявайки за светкавична идентификация и възможно най-строги санкции за извършителите Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Над 1100 атлети от 28 държави се изправиха срещу изпепеляващото слънце на Балкана Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Промяната ще намали и платения отпуск на хората с непълен работен ден Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Спонтанно сформирани тимове превърнаха поляната в арена на футбол, волейбол, блиц шах и феърплей Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Евростат отчита ръст от 61,3% за пет години, докато постоянните пасища у нас остават най-евтините в ЕС
Израелски удар погуби семейство с четири деца в Газа Израелски удар погуби семейство с четири деца в Газа Бащата, майката и децата им загинали, докато спели, а израелската армия обяви, че проверява последствията от атаката Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Нета анализира възможностите на двата финалиста в българската селекция, като изтъкна артистичната атмосфера и морския чар на Бургас Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Глобалната въздушна циркулация губи своя ритъм, изпращайки милиони хора в зоната на рискови аномалии 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа Големият ѝ пробив на сцената на световното кино идва през 2021 година с ролята на малката Джия във филма „Годзила срещу Конг“ Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 SUP без спасителна жилетка носи глоба от 250 евро, а замърсяването на морето вдига санкцията до 58 хил. евро Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Купувачите договарят между 5 и 10% по-ниска цена, а готовите жилища изместват покупките на зелено Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Ножа Паладия посрещна празника със семейството си в Трансилвания Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Външният вид на звездата събуди теории за Проекта Гилгамеш, но една снимка не доказва клетъчна регенерация Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Само португалският Алгарве е по-изгоден, а Лансароте заема третата позиция в европейската класация Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара От 19 август поскъпва вносът на широк кръг канадски продукти - от вино и млечни стоки до цимент и стикове за хокей
Жорж Ганчев Жорж Ганчев Какви 50 милиона, бе? Аз за толкова пари дори не ставам сутрин от леглото! Виц на деня Виц на деня Жена говори по телефона:
- Пратете ми добър електротехник, моля.
- Госпожо, всеки жив електротехник е добър.
Виц на деня Виц на деня - Котенце, къде си?
- Тук съм, скъпи.
- Не ти ма! Търся котката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навън е такава жега, че като си отворя хладилника, комшиите ми чуват скърцането на вратата и идват на гости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори