Кой ще стане утре „Личност на годината Флагман 2020“?
50% от тежестта при избора се пада на онлайн гласуването, останалите са в ръцете на компетентното жури
Експертното жури, което ще реши кой ще е носителят на наградата на Флагман.БГ „Личност на годината“, в момента заседава в кабинета на зам. областния управител Асен Бонджев. Тази година то е оглавено от адв. Михаил Хаджиянев – председател на Районната избирателна комисия. В комисията като членове участват Асен Бонджев – зам.областен управител на Област Бургас, Атанас Сиреков – внук на легендарния бургаски кмет Атанас Сиреков, който загина при изпълнение на служебен дълг, Божидар Божков – журналист, Валентин Иванов – командир на екип, водолаз в Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението-Бургас", носител на наградата „Личност на годината-2019“.
Остават броени часове, докато стане ясно кой от номинираните – старши инспектор Антон Спасов (полицаят, който скочи в ледените води на Черно море на Бъдни вечер, за да спаси давеща се жена), Ахмед Мехмед (собственик на фурна, осигурил 27 хил. хляба за бедни пенсионери по време на извънредното положение), д-р Васил Костадинов (основател на най-голямата верига лаборатории - за съществения му принос и неуморен труд в борбата с Ковид-19 в Бургаско), Георги Иванов (инспекторът от дирекция УКОРС в Община Бургас, който прояви изключителен героизъм и извади бургазлия от бурното море), адв. Димитър Вълчев (юристът, който освободи от затвора моряка Румен Денев - изкупителната жертва на кокаиновата афера "Св. Николай"), Емил Янев (пчеларят, който разви благотворителна кампания, зарадвал десетки бедни семейства по Коледа), д-р Иван Йотов (лекарят от Бургас, който пое най-голямата тежест в борбата с Ковид-19), Иван Кузманов (благодетелят, който се превърна в един от най-големите дарители за бургаското здравеопазване) и Тони Димитрова (поп-изпълнителката, която се посвети на мисията да помага на възрастни, болни и карантинирани по време на пандемията) - ще бъде новият притежател на уникалната бронзова статуетка „Личност на годината Флагман 2020“
Онлайн гласуването приключи през януари 2021 г. и победител в него е пазителят на обществения ред Георги Иванов. Резултатът от онлайн гласуването има 50% тежест при определянето на победителя. Останалите 50% се сформират от компетентното 5-членно жури, което към момента заседава.
Избраният за победител ще стане известен на широката общественост в Бургас и страната утре по време на церемонията по награждаването, която ще се проведе в експозиционен център „Флора“. Събитието ще се проведе под патронажа на областния управител на Бургас проф. д.н. Мария Нейкова.
Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница
Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС
Край на чакането за Дюлинския проход: Асфалтирането започва до 15 август
От липсваща услуга до собствен стартъп: Четирима бургаски ученици създават умни шкафчета
Купонджиите на попфолка идват за MAX FEST в Бургас
Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта"
МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България
Световен триумф! „Мишлен“ се преклони пред българските шеф-готвачи и призна София
Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница
16/07/2026, Четвъртък 13:00
0
Внимание, бургазлии: Пръскат „Богориди“ и „Александровска“ срещу листни въшки този петък
Ето защо жените буквално изнемогват в жегите
Ексминистър взриви скенерите на летището: Светна като радиоактивен пред Гранична полиция!
Всеки втори от първите проверени камиони на „Тракия“ със скъсани гуми
