Уволнен полицейски шеф идва на мястото на Николай Хаджиев
Ст. комисар Атанас Илков бе отстранен от Криминална полиция в Пловдив заради убития командос Емил Шарков
Бивш началник на пловдивската дирекция на МВР е гласен за овакантения шефски пост в Главна дирекция „Национална полиция“. Днес трябва да бъде представен новият титуляр. По сведения на „Марица“ това ще бъде ст. комисар Атанас Илков, който управляваше ОДМВР-Пловдив преди Йордан Рогачев.
Илков беше сменен от поста си в Пловдив през юли 2019 г. и изпратен да командва областната силова дирекция в Кърджали. Миналото лято пък беше преместен на работа в Казанлък като ръководител на Центъра за специализация и професионална подготовка при Академията на МВР.
До 2014 г. Атанас Илков ръководеше ГД „Криминална полиция“, но беше освободен от МВР след злополучната акция на баретите в Лясковец. Тогава при атаката на барикадиралия с в дома си Петко Петков загина командосът Емил Шарков от Специализирания отряд за борба с тероризма.
След серия от съдебни дела Атанас Илков беше върнат на работа в силовото ведомство, като получи пост началник на Криминална полиция в Пловдив. По-късно се издигна до директор на ОДМВР под тепетата.
Седем причини, поради които Тръмп не печели войната с Иран
Посрещнахме астрономическата пролет
Разкриха нов незаконен старчески дом край Варна
Изсипете това в чорапа си вечер и ще се почувствате преродени на сутринта
Не всички банани са еднакви: Ето как зрелостта им променя ефекта им върху тялото
Сириец наръга българин в София
Бойко Борисов: Сорос няма нищо общо със служебния кабинет, Пеевски и Гюров говорят откровени неистини за Съвета за мир
Президентът за покачването на цените: Българите изнемогват
Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност
7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско
Два самолета се разминаха на косъм от катастрофа в Нюарк
Прибрахме си вересиите - връщат в България две от тризначките
