18 души са починали при катастрофи край Микре само за 4 години
С инцидента от неделя, където загинаха петима, тази бройка нараства до 22
Пет души загинаха при тежка катастрофа на главния път София-Варна, край село Микре в неделя. Един човек е в тежко състояние. Участъкът край ловешкото село е един от най-опасните у нас и там често стават такива инциденти.
„Този пътен инцидент не ме учудва, защото се прекалява със скоростта. Не се спазва Законът за движение по пътищата. Намаляваме скоростта при камерата, защото знаем, че можем да бъдем санкционирани. Създава се изкуствена тапа с ограниченията и след това всеки дава газ. Ако обърнете внимание, катастрофите стават след участъци с въведени временни ограничения в скоростта”, обясни автомобилният експерт Красимир Костов.
По думите му, основната причина за катастрофата не е възрастта на шофьорите, а в липсата на култура на пътя.
Жертвите във фаталния участък са 18 за последните четири години, а с инцидента от неделя, те нарастват до 22.
„Ние управляваме пътната безопасност, без да разбираме какво точно трябва да правим. Когато тези хора загинаха, течеше акция на МВР за превишена скорост и неправилно изпреварване”, каза в студиото на NOVA Дияна Русинова от Европейския център за транспортни политики.
Според нея, за да се избегнат подобни инциденти, трябва да започне да се прилага систематичен подход и да се управляват „черните точки” по пътищата.
„За този участък трябва да се направи обследване, още сега. Да се изработят мерки. Ако не трябва да се изпреварва, да се направи така, че това да не може да стане. Да се направи и корекция на тази гора от знаци”, призова Русинова.
Източник: Нова тв
Георги Кандев излезе с позиция след разкритията за връзки с Картофа
Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО)
Златната треска стигна опасна точка: Защо масовото купуване вече е тревожен сигнал
Бургас се поклони пред Лили Иванова: Кметът изненада примата с емоционално признание, а тя му благодари публично
Камен Добрев е шофьорът, който катастрофира пиян в София, баща му имал сериозен бизнес
Внезапно почина шеф Дом Тейлър, звезда от Five Star Kitchen
Илюзия е, че новите избори в Европа ще променят сигурността ни, светът върви към горещ военен сблъсък
Две от децата на Брад Пит поискаха съдът да заличи фамилията му
След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия
Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел
Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота

Като се има предвид, че 80% от ограниченията по нашите пътища са абсолютно безсмислени , то е ясно, че повече вредят отколкото предпазват !
Когато действително има нужда от намаляване на скоростта има много други начини да се наложи на водачите да спазват- нарязване, гърбици, вълни , светлини , камери и т.н.
Но да се движиш по път със разрешена 90 км/ч макс скорост по прав участък с ясна видимост ,и да видиш знак 40 км/ч , защото имало страничен път , по който на ден я излезнат 5 автомобила , я не, е нелепо ...а и опасно!