×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Протестно бдение пред болницата в Добрич след смъртта на 4-годишно дете
  • Тръмп разпореди нови мита върху лекарства
  • Изтича срокът за заявяване на гласуване по настоящ адрес
  • Шефът на Пентагона поиска оттеглянето на най-висшия офицер на Сухопътните сили
  • Астронавтите от „Артемис 2“ вече пътуват към Луната
  • София празнува 147 години от обявяването си за столица на България
  • Тръмп призова феновете си да бойкотират концертите на Брус Спрингсгийн
  • Откриха останките от датски военен кораб, потопен през 1801 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шефът на спортната комисия в ОбС Бургас: Няма да се поддадем на натиск за „Нефтохимик“


Шефът на спортната комисия в ОбС Бургас: Няма да се поддадем на натиск за „Нефтохимик“
Анелия Златкова беше наясно какво е състоянието на "Нефтохимик", но тя сама поиска да стане собственик, припомни Йордан Георгиев
04 Юни 2021, Петък, 15:59 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимка: Авторът

В Бургас има 120 клуба, не може да толерираме един за сметка на друг, категоричен е Йордан Георгиев

 

Председателят на постоянната комисия по спорт към ОбС Бургас Йордан Георгиев даде пълен отчет за това какво е направила Общината и Общинския съвет, за да подпомогне ПФК „Нефтохимик Бургас 1962“ АД. Той застана пред журналисти след извънредното заседание на комисията, която се събра след заплахата на мажоритарния собственик на клуба Анелия Златкова, че ще премести „Нефтохимик“ в друга община.

Анелия Златкова е присъствала на заседанието, дошла е с изп.директор Николай Маринов и легендарния футболен бос Страхил Димчев, придобил популярност преди 20-ина години покрай „Литекс“ и отборът от родното си село „Олимпик“ (Галата). Димчев, който преди време бе близък до Гриша Ганчев, а на последните избори – кандидат-депутат от партията на Васил Божков, се е представил пред бургаските общински съветници като „човек, който е готов да помага на Нефтохимик и Анелия Златкова“. Той дори обявил, че преговаря с футболисти от чужбина, опитни български играчи, но всичко това било обвързано с евентуална подкрепа от Община Бургас.

„Няма да се поддадем на натиск и да ощетим останалите 120 клуба. Не може да толерираме единия за сметка на друг. Г-жа Златкова знае, че сме отворени сме за предложение, но тя винаги е била наясно какво е състоянието на „Нефтохимик“.  От три години е в управлението и сама инициира разговорите, за да придобие акциите на клуба“, подчерта на брифинга Йордан Георгиев. Той подчерта, че основната политика би трябвала на първо място да е насочена към детско-юношеската школа, а ако може „Нефтохимик“ да играе на високо ниво, е добре дошло за всички, но това не трябва да става на всяка цена.

Ще се мести ли „Нефтохимик“ във Варна

„От името на спортната комисия подчертавам, че осъзнаваме важността на футбола, но имаме повече от 120 клуба. Във всеки един от тях тренират децата на Бургас. Ние винаги сме се опитвали да бъдем равнопоставени спрямо нашите деца и спортни клубове. Претенциите на ръководството са за по-голямо финансиране. Когато Общината прехвърли акциите на г-жа Златкова, това бе направено поради нейното заявление, че ги иска. Тогава тя бе напълно наясно какви са дълговете на „Нефтохимик“. Това беше коментирано, заради това й бяха дадени без пари“, допълни Георгиев, след което посочи какви суми са преведени от бюджета на „Нефтохимик“. През 2021 траншът е 60 хил.лева.Сумата не е случайна, а точно толкова, колкото позволява Директива № 13 на ЕС, която гласи, че всеки клуб може да получи държавна или общинска помощ в размер до 200 хил.евро в рамките на 3 години. 

През 2019 година „Нафтата“ е взел по тази линия – 130 хил.лева, миналата година – с 200 хил.лева, а сега – остатъкът от 60 хил.лева. Отделно от това Общината е превела 28 хил.лева на школата, а също така и 90 хил.лева дарение, направено от „Лукойл“ за целево развитие на спорта в Бургас.

Засегната била и темата за използване на спортната база. Анелия Златкова и Страхил Димчев са поискали клубът да ползва безвъзмездно базата, но това реално няма как да се случи, защото „Нафтата“ ще е в неравнопоставено положение с другите клубове, които плащат такси за базите, подчерта председателят на комисията по спорт.

Йордан Георгиев припомни, че на клуба е предложено да вземе под символичен наем комплекса в ж.к.“Изгрев“ и един от стадионите около Бургас, но ръководството засега не е изявило желание да го стори. „Трябва да си направят финансов разчет, защото ако наемат базата ще са задължени да я поддържат, а това не е евтино. Може да се окаже, че наемането е по-евтино от стопанисването. Това е философията и на ОП „Спортни имоти“, които са на загуба, но извършват социална функция – поддържат спортната инфраструктура“, подчерта Георгиев.

Той не бе запознат със ситуацията, касаеща лиценза на „Нефтохимик“. Съмненията са, че клубът не отговаря на изискванията.  На 8 юни БФС трябва да се произнесе по тази тема, а за да не се озоват в аматьорския футбол „зелените“ трябва да сведе изискуемите си дългове до 300 хил.лева.

По отношение на преместването в друга община от думите на Георгиев стана ясно, че Анелия Златкова първо се е обадила на кмета Димитър Николов, след това на Йордан Георгиев и посочила, че обмисля да премести „Нефтохимик“ в малка община във Варненско, където Общинският съвет щял да й помогне и да й даде право да ползва хубав стадион без пари.
 

 


В категории: Спорт


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
5
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София 03/04/2026, Петък 20:00 0
5
Коментара по темата
5.
До 2
04.06.2021 23:32:21
0
3
А защо и ПОДАРИХТЕ акциите ???
4.
Asas
04.06.2021 22:17:02
0
6
Тази кака е част от играта. А играта е няма от отбор няма проблем да застроим стадиона . Вече сме на последния етап.
3.
Стадионче с две липи отпред
04.06.2021 20:44:15
0
8
А защо състоянието на Нефтохимик е такова? Каква е ролята на Община Бургас в управлението? Струва ми се че ако Герб не участват в следващото управление ще научим всички мурафети
2.
Цв.
04.06.2021 19:44:02
3
4
Шматка тъпа, изнудвачката - спасителка! Заминавай където си искаш, мести се където си решиш, великата разбирачка от футбол, мухлива бизнес дама в кавички. Има и други футболни отбори в Бургас, а ти. НЯМАШ НИЩО ОБЩО С ИМЕТО НЕФТОХИМИК!!!
1.
Да
04.06.2021 16:22:34
0
10
Малка община във Варна, хубав стадион за без пари и кога ще изпращаме клубния автобус.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Атанас Мерджанов: БСП се върна в играта, чака ни силен резултат! Атанас Мерджанов: БСП се върна в играта, чака ни силен резултат! Зам.-председателят на партията посочи Крум Зарков като двигател на раздвижването и изрази увереност за силен вот САЩ пресмисли: Не 90, а около 50% от иранския арсенал е разбит САЩ пресмисли: Не 90, а около 50% от иранския арсенал е разбит Пентагонът явно си играе на "игра на проценти" и това поставя под съмнение всичко, съобщено досега Крум Зарков: Държавата има инструменти да намали цените на горивата. Защо не го прави? Крум Зарков: Държавата има инструменти да намали цените на горивата. Защо не го прави? Председателят на БСП даде примери с Италия, Испания, Гърция, Австрия и Румъния, където въвеждат различни мерки, за да овладеят кризата. В България се предлага яловото предложение за компенсация от 20 евро  Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Случаят от столичния квартал Зона Б-5 предизвика остри реакции заради риска за живота и лесния достъп до покрива на висока жилищна сграда 780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота 780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота С унифицирани размери и непрозрачна материя новите паравани трябва да осигурят по-добра организация и защита на тайната на вота в изборния ден Вижте сълзите на близките на Стефан от Свети Влас. Те искат доживотен затвор за убиеца му (ВИДЕО) Вижте сълзите на близките на Стефан от Свети Влас. Те искат доживотен затвор за убиеца му (ВИДЕО) Приятели и роднини настояват за пълно разследване на смъртта му и твърдят, че в побоя са участвали и други хора освен арестувания Живко Георгиев-Зоро Агнешкото за Великден поскъпва, българското месо остава все по-трудно достъпно Агнешкото за Великден поскъпва, българското месо остава все по-трудно достъпно По-високи разходи, по-малко животни и напрежение по веригата на доставки вдигат цената на агнешкото точно преди празниците ОД на МВР в Бургас: Не е имало полицейско насилие в Царево, служителите са били с боди камери ОД на МВР в Бургас: Не е имало полицейско насилие в Царево, служителите са били с боди камери Общият брой на ангажираните в днешната специализирана операция служители от вътрешното министерство не надвишава 40 човека, като всеки от екипите е разполагал с различни адреси за проверка, обявиха от МВР Динко Ганев: Чудо е, че спасихме увисналото на балкона дете, беше пуснало парапета Динко Ганев: Чудо е, че спасихме увисналото на балкона дете, беше пуснало парапета 2-годишното момче не плачеше и това ме изненада много, споделя той Disney продължава с вълната да вади от сянката злите герои Disney продължава с вълната да вади от сянката злите герои Този път в кадър са доведените сестри на Пепеляшка, като им дава централна роля в собствен филм 
Проф. Дейвид Сакс: Тръмп не разбира, че не Иран връща в каменната ера, а срива икономиката Проф. Дейвид Сакс: Тръмп не разбира, че не Иран връща в каменната ера, а срива икономиката Това президент на САЩ ли е или бандит, попита той и коментира, че в речта си US държавният глава говори пред нацията си за готовност за масови убийства и военни престъпления Провал с резолюцията на ООН за Ормузкия проток, а Тръмп се оправда с липсата на време Провал с резолюцията на ООН за Ормузкия проток, а Тръмп се оправда с липсата на време Ако си дадем още няколко дни, без проблеми ще го освободим, каза той Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток Телефонният разговор между двамата президенти идва на фона на растящо напрежение, засилени военни действия и опасения от по-широки последици за целия регион Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Конфликтът в Близкия изток, по-дългите полетни маршрути и зависимостта на Европа от внос на керосин засилват тревогата за доставки, цени и летен график В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена Върховният съд в страната постанови, че това наказние ще е активно, ако жеста се случи без нейното съгласие   Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Тур де Фландерс отново насочва вниманието към един от най-богатите на история, изкуство и кулинарни традиции региони в Европа След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я Явно здравеопазването ни вече не работи за болните, а предимство имат търговските, клинични калкулации, каза Илка Александрова, нейна приятелка Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Не се оплаквам, добре съм. Излизам навън на въздух, макар че не мога да ходя сама, споделя Мария Янакиева Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Актрисата Сашка Братанова моли за финансова помощ във фейсбук Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Новият обект на интереса ѝ е не кой да е, а риалити звездата от „Игри на волята“ Теодор Венков-Чикагото, който също е част от звездния отбор в „Кухнята на ада“
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори