×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

От щатския списък на корумпираните прокуратурата е обвинила всички без Пеевски и Илко Желязков


От щатския списък на корумпираните прокуратурата е обвинила всички без Пеевски и Илко Желязков
Пеевски е бивш депутат от ДПС, а Илко Желязков (долу) е зам.-председател на Бюрото за контрол на СРС по предложение на партията на Доган
Ключови думи: прокуратура, САЩ
03 Юни 2021, Четвъртък, 14:24 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Спрямо всички лица, посочени в доклада, ще бъдат предприети всички необходими действия, уверяват от институцията

По повод оповестения доклад на Министерство на финансите на Съединените американски щати, Прокуратурата на Република България заявява, че напълно споделя позицията на американските ни партньори, че върховенството на правото и спазването на закона са в основата на всяка демократична държава и отстояването им е невъзможно без единно и последователно противодействие срещу организираната престъпност, прането на пари и корупцията.

По отношение на четири от шестте физически лица, спрямо които са наложени санкции, прокуратурата вече е предприела своевременно действия за разследване и ангажиране на наказателната им отговорност, пише в позиция на Прокуратурата на Република България (ПРБ), разпратена до медиите.

Още през 2018 г. Специализираната прокуратура е провела разследване срещу две от лицата, бивши представители на изпълнителната власт, в хода на което са доказани злоупотреби с български документи за самоличност. Същите са предадени на съд за участие в организирана престъпна група, създадена с цел искане и получаване на подкупи, търговия с влияние и изпиране на пари. Към момента делото се разглежда от Специализирания наказателен съд, съобщават от ПРБ.

„Флагман“ напомня, че в случая става въпрос за Петър Харалампиев и Красимир Томов.

През 2019 г. Окръжна прокуратура – Благоевград е образувала и приключила с внесен обвинителен акт в съда наказателно производство за извършени незаконосъобразни действия с цел получаване на средства от фондовете на Европейския съюз срещу едно от лицата, бивш заместник-министър, информират от ПРБ.

„Флагман“ напомня, че става въпрос за Александър Манолев.

По отношение на четвъртото лице през 2020 г. са образувани досъдебни производства и са събрани доказателства за ръководене на организирана престъпна група, съучастие в престъпления по служба, търговия с влияние, подкупи, изнудване и други престъпления с висока обществена опасност. Същият е привлечен задочно в качеството на обвиняем, тъй като се укрива от компетентните органи в чужбина с цел осуетяване на разследването и избягване на наказателна отговорност. Предприети са необходимите действия за международно издирване с цел екстрадиране, пише в позицията на ПРБ.

Тук, разбира се, става въпрос за Васил Божков.

Така единствените от списъка със санкции за корупция на САЩ, срещу които няма наказателно преследване, остават бившият депутат от ДПС Делян Пеевски и Илко Желязков.

Последният е сочен за близък до Пеевски. Желязков в момента е зам.-председател на Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства. Той бе избран на този пост от парламента по предложение на ДПС.

В позицията на ПРБ пише още:

Всички престъпления, за които е ангажирана наказателната отговорност на посочените лица, са корупционни и попадат в Единния каталог на корупционните престъпления, въведен със заповед на главния прокурор през 2014 г., в изпълнение на препоръките на Европейската комисия във връзка с Механизма за сътрудничество и проверка.

Спрямо всички лица, посочени в доклада, ще бъдат предприети всички необходими действия в съответствие със законовите правомощия на прокуратурата за проверка на оповестената от американските власти информация, включително чрез изискване на допълнителна такава по надлежния ред.

Прокуратурата на Република България оценява високо помощта, която американските компетентни органи оказват на страната ни като партньор в борбата с организираната престъпност и корупцията. Доказали сме, че нямаме колебание да изпълняваме конституционните си правомощия за привличане към наказателна отговорност на всяко едно лице, за което са събрани доказателства за престъпна дейност. Винаги сме работили и продължаваме да работим в защита на обществения интерес, националната сигурност и правата на българските граждани. Поради това от изключителна важност е именно взаимодействието с всички институции със сходни дейности и цели в национален и международен мащаб.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Отказва ли се от футбола Лука Модрич Отказва ли се от футбола Лука Модрич 04/07/2026, Събота 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Володимир Зеленски поздрави САЩ Володимир Зеленски поздрави САЩ 04/07/2026, Събота 17:13 3
5
Коментара по темата
5.
Недосегаемите
03.06.2021 20:15:05
0
1
Пеевски няма как да бъде разследван ефективно от тия дето ги е назначил, а Илчо хем е пенсионер хем е в отпуска.
4.
Гешев
03.06.2021 16:05:04
0
3
бла-бла-бла
3.
ГЕРБ трол
03.06.2021 15:54:28
3
5
Гешев, да не си посмял да пипаш Борисов и Пеевски! Спомни си кой те сложи на този пост!
2.
пълно отчаяние
03.06.2021 15:30:51
3
4
Тая държава ако може да се нарече така е потънала в корупция , кражби, беззаконие , безотговорност , безнаказаност и малоумие.....и това е така не заради турското робство или комунизма а заради гена...
1.
един нормален
03.06.2021 15:09:54
3
12
Ай стига бе!
Каскета ще разследва господаря си Пеевски?
Повервах му!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка Службите реагирали светкавично в 1:00 ч. след полунощ, за да предотвратят масов ужас сред децата на следващия ден Прокуратурата: Шефът на ВиК-Бургас е арестуван за 72 часа Прокуратурата: Шефът на ВиК-Бургас е арестуван за 72 часа Повдигнати са му обвинения Парад на ретро автомобили в Бургас: Уникален Корвет от 70-те - модел, каран от Джими Хендрикс и Силвестър Сталоун (СНИМКИ) Парад на ретро автомобили в Бургас: Уникален Корвет от 70-те - модел, каран от Джими Хендрикс и Силвестър Сталоун (СНИМКИ) Сред атракциите са още Buick от 1933 г., Ferrari 308, Maserati Ghibli и рядък Mercedes-Benz кабриолет от 50-те години Поскъпнаха ли чадърите и шезлонгите по Черноморието? Обекти въвеждат „комплименти“, за да задържат туристите Поскъпнаха ли чадърите и шезлонгите по Черноморието? Обекти въвеждат „комплименти“, за да задържат туристите С настъпването на активния летен сезон въпросът с цените на плажните принадлежности по родното Черноморие отново излиза на преден план Страхотен празник в Бургас: Мотори, пожарни и атрактивни демонстрации събраха стотици деца Страхотен празник в Бургас: Мотори, пожарни и атрактивни демонстрации събраха стотици деца Посетителите имаха уникалния шанс да разгледат отблизо оборудването и да научат повече за дейността на всички ключови структури на МВР Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив Денят носи важни решения, финансови уроци, нови възможности и повече интуиция за всички зодиакални знаци Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Полицаите "удариха" голяма пратка с 80 на брой кутии с 5,5-килограмови флакони с райски газ. Общото количество на иззетия райски газ е около 440 кг Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Столична община изпрати спасители със сонари по течението след село Пастух Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Докато линейките пътуваха, граждани организираха спасителна операция с боклукчийски камион край Елешница Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? С комбинация от носталгия, циркова акробатика и златна БГ музика, „СОЦ Парти по БДС“ превзема NAKED Beach в Бургас
Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35 Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35 Над 1000 американски служители вече са в Турция, за да подготвят терена за срещата на върха на НАТО и съдбоносните разговори за сигурност Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Въпреки щастливия и направо библейски край за детето, кошмарът за неговите родители тепърва започва, но този път на юридическия фронт Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Росалина Димитрова пред Флагман.бг: Не поставяйте целия бранш под общ знаменател заради няколко абсурдни менюта в социалните мрежи Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Най-висшият съд заличи присъдата от 12 години затвор за зловещото разчленяване без труп, BILD разкри шокиращи гафове на баварските следователи 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда Политици от 6 партии изпратиха остро писмо до министъра на културата заради епизод, в който любимата детска героиня носи шапка на зловещите тайни служби НКВД Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър От кралски медали до златни акции – лъснаха най-тайните клаузи от последната воля на филмовата легенда. 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода Наглецът е създал собствени импровизирани пунктове из Париж, където таксува колоездачи и шофьори за привилегията да не бъдат простреляни с вода  Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Конституционният съд заври след скандалните разкрития за 227-те полета на феномена в политиката Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Ако видите тези липси по ивицата, веднага бягайте – операторите нямат капитанска правоспособност и разрешителни от държавата Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век
Румен Радев, премиер Румен Радев, премиер Ще наложа вето на 21-вия пакет санкции срещу Русия Виц на деня Виц на деня - Кога мъжете бягат най-бързо? Когато бягат за бутилка, или когато бягат след жена?
- Когато бягат с бутилка, от жена...
Виц на деня Виц на деня - Докторе, губя паметта си.
- От кога така!?
- Какво от кога!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато тя беше на 2 годинки, тичаше ли тичаше голичка по плажа. Сега, когато е вече на 30 години, две бутилки вино я връщат в детството.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори