×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вдигат пенсиите от 1 юли


03 Юни 2021, Четвъртък, 15:41 ч.
Автор: Флагман.бг

Предложението е на служебния министър на труда и социалната политика Гълъб Донев

Всички пенсии, отпуснати до 31 декември 2020 година, ще бъдат осъвременени с 5 процента от 1 юли.

Предложението е на служебния министър на труда и социалната политика Гълъб Донев. То се разглежда на заседание на Надзорния съвет на НОИ.

Гълъб Донев уточни преди заседанието пред журналисти, че според т.нар. "швейцарско правило" пенсиите трябва да се осъвременят с 4,8 процента, като се отчете инфлацията и осигурителния доход. 
Според служебния министър бюджетът може да си позволи ръст от 5 процента, защото този процент е заложен още в края на миналата година като прогноза. В бюджета на ДОО има 305 милиона лева за увеличението. Показателите за пенсионерите за първите 5 месеца на годината също позволяват този по-голям ръст на пенсиите.

По отношение на мярката "60/40" министърът припомни, че предходното правителство продължи мярката до 31 май. До април месец тя се финансираше със заемни средства по инструмента SURE на ЕК, а след това е продължена с бюджетни средства.

В момента се прави анализ на мярката, на предприятията и на заетите, които са подкрепени по "60/40", каза Гълъб Донев. Водят се преговори и със службите на ЕК. В следващите няколко дни ще стане ясно как ще продължи подкрепата по мярката, ще се запазят ли същите параметри от 60 на 40 на подкрепа, или ще има други. По думите на министъра е добре да се даде още "малко глътка" на бизнеса и да се направи един плавен преход към нормална икономическа активност. Ще бъдат подкрепени всички сектори с намалени обороти и затваряне по причини, свързани с пандемията от COVID-19.

"Обсъждаме и правим почти всичко възможно поне още два месеца да бъдат подкрепени", каза служебният министър на труда и социалната политика Гълъб Донев. Министърът уточни, че причината да се търси решение само за юни и юли, е че в момента правителството работи по параметри, зададени от бюджета и всички разходи, включително и добавката за 50-те лева на пенсионерите, идват от съкращаване на разходи за други политики, както и за намаляване на разходите за персонал. 
"Всички тези мерки, които подкрепят заетостта, както и подкрепят пенсионерите с 50 лева към пенсиите, подпомагат потреблението и икономическото възстановяване и не са за пренебрегване", допълни Гълъб Донев.

За всички параметри на подкрепата и за дизайна на мярката ще има яснота следващата седмица след разговорите с ЕК.

Попитан дали е направена проверка в министерството, министърът каза, че проверките в министерството продължават, до момента няма установени фрапиращи нарушения.


В категории: Политика


1
Коментара
Михаил ПОПОВ, фондация "Безопасни улици от Валя" Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им 11/08/2026, Вторник 16:31 0
Михаил ДИМИТРОВ Башар Асад е осъден на смърт Башар Асад е осъден на смърт 11/08/2026, Вторник 15:54 1
1
Коментара по темата
1.
Бургаски
03.06.2021 17:58:35
1
9
5 % е пълна гавра.Ситите и охранени депутати, министри и цялата им мръсна оядена сволач, никога няма да го разберат. Сумата от заплатите на калинките и техните кръгове и приятели и много по-голяма.Дано преядат и са задавят.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Осигуряват допълнителен паркинг и извънредни автобуси за “Boom Summer Fest” Осигуряват допълнителен паркинг и извънредни автобуси за “Boom Summer Fest” Събитията, включени в него, се радват на засилен интерес, особено сред по-младото поколение, което изисква въвеждането на навременни мерки по отношение на безпроблемното им протичане 18-годишна обърна Ауди по таван край Русокастро, две млади жени пострадаха 18-годишна обърна Ауди по таван край Русокастро, две млади жени пострадаха Колата се преобърнала при спускане и навлизане в ляв завой, шофьорката и 21-годишната й спътничка отказали хоспитализация Година след убийството в Газа: Почина Яна Костова, съпругата на капитан Марин Маринов Година след убийството в Газа: Почина Яна Костова, съпругата на капитан Марин Маринов Яна остана до паметта на Марин Маринов през месеците след трагедията в Газа и неведнъж говори за него в публичното пространство Жената, блъсната на пешеходна пътека в Бургас, е със спукан череп, животът ѝ е в опасност Жената, блъсната на пешеходна пътека в Бургас, е със спукан череп, животът ѝ е в опасност Първоначално пострадалата бе контактна, но изследванията в болницата са установили тежката травма Самозащита или садистично убийство в Слънчев бряг? Вижте версиите на арестувания и прокуратурата Самозащита или садистично убийство в Слънчев бряг? Вижте версиите на арестувания и прокуратурата Убитият Олег му казал, че е "нацист" и тръгнал да коли с ножа, твърди арестуваният за убийството. Прокуратурата е категорична, че той е извършителят и е извършил брутален акт Ректорът на БДУ и представители на Huawei посетиха МБАЛДБ "Св.Анастасия" Ректорът на БДУ и представители на Huawei посетиха МБАЛДБ "Св.Анастасия" омакин на срещата беше кметът на Бургас Димитър Николов, а в нея участваха управителят на болницата д-р Благомир Здравков и неговият заместник д-р Тома Томов Георги Целувката е бургазлията, който се разхождал със 150 грама марихуана и пико из жк. "Изгрев" Георги Целувката е бургазлията, който се разхождал със 150 грама марихуана и пико из жк. "Изгрев" 36-годишният Георги Николов е стар познайник на полицията Проф. Касчиев предупреди: Още 30 см спад на Дунав и АЕЦ Козлодуй трябва да спре Проф. Касчиев предупреди: Още 30 см спад на Дунав и АЕЦ Козлодуй трябва да спре До първия критичен праг остават 10 - 12 см, след него централата трябва да започне да намалява мощността Крадци атакуват туристи край морето: Чанта с три телефона изчезна от шезлонг, Крадци атакуват туристи край морето: Чанта с три телефона изчезна от шезлонг, Хванаха и пловдивчанка, обрала 70-годишен руснак Пожар лумна в гората над Св. Влас (ВИДЕО) Пожар лумна в гората над Св. Влас (ВИДЕО) Огънят е тръгнал от сухи треви, в гасенето се включиха пожарникари, горски служители и полиция
Борисов смени лидера на ГЕРБ-София, скоро и във Варна Борисов смени лидера на ГЕРБ-София, скоро и във Варна Промени се задават и във Варна, но смяната на Иван Портних със Стоян Петков още не е обявена официално от ГЕРБ Кшищоф Яцковски: Силен удар по Иран ще отприщи хаос в Западна Европа Кшищоф Яцковски: Силен удар по Иран ще отприщи хаос в Западна Европа Коренното население ще бяга от много градове и дори села, за да се спаси, предвижда известният полски ясновидец Трагедия на Амолофи: 65-годишна българка загина в морето край Кавала Трагедия на Амолофи: 65-годишна българка загина в морето край Кавала Спасител и екип на Спешна помощ са опитали да реанимират жената, а причината за смъртта ще се изяснява със съдебномедицинска експертиза Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им Дева, Риби, Близнаци и Стрелец оставят зад себе си период на спънки, разочарования и трудни решения според астролога Ейми Демюр Башар Асад е осъден на смърт Башар Асад е осъден на смърт Наказанието беше наложено от сирийски съд Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Любимата туристическа дестинация ще предложи на своите посетители си музика, преживявания и много емоции за споделяне Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Свидетелка повикала полицията, двамата родители били задържани, а прокуратурата разпоредила детето да остане под лекарско наблюдение Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души 51-годишната Марибет Джоунс от Флорида е обвинена в тежка кражба, а разследващите твърдят, че даренията отивали за личните ѝ дългове Митрополит Йосиф изчезна, откриха го в болница - потрошен след катастрофа Митрополит Йосиф изчезна, откриха го в болница - потрошен след катастрофа Снимка на читател помогна на нюйоркски журналисти да свържат блъснат пешеходец с изчезналия 83-годишен български архиерей Бензинът в Гърция 2,50 евро Бензинът в Гърция 2,50 евро Сими и Кимолос са сред най-скъпите места за зареждане, докато в Атина и Солун обикновеният безоловен остава под 2 евро за литър
Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив идях с очите си албумът от аутопсията. Цялото тяло на този човек няма здраво място Виц на деня Виц на деня - Скъпи, гледам Красавицата и звяра.
- И?
- Ако ти беше звяр, пак щях да те обичам!
- Еми, то и ти ако беше красавица щях да те обичам..
Виц на деня Виц на деня Ако жена те попита:
"Скъпи много ли ме обичаш?"
То помни - положителният отговор е платен!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Може ли да се гледа с телескоп Слънцето?
- Може, но само два пъти - един път с лявото и втори път с дясното око...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори