Поморие се преклони пред героичния подвиг на Ботев и четата му
Венци и цветя пред паметника на Ботев в Поморие поднесоха кметът Иван Алексиев, председателят на Общинския съвет Адам Адамов и други общественици
На 2 юни почитаме паметта на Христо Ботев и загиналите за свободата на България. Този ден се чества от 1901 година, когато на връх Околчица, лобното място на Ботев, се събират негови четници и други граждани да отдадат почитта си.
В Поморие 145-та годишнина от гибелта на героя бе отбелязана с поклонение пред бюст-паметника на поета. Рецитал по стихове на Ботев изпълниха учениците от ОУ „Христо Ботев” гр. Поморие. Трогателни слова, припомняйки за историческите събития от 1876 г., произнесе секретарят на НЧ “Светлина 1939” гр. Поморие Донка Китанова.
„ В Балкана, гениалният поет, публицист и революционер намира смоята смърт, но и своето безсмъртие. Казват, че Отечеството може да загине само тогава, когато изчезне от сърцата на синовете си.”, бяха част от думите ѝ.
Минути преди всички да застинат под звука на сирените, венци и цветя пред паметника на Ботев в Поморие поднесоха кметът Иван Алексиев, председателят на Общинския съвет Адам Адамов, заместник-кметът Янчо Илиев, общински съветници, ученици, преподаватели и общественици. Десетки жители и гости на Поморие сведоха глави пред героичния подвиг на Ботев и четата му
Сред обвиненията срещу Д-р Хасърджиев и компания са за блудство, порнографски материали и риск от заразяване с венерически болести
България и Украйна задълбочават партньорството си в енергетиката, сигурността и икономиката
Уникални фитнес банички с лапад
При нова ракетна атака на Иран срещу Израел избухна пожар в рафинерията Базан в Хайфа
Има ли опасност от цунами, след земетресението с магнитуд 7,3 в южната част на Тихия океан
Русокоса бизнесдама придоби луксозен хотел в Арбанаси
Радев обра близо 90% от предизборните дарения
Баскетболистите от Свети Влас завършиха на първо място в I дивизия – Изток (Югоизток)
Търговец №1 на инвестиционно злато твърди: Покупката на имот вече не е добра инвестиция
Пиян шофьор помля Пежото си край читалището в сунгурларското село Садово
Откриха 23 топчета марихуана в дом на криминално проявен мъж край Карнобат
Изровиха от гроба манекенка, убита от бившия ѝ, задигнаха главата ѝ
