„Булгаргаз“ иска природният газ да поскъпне с 20%
„Топлофикация София“ е натрупала нови задължения към "Булгаргаз" в размер на 86 милиона лева
Природният газ да поскъпне с 20 на сто и един мегаватчас да струва 45 лева и 27 стотинки без такси и налози. Това ще поискат днес от „Булгаргаз“, съобщи в интервю за БНР изпълнителният директор на компанията Николай Павлов. По-късно през деня енергийният регулатор ще определи окончателната цена, по която ще се продава синьото гориво през юни. Основната причина за скока са растящите цени на газа на европейските борси. Този път към това се добавя и ремонтът на „Турски поток“ на територията на южната ни съседка, което ще спре доставките в региона по това трасе за седмица към края на месеца, обясни Павлов:
„Втори месец Булгаргаз води преговори с „Газпром експорт“. Количествата, които са необходими за българския пазар да бъдат доставени по старото трасе през Украйна и Румъния. Няма техническа, няма и правна пречка, които да възпрепятстват такава доставка. Същевременно проведохме и преговори и с други големи доставчици и закупихме част от необходимите количества за този период. Тези количества са закупени по спот цени и съответно те ще намерят отражение в цената, която „Булгаргаз“ ще предложи на КЕВР за утвърждаване, като леко увеличение“.
Николай Павлов каза още, че „Топлофикация София“ е натрупала нови задължения към "Булгаргаз" в размер на 86 милиона лева:
„Това означава, че за последните 5 месеца от началото на годината те са натрупали нови 30 милиона задължения. Поискахме от „Топлофикация София“ да предложат план, по който ще изплащат тези задължения. За съжаление не получихме такъв погасителен план. И, вероятно, отново ще пристъпим към предприемане на събиране по съдебен ред“.
Внимание шофьори! Ако ви спрат полицията ще ви проверяват и за тези неща
Внезапно почина бивш футболист на Бешишкташ
Шарън Стоун: Робърт де Ниро се целува най-добре
Майката на Гала си сложи зъби за 10 хил. евро
Мотористи в стачна готовност заради Гражданска отговорност
Манол Пейков: След като разбрах, че няма да ставам депутат, изпитах отдавна забравено чувство за свобода, почти граничещо с еуфория
Тази майка призна, че спи в едно легло с 24-годишния си син
Малкият Боян отново се бори за живота си, семейството му има спешна нужда от помощ
Нова ера за Телец, Близнаци, Везни и Стрелец
Лудогорец май се сбогува с титлата след загуба с 1:2 от ЦСКА 1948
Аномалия с времето: В неделя ще е почти лято, но после всичко се променя
Дронове вдигнаха британски изтребители в Румъния
