Орязват лятната ваканция?
Образователни експерти предлагат почивните месеци да се използват за наваксване на пропуските от онлайн обучението
Край на онлайн уроците - от днес всички ученици отново са в класните стаи. Заради по-дългата учебна година децата ще имат няколко седмици повече в училищата.
А според образователни експерти лятната ваканция трябва да се използва за наваксване на пропуските в дистанционната форма. Учениците от 5-ти до 11-ти клас вече няма да се редуват на ротационен принцип и ще завършат годината присъствено - ако ситуацията с пандемията го позволи.
Става дума за близо 420 000 ученици, които вече ежедневно ще бъдат в училищата при спазване на мерките. Най-дълго в онлайн обучение бяха големите ученици - от 5-ти до 11-ти клас.
А от тях има три випуска, които са прекарали пред екраните повече от половината от часове през учебната година. Това са децата от 5-ти, 6-ти и 11-ти клас.
Анализи на образователни експерти показват, че по време на онлайн обучението мотивацията за учене е спаднала най-много сред отличниците. Допитването е до родители и учители.
В същото време по-големият родителски контрол при децата с ниски и средни оценки е довел до повишаване на успеха. С маски, дезинфекция и контрол на температурата, но без училищен звънец - така училищата ще се грижат за безопасния финал на учебната година.
Как всяка зодия се справя със стреса
Кирил Милов посвети титлата на починалата си баба
Крем карамел по българска рецепта
Ламин Ямал изправи косите на националния отбор на Испания
Коя е най-силната черта на всяка зодия
Каварма по български - автентична рецепта с месо и зеленчуци
Кристиян Балов предпазлив за ЦСКА и Лудогорец
Олимпиакос позлатява българина Коди
Байерн с "НЕ" към оферти на Реал Мадрид и Манчестър Сити
Как да премахнем лоша миризма от коша за боклук
8 зодии започват на чисто след 26 април 2026
Григор Димитров с инфарктна загуба
