Строи ли се на плажовете край Созопол въпреки забраната
Заповедта за прекратяване на строително-монтажни дейности важи от 15 май до 30 октомври, но само за курортите
Строи ли се активно на плажовете край Созопол въпреки забраната на кмета Тихомир Янакиев за прекратяване на тези дейности за летния сезон? Такъв въпрос зададе общинският съветник и бивш кмет Панайот Рейзи на редовната сесия на ОбС, провела се днес онлайн. Рейзи отново се включи от автомобила си в движение и разкри, че на Харманите и Каваците имало тежка техника.
„Въпросът ми е, аз доколкото съм запознат, вашата заповед за прекратяване на СМР влиза в сила от 15 май. Техниката обаче продължава да е на терен и да работи. Има такива сигнали от граждани при мен. В този смисъл, удължена ли е вашата заповед или просто строителството е незаконно“, попита Рейзи.
Кметът Янакиев бе категоричен – на тези места се извършват довършителни и монтажни дейности.
„Ако има нарушения, ще ги установим веднага. Още днес ще извършим проверка, защото ако има такова строителство, за каквото говорите, аз не съм съгласен“, каза кметът. Представители на администрацията обаче също се включиха в дискусията и разкриха същината на кметската заповед. Панайот Рейзи обаче не успя да чуе отговора, защото обхватът на телефона му се загуби заради пътуването.
„Заповедта за забрана на строително-монтажни дейности обхваща периода между 15 май и 30 октомври. Тогава не е позволено на тежка строителна механизация да навлиза в курортните населени места и курортните селища. Плажовете не са такива и съответно за тях тази забрана не важи“, разкриха представители на Община Созопол.
„Тъй като г-н Рейзи пътува с автомобила си, вероятно е загубил обхват и не успя да чуе този отговор. Сигурен съм обаче, че ще превърти записа на сесията по-късно, за да се усведоми“, коментира председателят на Общинския съвет в Созопол Георги Пинелов.
Джип блъсна моторист до Битака в Меден рудник
Шишков разкри пътната схема: Един ден отвори крана за над 1 млрд. лева аванси
Апелативният съд пуснал Ангел Илиев под домашен арест, защото нямало опасност да се укрие
Кондуктор разцепи веждата на пътничка с касов апарат по път за Радомир
В пика на летния сезон: Бургас остава без топла вода за 60 часа
Нощен екшън в Слънчев бряг: Млада англичанка подгони крадец на плажа
Джигит зад волана: 30-годишен с 2,38 промила се натресе в светофар
Пристанище „КРЗ ПОРТ БУРГАС“ АД започна изпълнението на проект по Програма „Транспортна свързаност“
Царево спортува - преживяването, което просто трябва да се изпита
Боксофис звяр: Одисея на Кристофър Нолан чупи рекорд след рекорд
Цялата власт и доброволци на крак в Пловдив: Дървета падаха като клечки, потопени булеварди (ВИДЕО)
5-часова драма на "Тракия": Обърнатият тир парализира движението

панайот рейзи?
Каква невестулка си ти
Лош човек,арогантен и безскрупулен
Дървесината в размер на 48 куб. м е била без контролна горска марка, водачът на превозното средство не е представил документи, доказващи законния й произход и е бил в готовност за потегляне.
Проверяващите са установили, че дървата за огрев са добити от горски територии, собственост на Община Созопол.
На шофьора на автомобила е съставен акт за нарушение по Закона за горите, а дървесината и ремаркето са задържани от служителите на РДГ – Бургас.