Наводнени къщи в Симеоново, хората в стрес след всеки дъжд
Те чакат 7 години решение на проблема от властите в София
Жителите на квартал „Симеоново“ в София са в стрес при всеки по-обилен дъжд, защото улицата на която са разположени домовете им е пропаднала и водата навлиза в помещенията.
Освен, че те не могат да се придвижват спокойно и се налага да газят в кал и вода, стените на сградите са с падащи мазилки и мухъл. Хората са обезпокоени, че има опасност и от пропадане на самите къщи, съобщава Нова телевизия.
„Страхуваме се, че къщата може да пропадне, защото има признаци за това – напукани стени, мухъл. Проблемът е от повече от 10 години ”, коментира Виолета Николова, която живее в квартала.
„В рамките на десетина дни ще предприемем мерки. Улицата ще се изравни, ще се насипе и ще се валира”, заяви зам.-кметът на район „Витоша" Кънчо Кънчев.
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди
Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО)
Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
