Кметът Димитър Николов към просветните дейци: Продължавайте да отстоявате славата на Бургас
Градоначалникът поздрави бургаските учители, ученици, писатели, художници, артисти, музиканти, читалищни, библиотечни, музейни дейци и журналисти за 24 май
Кметът на Бургас Димитър Николов поздрави просветните дейци по случай 24 май. Ето какво написа градоначалникът в профила си във Фейсбук:
"Уважаеми учители, ученици, писатели, просветни и културни дейци,
Скъпи съграждани,
Поздравявам ви по случай най-светлия за нас празник – 24 май, Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!
И днес, ние имаме просветители и верни следовници на святото дело на братята Кирил и Методий, това сте Вие – бургаските учители, ученици, писатели, художници, артисти, музиканти, читалищни, библиотечни, музейни дейци и журналисти.
Гордеем се с вашите постижения и нека те получават уважение и признателност. Продължавайте с гордост и самочувствие да отстоявате славата на Бургас като град на творци и таланти.
Защото всички ние сме длъжни да опазим чистотата на езика и святото книжовно дело.
Честит 24 май!
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Три изтрити!
Свобода на Словото по Герберски!
И 112 място им е много на ФлЕгман.
Ужас, такава цензура и по времето на Хитлер е нямало!