Учени и експерти обсъдиха в Бургас опазването на Черно море
По време на събитието бе представен проектът на Община Бургас „Прилагане на мерки за намаляване на морските отпадъци в Бургаския залив“
Учени и експерти обсъдиха на семинар в Бургас приоритетите в опазването на Черно море от замърсяване и съхраняването на природните богатства както в неговия басейн, така и по крайбрежната ивица.
Семинарът се проведе в Експоцентър „Флора“ под мотото „Бъдещето на морето“, като начало на дискусията поставиха председателят на Общинския съвет в Бургас проф. д-р Севдалина Турманова и зам.-кметът по стратегическо развитие и екология, дигитализация и адаптация към проблемите на климата Весна Балтина.
По време на събитието бе представен проектът на Община Бургас „Прилагане на мерки за намаляване на морските отпадъци в Бургаския залив“. Семинарът е част от събитията за отбелязване на Европейския морски ден – 20 май.
„Този морски ден и отбелязването му има за цел да повиши осведомеността на обществото за значението на морето и морската индустрия. Нашето Черно море безспорно е много важен ресурс, но и чувствителна екосистема. То е част от нашата култура, част от перспективите ни за развитие на устойчив туризъм, морски дейности и рибарство. Много е важно политиките по опазването му да са общи. Усилията ни трябва да са добре планирани, насочени към изграждане на екологична инфраструктура и сформирането на една култура, която да бъде припозната от черноморските общини.“, каза по време на семинара Весна Балтина.
Провеждането на семинара е част от дейностите по изпълнението на проект "Прилагане на мерки за намаляване на морските отпадъци в Бургаския залив", финансиран по „Малка грантова схема за мерки за намаляване на морските отпадъци“, който се реализира в рамките на програма „Опазване на околната среда и климатични промени“, финансирана от ФМ на ЕИП 2014 -2021 г.
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
