Разбиха група за разпространение на наркотици и за сводничество
При претърсване е намерено солидно количество кокаин, както и парични знаци в различна валута на обща стойност 150 000 лева
Разбиха организирана престъпна група за разпространение на наркотични вещества и за сводничество. В резултат на проведена на 17 май специализирана полицейска операция на служители на ГДБОП, под надзора на Специализирана прокуратура. Групата е действала на територията на цялата страна.
В хода на проведените действия по разследването в гр. Силистра е задържан един от членовете на групата - доставчик, при предаване на пратка от наркотични вещества - кокаин, на друг член от групата, с цел разпространението им на територията на града.
При проведените на територията на София и Силистра претърсвания и изземвания в жилища и автомобили, използвани от участниците в групата, са иззети високорискови наркотични вещества - кокаин, както и парични знаци в различна валута на обща стойност 150 000 лева.
Към момента са задържани общо шест лица за 24 часа. Действията по разследването продължават.

Лавров се подигра с Кая Калас
Хрупкави пържени картофи: Тайната на майстор готвачите
Карлос Насар притесни спортна България
В Каталуния: Хулиан Алварес каза "ДА" на Барселона
Съдът с информация за скандалния случай с починалото момиче от Благоевград
28/05/2026, Четвъртък 19:45
2
Кои зодиакални знаци създават перфектна двойка
Зоя Калафатева: „СОЛиСиМи“ създава своеобразна съкровищница за съвременна българска музика, която да остане и след нас
Дара става "Почетен гражданин"
28/05/2026, Четвъртък 19:20
3
Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас
Полиция в офисите на фирмата от "незаконния град" край Варна
28/05/2026, Четвъртък 18:59
2
Най-големият обрат в историята на Ролан Гарос е факт
Какво каза Фон дер Лайен на Радев
