Започва тотален одит на обществените поръчки
Правосъдният министър подхвана Агенцията по вписванията и др
Извънредна новина! Започва тотален одит на обществените поръчки в няколко сектора. Възлагам на дирекция „Вътрешен одит” и на инспектората към министър да извършат проверка на Агенцията по вписванията, включително на Търговския регистър, на дирекция „Българско гражданство” и проверка на обществените поръчки и сключените договори през последните години. Това съобщи служебният правосъден министър Янаки Стоилов при представянето на екипа и приоритети си, предаде БГНЕС.
В екипа на Стоилов влизат двама заместници. Това са следователят в Националната следствена служба Мария Павлова, която и преди е участвала в служебно правителство и пловдивският адвокат Иван Демерджиев, ръководител на Адвокатската колегия в града под тепетата.
Началник на кабинета на министъра е юристът Мариян Карагьозов, а медиен съветник журналистът Мария Папазова. Ще проявим нетърпимост към лошите практики, обеща Стоилов и подчерта, че от години най-проблемни са областите с предоставянето на гражданство, местата за задържанията и вписвания.
Имам амбицията да поддържам активно взаимодействие с Висшия съдебен съвет, каза още министърът. Организацията на предстоящите избори също са сред приоритетните задачи пред служебния министър, но по думите му те не са най-тежката част от дейността на министерството, което отговаря само с организацията на вота в местата за задържане.
Така, че не става въпрос за повече от 1500 лица, които ще имат право да гласуват. За нас е важно да подобрим електронното обслужване на гражданите, каза още Янаки Стоилов.
Пухкава портокалова торта с шоколад: Лесна рецепта, която винаги се получава
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
Директор на телевизия е намерен мъртъв с наранявания
Сладкиш 7+7+7: Рецептата, която се помни от първия път и се изяжда още по-бързо
Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия!
Западнонилската треска плъзва из Гърция: 45 нови случая за седмица, жертвите станаха 9
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем
Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия
Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия

Това пак си е работа.