Mестността „Mадика“ се развива като нова бизнес зона, Oбщината помага с довеждаща инфраструктура
В момента тече изпълнението на проект за изграждане на улица, обслужваща предприятията в „Мадика“, включително болница „Сърце и мозък“
Тази година в Бургас се изпълняват или предстои да стартират пет проекта със сертификати за инвестиции от клас „А“ по реда на Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ). Два от тях се реализират в местността „Мадика“.
Единият е на „Търговска Лига - Глобален аптечен център“ АД – за изграждане на многопрофилна болница за активно лечение "Сърце и Мозък", където предстои да бъдат разкрити 200 работни места.
Вторият е за изграждане на предприятие за опаковки за хранително-вкусовата промишленост. Инвестицията е на „Сидоренко Фудтех“ ЕООД и „Сидоинвест“ ЕООД. Предвижда се строителство на нови производствени халета, складове и офиси, закупуване на допълнително производствено оборудване и специализирани софтуери за продажби и управление на складови наличности.
И двата проекта в местността „Мадика“ вече се изпълняват, като строителството на болница „Сърце и мозък“ е във финален етап.
„За да обезпечим нормалната дейност на инвеститорите, като добър партньор ние влагаме общински средства за изграждането на съвременна довеждаща инфраструктура в зона „Мадика“, където отварят врати все повече нови обекти. Ще продължим да го правим и през следващите години.“, заяви кметът Димитър Николов.
В момента тече изпълнението на проект за изграждане на улица, обслужваща предприятията в „Мадика“, включително болница „Сърце и мозък“. Първоначално се работи по дъждовно-битовата канализация. С улицата ще минат всякакви полезни комуникации. После тя ще бъде асфалтирана. Ще се направят тротоари и осветление. Работи се на етапи, като крайната цел е с реализирането на тази улица „Мадика“ да се свърже с главния републикански път I-6 Бургас - „Ветрен“.
Почина Алесандро Дзанарди – легенда на Формула 1 и параолимпийски шампион
Пожар погълна къща във Варна
Жълт код за опасност от слана в шест области е обявен за днес
Обрат: Украйна учи Запада как се води модерна война
Дневен хороскоп за 3 май 2026: Внимавайте с парите, обещанията и алкохола!
Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание

Болница не е инвестиция в производство..това е предприятие за усвояване на обществени пари главно от бюджета т е от нас....Болници колкото щеш..прекалено много..значи в тоя смисъл са добра "инвестиция "...Няма доктори и качество....и колко болници са необходими на един 190 хил град...Кого ще обслужват като населението пада....За да се увеличава трябва индустрия...виж за другото предприятие съм съгласен..