Графична база „Тодор Атанасов“ ще стане „Младежки център на изкуствата“
Зад идеята за възстановяването на сградата застават „Националната художествена академия“ и фондацията на Обединената велика ложа на България (ОВЛБ)
Фондацията на ОВЛБ - „Благотворителност и милосърдие“ ще подкрепя финансово проекта на „Националната художествена академия“ (НХА) - филиал Бургас да превърне западащата сега графична база в модерен „Младежки център на изкуствата“, като основната дейност ще се запази.
„Такива бази са много малко в световен мащаб, те са ценност, която би трябвало да се съхрани, да носи популярност и да привлича“, обясни проф. Светозар Бенчев, който е декан на Факултета по изящни изкуства в НХА. Той каза също, че академията вече три години подготвя студенти по „Графика и книга“, които ще използват базата. Ще я използват и множество чуждестранни студенти от стотици университети, с които НХА има подписани споразумения по програмата „Еразъм“.
Сградата ще бъде реновирана, за да се създадат условия за създаване и съхранение на произведения на изкуството. Освен това, ще бъде оборудвана с необходимата техника.
Всяка база от такъв тип трябва да има човек, който да осъществява процесите по създаването на графичен отпечатък (умдрукер), както и да поддържа сградата. НХА разполага с такава щатна бройка и това дава възможност веднага да се направи първата стъпка.
Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан
АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона
Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница
Фери, който спря Гришо на Уимбълдън, син на мултимилионер
Как да почистим загоряла фурна без търкане
23-годишна българка намерена мъртва в Солун
Бърза пица на тиган за 10 минути: Гениална рецепта без месене и чакане
Хичо загря в бургаска компания за ключов мач на Левски
Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи
Half-Life 3 отново разпали слуховете, но Valve още мълчи
Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай

Дойде ли лято и хоп... все за шибалника се говори.
Ама много ви моля, спрете тези простотии.
От бургазлията разбирам, че това е някъде, където бяха лагерите, северно от бункера, и макар да живея на 500 метра от там и то откакто съм се родил, убий ме, не знаех, че там има "Графична база"!
Може би защото нямам художествени наклонности ?!