Учениците от VII, VIII и X клас се връщат в клас
Те ще учат присъствено до края на месеца
Учениците от 7-и ,8-и и 10-и клас от понеделник се връщат в класните стаи. Те ще учат присъствено поне до края на месеца заедно със шести и 11-и клас, съгласно разпоредбите на здравните власти, предава Днес.бг
От присъствено към дистанционно обучение преминават учениците от 5-и и 9-и клас, които се върнаха в учебните заведения на 26 април.
В петък приключи учебната година за дванадесетокласните.
Учениците от началния етап учат присъствено без прекъсване от 12 април.
Остава възможността за провеждане на присъствени учебни занятия за всички ученици от 5-и до 11-и клас в паралелки, които са единствени в съответния випуск на училището.
Директори на училища поискаха от първи юни всички ученици да се върнат в клас.
"В края на месец май приключва обучението на първи-трети клас, 12 клас също приключва. Тоест 4 випуска по-малко. В момента във всяко едно от училищата са точно толкова випуски, колкото ще напуснат училищната сграда в края на месец май. Разбира се това трябва да бъде изцяло съобразено с Covid обстановката", каза Диян Стаматов, председател на съюза на работодателите в системата на народната просвета.
Карло Анчелоти с рекордна заплата - каква сума му предлагат за селекционер
Намериха мъртъв в дома му известен ресторантьор от Сливен
Как свекървата Елена стана най-коментираната личност в новия сезон на "Ергенът"
Голям пожар в София изпепели четири етажа
Почина легендата на Бронкс
Най-популярният инфлуентър в TikTok Хаби Лейм сключва рекордна сделка за 975 милиона долара с Rich Sparkle Holdings
Застреляха мъж, опитал да влезе с взлом в имението на Тръмп във Флорида
Злато и сребро за България на турнир по художествена гимнастика в Грузия
Лиза Минели разкрива сърцераздирателни подробности за детството си с майка си Джуди Гарланд
Модерната елегантност на минимализма ни завладява през есен-зима 2026-2027
Къщата-хамбар, която комбинира еклектичния стил и историята на Кънектикът
Частният кредит трябва да внимава за "сингулярност" в софтуерния дълг
