Израелската армия заяви, че е прихванала хиляди палестински ракети от 10 май насам
Става въпрос за поне 2300 ракети
През шестте дни на конфликта радикалите от Ивицата Газа са изстреляли поне 2300 ракети по израелските градове, около хиляда от които са били прихванати от системата за противовъздушна отбрана „Железен купол“. Това съобщи пресслужбата на израелската армия, цитирана от TACC.
„От началото на операция „Пазители на стените“ (10 май - ТАСС) от Ивицата Газа към Израел са изстреляни около 2300 ракети, от които 380 са паднали и са експлодирали в самата Ивица Газа. Системата за противовъздушна отбрана „Железен купол“ е прихванала около хиляда ракети “, се казва в изявление на военните.
Също така, израелската система за противовъздушна отбрана прихвана в събота безпилотен летателен апарат (БПЛА), пълен с експлозиви, влетял на територията на еврейската държава откъм Ивицата Газа.
"Преди известно време системата „Железен купол“ прихвана БПЛА с експлозиви, летящ от Ивицата Газа към Израел. Израелските военновъздушни сили проследяваха БПЛА, докато не беше прихванат", съобщиха военните.
Жерар Депардийо обжалва присъдата - нов процес
Почина Ян Тиман - най-силният шахматист на Запада от ерата на Карпов и Каспаров
Михаела Василева разпали страстите в "Ергенът" - Марин и Стоян в битка за сърцето ѝ
ЦСКА готви трансферна бомба, натиска за доказан шампион от Аржентина
Виктор Тодоров - от изоставено дете до победител в "Като две капки вода"
Президентът: Да имаме държава на равноправие, законност и справедливост е заветът на Левски
Марин Станев - харизматичният лекар от Варна търси истинска любов в "Ергенът"
Станислав Балабанов: Кабинетът „Петрохан“ е заченат незаконно
Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
Почина легендарен треньор, направил легендата с "червения динамит"
Изненада: Бивш премиер стана част от кабинета Гюров
18 общини без аптека - жителите на Невестино пътуват 15 км за лекарства
