×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Гардиън": Лондон гони българи незаконно


14 Май 2021, Петък, 19:21 ч.
Автор: Флагман.бг

Има и други случаи, при които влизащите нарушават правилата (например забраната за граждани на ЕС да поемат неплатени стажове

 

Европейци, някои от които с насрочени интервюта за работа, разказват как са били задържани и изхвърлени от страната въпреки правила, които позволяват на хора без визи да пристигнат за интервю в Обединеното кралство. Сред изританите напук на закона има и българи.Това разказва британският в. „Гардиън“, като цитира разговори с пътуващи и активисти. Според вестника задържаните са отвеждани в центрове за изхвърляне на мигранти от страната или в стаи за задържане на летищата, дори в случаи, когато някои от тях са пристигнали за интервю за работа.

Има и други случаи, при които влизащите нарушават правилата (например забраната за граждани на ЕС да поемат неплатени стажове.

В случаите на интервютата за работа обаче се проявява объркването дали гражданите на ЕС могат да пристигнат за опит да си намерят място на трудовия пазар и да се върнат в страната си, за да кандидатстват за работна виза.

На теория това е позволено от правилата на вътрешното министерство, както е възможно посетителите без работни визи да участва в срещи, конференции и семинари, да договарят и подписват сделки. Независимо от съществуващите разпоредби десетина европейци, при това основно млади жени, са задържани и изхвърлени на летище „Гетуик“ в рамките само на 48 часа миналата седмица.

Част от тях са изпратени в център за задържане на два часа път от „Гетуик“. Хора от Италия, Франция, България и Гърция са сред задържаните. В българския случай посланик Марин Райков потвърждава, че няколко души са задържани в центрове за отстраняване на мигранти от страната.

Испанка, интервюирана от „Гардиън“, разказва, че след като за кратко е била настанена в центъра, без никой да ѝ каже какво става, след три дни е освободена със заповед за карантина в дома на сестра ѝ до май, а паспортът ѝ остава в гранична полиция.

Смятала, че може да си потърси работа поне до октомври, особено като се има предвид, че е живял и работила там. Предложила на полицията да си плати за обратен полет още същия ден.
Друга млада жена от Испания планирала да си потърси работа, да кандидатства за виза и така да се върне при приятеля си, който работи в английската здравна система от 4 години.

Отказала се от това, след като била заключена в стая на летището за 24 часа заедно с други хора, а мобилният ѝ телефон е отнет, след това е качена на самолет за Барселона заедно с друга испанка, пристигнала за интервю за работа.

Обвинява авиокомпанията си – властите ѝ обяснили, че не би трябвало изобщо да бъде допусната до самолета (според компанията, Vueling, това е работа на властите в съответната страна). „Не искам отново да минавам през това. Идеята да се преместя във Великобритания ме отвращава.“

Задържаните твърдят, че не са били информирани за правото си да потърсят правна помощ.

Испанските власти казват, че наблюдават ситуацията, а Еврокомисията изрази притеснение заради „условията и продължителността на задържането“, макар да е обхванало „малък брой граждани“.
„Гардиън“ цитира британския посланик Марин Райков, според когото консулската служба действително е имала „няколко случая, в които полет за връщане не е бил наличен 24 часа след пристигането“ и когато „няколко български граждани са били задържани в център за отстраняване на имигранти“. По думите му на гражданите трябва да се дава шанс за контакт с посолството, което „очаква да бъде уведомявано“ своевременно при задърането им, за да може да бъде оказана съответната помощ.

Вътрешното министерство на Обединеното кралсто още не е публикувало данни за задържанията на границата, откакто Брекзит влезе в сила през януари и не е известно колко от задържаните са успели или са имали желание да влязат в контакт с консулствата с


В категории: Политика


6
Коментара
Флагман.БГ Кои са най-трудните за разбиране зодии Кои са най-трудните за разбиране зодии 24/06/2026, Сряда 21:30 1
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
6
Коментара по темата
6.
Иване
15.05.2021 14:41:46
0
0
Верваш ли си, те са привилегирована каста, тях никой с пръст няма да ги барне
5.
мдаа
15.05.2021 14:38:53
0
0
Мирните хора отишли с честен труд да си изкарват прехраната може да бъдат тормозени както им падне от бюрокрацията, задържани над 24ч. без разпореждане на съд. власт, но бойците на Ислямска държава минават транзит
4.
DJARO
15.05.2021 09:58:37
0
1
На тия КАНИБАЛИ -ИНГИЛИЗИТЕ.....да им направят визите по 10000 хиляди паунда за НАВСЯКЪДЕ......да си останат на Острова да се САМОИЗЯЖДАТ по-между си в Алчноста си
3.
Някой
14.05.2021 21:52:38
0
10
Тръгнала да си търси работа...
Не е ли чувала, че Великобритания вече не е в ЕС и правилата са други?!
2.
И слава богу!
14.05.2021 20:50:03
1
4
нали това искат
1.
Иван
14.05.2021 20:38:50
1
8
Полека лека, след около 30-40 години, циганите, негрите и мюсюлманите трябва да са изселени от Острова.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Очевидци и дрон опровергават официалната версия за трагедията с малките футболисти на Славия Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ За луксозна екскурзия в Кан разбрахме едва днес преди обед от командировъчното ѝ Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Планът е подготвян с месеци и обхваща стотици плавателни съдове в Залива Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Деветокласничката Жанет Стефанова от СУ „Христо Ботев“ в Айтос бе отличена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Огнеборците са влезли в жилище на втория етаж със специализирана техника Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма "Forty Love" проследява млад тенисист, изправен пред съперничество и привличане 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой Ще се изяснява къде са били родителите му и дали е имало спасител СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори