×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ананиев: Шефовете на НАП и "Митници" са уволнени политически, може да има рязък спад на приходите


Ананиев: Шефовете на НАП и "Митници" са уволнени политически, може да има рязък спад на приходите
Кой предложи новите шефове на приходните агенции и кой носи отговорност за тях, попитаха от ГЕРБ
14 Май 2021, Петък, 13:19 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Ексфинансовият министър познавал новите началници на приходните агенции бегло

Шефовете на НАП и Агенция „Митници“ са политически уволнени. Това обяви на брифинг на ГЕРБ доскорошният финансов министър Кирил Ананиев. Той обясни, че е изключително притеснен заради отстраняването на досегашните началници от страна на служебния кабинет. 

"Тези съкращения доведоха до голямо напрежение в двете системи и няма защо да ви убеждавам, че това може да доведе до рязко спадане на приходите в държавния бюджет", добави Ананиев. 

Тома Биков пък попита живял ли е новият шеф на НАП Румен Спецов в Дубай. Кой е предложил новите директори на приходните агенции и кой ще носи отговорност за тях, попитаха още Биков и Александър Иванов. 

Припомняме, че днес станаха ясни промените в НАП и "Митници". На мястото на Галя Димитрова начело на данъчната агенция бе избран Румен Спецов. За шеф на "Митници" пък бе издигнат Павел Тонев. Той заема мястото на Георги Костов. 

От ГЕРБ обясниха, че Димитрова и Костов са професионалисти, които са постигнали сериозни резултати. Нямало да е проблем, ако смяната им се прави от редовно правителство. В случая обаче управлява служебен кабинет, който има мандат да работи в рамките на два-три месеца до след предсрочния вот, посочиха от партията на Бойко Борисов. 

Кирил Ананиев припомни, че бе служебен министър в кабинета "Герджиков", назначен от президента Румен Радев през 2017 г. Тогава държавният глава поискал незабавно да бъде отстранени шефовете на НАП и Агенция "Митници". Ананиев обаче отказал, като отсякъл, че президентът първо трябва да уволни самия него, а чак след това да уволни и тях. 

Тома Биков припомни, че за шеф на кабинета на служебния вътрешен министър се назначава лице, свързано с бизнесмена Васил Божков и партията му "Българско лято", което също будело притеснения и говорело за скрита коалиция. 

Бившият депутат от ГЕРБ попита и дали Румен Спецов е назначен по установения ред - след съответна проверка от ДАНС. 

След въпрос на "Флагман" дали познава Спецов и Тонев като експерти, ексфинансовият министър Кирил Ананиев обясни, че ги познава бегло. Това обаче не било важно. Важно било какъв ще е отчетът за работата им. 

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
32
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 30/07/2026, Четвъртък 20:00 0
Димитър КИРЯКОВ Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове 30/07/2026, Четвъртък 19:21 0
Димитър КИРЯКОВ Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй 30/07/2026, Четвъртък 19:00 0
32
Коментара по темата
32.
кварталеца
14.05.2021 21:10:16
0
6
" Ето идва най-щастливия ден...."
31.
До 23
14.05.2021 20:34:56
1
6
Първо ми говориш за професионалиста -бюджетник Ананиев , после ми говориш за мафиотски канали !?
И какво , казваш, му е професионалното на Ананиев -харченето на пари от заеми и от фискалния резерв или оправи финансите на болниците, докато беше здравен министър?
30.
Така е
14.05.2021 20:28:55
1
6
Ще има рязък спад на приходите, но да уточним, за кои приходи става дума ?
Ако е за приходите към бюджета-лошо, но ако е за приходите към чекмеджетата-тогава е добре...!
29.
Винету
14.05.2021 17:21:10
3
12
НИМА ГЕРП НЕ ГО НАПРАВИХА СЪЩОТО А И КРАДЦИ И МУШЕННИЦИ ВЕЧЕ НЕ НИ ТРЯБВАТ
28.
До герберите-българоубийци!
14.05.2021 17:14:00
3
18
Рязък спад ще има на кражбите и финансите, които ви снасят корумпираните назначени от вас поставени лица!
Пътници сте! Свиквайте, вашето време свърши!
27.
Не прочетох статията, ама ще коментирам
14.05.2021 16:37:49
2
26
Те не бяха ли и назначени политически?
26.
абе Аналниев
14.05.2021 15:56:38
3
27
Ти знаеш ли колко политически чистки направиха герберуните-хиляди а новоназначените тъпаци като вожда им.
25.
обикновен гражданин
14.05.2021 15:54:17
6
5
явно "простолюдието" се обиди и нацъка минусите... Аз не съм виновен, че толкова си можеш/можете.
Колкото до везирите... ми все някой трябва да я свърши тази работа. Може би трябваше да сложат Гечев? Идеята е елементарна, но не всеки може да я осъзнае... Гарван гарвану око не вади. Всичко останало е популизъм, на който е модерно да се връзваш. От това губи икономиката (не само българската, защото подобни тенденции вървят в много други държави), но в края на краищата плаща обикновения човек, особено тези, които са лесно податливи на празни приказки.
24.
Великият везир Ананиев
14.05.2021 15:41:45
4
19
Ананиев ли е читав финансист? Чичото дето докара Горанов и през целият си живот е бил послушко? Много преувеличена е ролята на така наречените финансови министри или везири както са се наричали в миналото
23.
обикновен гражданин
14.05.2021 15:32:34
20
11
не мога да разбера как може един или два човека да напишат толкова коментари и после да си ги лайкват...
За другите не мога да коментирам, но ако има читав финансист-бюджетник в България, това е Ананиев. Няма БСП, няма ГЕРБ... има професионализъм и всеки който пише глупости срещу него е просто неграмотен на тема финанси. Иначе за смените на шефовете на Агенциите... очаквано, но лишено от смисъл. За два месеца няма как да влязат в схемите, че да направят каквото и да е. По-скоро ще са от типа хора, които в CV-тo им ще пише "шеф на агенция, зам.министър и т.н.". Гледайте представянето на "новия" екип в МФ...бивш министър в служебното правителство, бивш началник на Агенция... Мафиотските канали, изграждани с години, не могат да се разбият за два месеца - ФАКТ! Всичко останало е заблуда за простолюдието.
22.
Теб пък кой те пита,
14.05.2021 15:23:53
2
16
говедо противно?! И как така нямаш намордник?! Или той беше нужен само докато тероризираше хората на геноцидния фронт?!
21.
Н.Райков
14.05.2021 15:16:08
2
36
Подобно говорене на брифинг, буди съмнения, че бившите управляващи негодуват за смяната на ключови директори, които контролират приходите и нечистите сделки на компаниите, върху които може би ГЕРБ разпростира чадъра си.
20.
Емигрант
14.05.2021 15:11:19
3
42
Кръговрат г-н Ананиев, не чистки! Преди 12г. Вожда изчисти администрацията на БСП(обаче остави хората на ДПС). Сега е Ваш ред. А и за 12г. не показахте какъвто и да е прогрес. Файда от вашите хора за българският народ нямаше.
19.
Служебното правителство
14.05.2021 15:03:14
5
24
продължава с грешката да не извади на всеослушание дeйствителното състояние на фискалния резерв, бюджета и дълга !
Ще минат няколко седмици, тогава ще се окаже , че фискалния резерв е опоскан, бюджета е закуцал, а външния дълг е два пъти по-голям от обявения и не се обслужва.
Тогава герберите ще ревнат , ето на , сменихте шефовете и парите свършиха !
Ще стане същото като спрените пари от ЕС през 2014 год .Те бяха спрени заради нарушения от Боковото предно правителство, но само единични плахи гласове се обадиха !
А Боко ревеше с пълно гърло, че са ги спрели заради комунистите, а ТОЙ ги "отпушил" наново!И го казваше по 100 пъти на ден!
18.
А Бичето
14.05.2021 14:53:38
1
36
може ли да каже кой е предложил шефката на НАП и кой понесе отговорността при издънката с данните през 2019 год ?
Явно не беше тя, защото същата даже си плати и премии за годината, и не е и този който я е предложил?
17.
И ще има рязък спад
14.05.2021 14:47:55
2
31
на приходите, защото под изгонената калинка , на всички по-долни нива са нейните хора....
Затова трябва да бъдат "изчегъртани"!
16.
Tsatsata
14.05.2021 14:45:05
1
34
А те, тези шефове не бяха ли също така назначени политически ?Някой от тях беше ли от БСП-то или от някоя друга опозиционна партия?
Докато кадруването по върховете на държавата се извършва от управляващата партия, на база партийна вярност , така ще е !
За съжаление това е "политическата демокрация"!
15.
Gazo
14.05.2021 14:42:07
3
16
Спад, при отчетена повече от очакваноти събираемост на приходите. Просто парите ще бъдат управлявани така, че да отиват в други канали, не в досегашните. И за децата от детската градина е ясно, че ходовете са политически. Въпросът е до колко новите хора имат качества, за тези длъжности и какво ще стане след 11 юли...
14.
Маски долу
14.05.2021 14:40:57
0
34
Томата Биков е изплюл камъчето. Всичко в държавата зависи от ДАНС и клюките и доносите пред нея. Какъвто и специалист да е някой като не е одобрен на съответната вечеря или игра на белот веднага му се спретва компромат, че е неблагонадежден.
13.
Главанак
14.05.2021 14:32:37
1
35
Ам кой ги назначи политически бе дядо Кире, баба ми ли?
12.
Сандо
14.05.2021 14:29:02
1
30
Боли а, ползвайте лубрикати, помагало казват.
11.
Експерт
14.05.2021 14:20:05
2
36
Ананиев,след такова непремерено изказване доверието ми към вас рязко спадна.
10.
Ще има ...
14.05.2021 14:19:02
3
50
Рязък спад на паричните потоци към партийната каса и чекмеджетата ...
9.
gradski
14.05.2021 14:11:45
3
44
Оставил хазната празна, сега реве, като прасе...
8.
Не може дабъде
14.05.2021 13:45:26
1
22
Ха-ха И колко повече от това
7.
!!!
14.05.2021 13:40:51
4
48
СВИНЕТЕ КВИЧАТ. ИДЕ КОЛЕДА.
6.
Не съм от ГЕРБ, ама и от БСП не съм
14.05.2021 13:38:33
6
60
Смяна на всички гербави калинки, това е единственото и отговорно решение.
5.
Didko
14.05.2021 13:36:26
4
56
До сега вие ги назначавахте ,сега други ,еее къв е проблема ,бъркат ви в кацата с медеца май
4.
ХА ХА ХА
14.05.2021 13:34:25
3
48
А как са назначени ?
3.
:-)
14.05.2021 13:32:34
4
60
Резкият спад на проходи ще е за чекмедже войвода
2.
Тихия щът
14.05.2021 13:28:39
7
57
Ананиев трябва да си почива повече, не се напрягай толкова)))
1.
Ленчето
14.05.2021 13:19:01
4
67
Простете моето невежество, ама каква е причинно - следствената връзка, анонсирана в заглавието? Или пак ни заплашват с потоп без тях, м.....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Автомобилът е бил спрян около 18 ч. за рутинна проверка 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Ромският славей представи новата си песен, докато хапва бургаски кебапчета върху капака на скъп джип в Морската градина Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Две големи дневни партита ще съберат феновете на балканския трап и най-силните хитове на родната сцена Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Лицензиран оценител е изчислил, че "Е енд К" ООД може да придобие общинския имот за 260 евро за кв.метър, цената се стори обидно ниска на съветниците и те отхвърлиха предложението Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори