С минерална вода пълнят вода басейна във Ветрен
В момента съоръжението се подготвя за активния сезон като се подменят увредени плочки, извършва се почистване и профилактика на обслужващите инсталации
Община Бургас осигури възможност басейнът в спортния комплекс в квартал „Ветрен“ да се пълни с минерална вода от местното находище. Това се прави за първи път, което дава допълнителна възможност на бургазлии да се възползват от лечебните свойства на едно от природните богатства в региона.
В момента съоръжението се подготвя за активния сезон като се подменят увредени плочки, извършва се почистване и профилактика на обслужващите инсталации.
Минералната вода от изворите във „Ветрен“ е с температура 37 градуса. Докато стигне до басейна тя ще се охлажда до 27 – 30 градуса. С вода от минералните извори се снабдяват двата профилакториума във „Ветрен“, както и чешмичките при ТК „Акве калиде“.
Очаква се басейнът да отвори врати за посетители към 10 юни. В момента се подготвя за отваряне и плувният басейн при Експоцентър „Флора“. Тази година той ще започне да работи по-рано от обичайното, като предвидената дата за началото на сезона е 28 май. Една от причините за това е предстоящото Държавно първенство по водна топка, което ще се проведе на плувния комплекс.
Зуека се връща в България
Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК
МЗ създава електронен регистър на онкоболните
Гответе се за скърцане, удрят ни магнитни бури
ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев
"Прогресивна България" започва с промените: Планират смяна на Спецов
Лъжа ли бяха отношенията на Трифонова със Събков
Сребърна пара, жълт конец, трендафил - какви са поверията за късмет на Гергьовден
България изпадна от топ 3 на страните с най-нисък дълг в ЕС
Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво
Край на хитрините със сливане на празниците
Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон"
