Стрелецът от метрото преследвал Стойна, тормозел я за секс?
Простреляната жена и нападателят й се запознали във Виена, работили като болногледачи
Простреляната в софийското метро Стойна и мъжът, който се самоуби, са се запознали във Виена, където работили като болногледачи. Тя е била тормозена от нападателя си с цел интимни отношения, каза пред Нова телевизия съпругът й Богомил Павлов.
Той твърди, че с жена му били в прекрасни отношения. От дъщеря им научил, че нападателят й я преследва и настоява двамата да изоставят семействата си и да заживеят заедно.
56-годишната жена е с 4 огнестрелни рани и се бори за живота си в болница „Св. Анна”.
Съпругът на 56-годишната Стойна разговаря с нея за последно в сряда следобед, минути преди трагедията в метрото.
„Обядваме, взимаме куфарчето, качвам я на колата и я стоварвам на спирката на метрото. Тя тръгна, а приказката беше да ми се обади от Виена като пристигне”, разказва Богомил Павлов.
Жената тръгнала на път към австрийската столица по работа – от години се грижи за възрастни хора там.
„Сестра ми ми се обади, че чула нещо, че е станало и аз започнах да навързвам нещата. Има някакви съвпадения, които за мен са непонятни”, добави съпругът на Стойна.
Оказва се, че жената и преди е имала проблеми с нападателя си.
„По приказката на дъщеря ми, той няколко пъти й е предлагал да се съберат. И той е бил семеен. Предлагал й е, тя го отблъсквала до последно. Връщам лентата назад, но никога не е имало нещо, за да се усъмня”, казва още Богомил. А сега надеждата му е, че Стойна ще се оправи.
От тялото на жената са извадени два куршума, след като екип от хирурзи извършва две спешни операции. От полицията и прокуратурата вече са казали за трагедията и на съпругата на нападателя Максим Петров. Съпругата на самоубилия се мъж е в тежко здравословно състояние след стрелбата. А органите на реда продължават да разследват отношенията между Максим и Стойна.
НОИ сезира прокуратурата за съмнителни 77 "френски безработни"
Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All
Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти
Глух ли си, бе: Преслава спря участието си и смъмри охранител
Скъсан колан и ремонти без разрешение: Опасни нарушения при парасейлинг по морето
Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент
Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии
21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин
Не е само усещане: Цените в България са скочили с 12,8% за три години
250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера
Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени
През 2027 г. се очаква съществен спад на цените на жилищата у нас, прогнозира Макс Баклаян

Тоя рапонест боклук ако беше закарал жена си до летището сега щеше да е жива.
Имаш кола, защо тогава си я оставил да носи куфара по метрото до летището..., кажи бе примат пипонест!??
Отишъл да печели пари,а тръгнал любов дацвърти,тъп гъз!
Жена му изобщо да не и пука,а да се радва,че се отървала от един некадърен и подъл съпруг!
Ако съм на нейното място няма да го погреба,който иска да го заравя!
Такъв срам!!!!!
Всичко това е пълна лъжа и фабрикация, но сценариите текат ли текат...
Или тоя тАпанар военния си мисли.....рота ..равнис....рота мирно.....Да......ама НЕ......не му се е получило.....изрод....
Дано жената се оправи......