Най-добрите млади строители отново са от Бургас
Най-добрият в категорията "Облицовки и настилки" отново е Хюсеин Хасан от ПГСАГ "Кольо Фичето"-Бургас
Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Кольо Фичето" - Бургас, спечели две първи места и отборно второ място в Националното състезание "Най-добър млад строител", което приключи вчера в Сливен. В състезанието участваха 38 отбора от 16 професионални строителни училища от цялата страна. Това са ученици, достигнали до последния - национален кръг на състезанието, след като преди това са станали победители в своите училища и в регионалните кръгове.
Най-добрият в категорията "Облицовки и настилки" отново е Хюсеин Хасан от ПГСАГ "Кольо Фичето"-Бургас. Той печели титлата за пореден път, доказал се е два пъти като най-добър в страната. Хюсеин е 12 клас, тази година е абитуриент и преподавателите му се шегуват, че ако имаше начин, щяха да го оставят да повтаря годината, за да го запазим като състезател, който е донесъл много медали за гимназията.
Първи е и отборът ни по геодезия. За първи път в състезанието има включена такава категория. Геодезистите, които спечелиха златния медал са от 10 клас - Али-Риза Сирак, Божелин Жеков и Янислав Димитров, с ръководител инж. Дора Захариева.
Благодарение на подготовката на децата и техните ръководители, ПГСАГ "Кольо Фичето" - Бургас спечели второ отборно място и се нареди сред трите най-добри професионални строителни училища в страната. Първи се класира отборът на гимназията в Сливен, а трети - Стара Загора. Ръководството на гимназията благодари на всички ученици и техните учители за всеотдайността при подготовката и представянето.
Как да направим домашен хляб
Телата на четирима мъже са открити в две реки
Тиквички със сирене и чесън: Лесна и вкусна рецепта
Мъж не е виждал 11-месечната си дъщеря заради отказ за виза
Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море
Кметът на София с коментар за Джирото
Какви партньори търсят зодиите: Любовни предпочитания и съвместимост според астрологията
10/05/2026, Неделя 19:00
0
Министърът на спорта говори за Обиколката на Италия
Почина човек на културата
Кристиан Титрийски блести, на крачка е от титлата в САЩ
Бърза и лесна шкембе чорба - става за 30 минути
Перфектната любовна комбинация според астрологията
