Дават 300 000 евро за разкриване на убийците на 20-годишна гъркиня
На лицата, които ще предоставят информация и данни, ще бъде осигурена анонимност
Парична награда от 300 000 евро обявиха гръцките власти за всеки, който предостави данни и информация на компетентен орган, относно извършителите на грабеж и брутално убийство на 20-годишна жена, извършено във вторник, 11 май, в дома й в квартал Глика Нера, Атика, предаде Труд.
На лицата, които ще предоставят информация и данни, ще бъде осигурена анонимност.
Говорителят на гръцката полиция Теодорос Хронопулос в изявление подчерта, че „такова варварство е рядкост за нашата страна“. В същото време той добави, че специален екип от служители на Дирекцията за сигурност в Атика е предприел разследвания, за да открие извършителите на бруталното убийство, за които се предполага, че са чужденци.
Съпругът на убитата млада жена, който е пилот по професия, е успял да уведоми властите, които реагираха незабавно. От първия момент на членовете на семейството е предоставена психологическа подкрепа и медицинска помощ.
Според показанията на съпруга крадците стигнали до варваска жестокост да насочат пистолет в 11-месечната им дъщеричка.
Крадците проникнали в къщата през отворен прозорец, завързали мъжа, след което изтезавали съпругата, за да каже къде е сейфа и парите на семейството. 20-годишната жена е родена в Гърция, но има и британски паспорт. Крадците убили и кучето на семейството, след което го провесили на терасата на дома.
Жестокото убийство шокира Гърция, а темата е водеща във всички британски медии.
Флиртът не е интервю за връзка
Украйна: България не е била цел на падналия дрон
08/08/2026, Събота 21:00
13
Дипломатически ход след дрона край Кардам: МВнР привика украинския посланик
Последен ден на цените в лева и евро
Психолог за убийството в Пловдив: Радвахме се на ловците на педофили в миналото, а подобна трагедия се очакваше
Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
08/08/2026, Събота 19:30
0
Какво знаем за дрона "Майя" и за какво се използва той?
Тежка загуба за Лионел Меси: Баща му Хорхе почина на 68 години
Опасно! Шофьор на пълен автобус хвана волана с лакти, за да гледа TikTok на магистралата (ВИДЕО)
Българите вече държат телефона по 3 години, но при смяна избират по-скъп на изплащане
ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България
Вера Кочовска: България започва да се оправя през 2030 г.
