×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Концесионер алармира за сериозен проблем, с който 45-ото НС ще минира сезона


Концесионер алармира за сериозен проблем, с който 45-ото НС ще минира сезона
Да знаете - не сме ние лошите и виновни заради това, че няма да има евтини чадъри това лято. Политици провалиха няколкомесечни разговори, които обединиха целия сектор, каза Николай Димитров
12 Май 2021, Сряда, 11:30 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Заради приетият мораториум от депутатите няма да можем да намалим цените на чадърите, а върху такава идея работехме с месеци, каза концесионерът на плажа в Крайморие

 

Мораториумът, който гласува 45-ото Народно събрание, ще бламира идеята за евтина сянка на българските плажове през това лято, алармира пред Флагман.бг концесионерът на плаж Крайморие Николай Димитров. Решението на парламента бе да се забрани скючването на каквито и да е концесии и споразумения към тях, с което се стопират плановете за драстичните намаления на чадърите и шезлонгите, нещо, за което се разбраха преди това бизнес и държава.

Дебатът по тази тема започна още през март, обмисляха се различни варианти, за да се подкрепи българският туризъм. Целият сектор се обедини около конструктивното предложение да се остави свобода на концесионерите и наематели на плажове да решат с колко да намалят цените като със съответния процент ще им бъде редуциран наемът или концесионната такса за 2021 година.

Така, ако някой стопанин на плаж реши да предлага безплатни чадъри и шезлонги, това лято няма да плаща такса на държавата. Всички засегнати страни бяха оптимисти, че ни очаква добър сезон, след като миналата година евтините чадъри напълниха българските плажове на юг от Бургас.

„Да, но с въвеждането на този абсурден в този вид мораториум, тази идея не е възможно да се реализира. Няколко месеца преговори на най-високо ниво, които доведоха до разумни и обмислени решения за сектора, бяха унищожени от няколко новоизклюпени политици“, коментира пред Флагман.БГ Николай Димитров. 

Сега реално концесионерите, понеже не могат да сключват споразумение заради мораториума, няма как да намалят цените. 

„Политиците свикнаха в последните години да си мият ръцете с нас. Тук обаче съм за да заявя твърдо: Ние, концесионерите, в тази ситуация сме направили всичко възможно да се намалят цените. Не сме ние „отново лошите и виновните“, макар това да се е превърнало в мантра през последните години. Виновни са политиците, които в рамките на едно свое необмислено решение съсипаха безотговорно труда ни и ощетиха обикновения човек, който иска да посети морето за лятото“, каза категорично Николай Димитров.
 


В категории: Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
46
Коментара
Емел МАХМУД До морето с кола излиза по-скъпо това лято До морето с кола излиза по-скъпо това лято 28/06/2026, Неделя 09:00 0
46
Коментара по темата
46.
Злоба
13.05.2021 19:56:47
1
1
Тази злоба и завист ще ви разболее !!!
45.
ибреее курорте
13.05.2021 17:45:56
0
3
флегматичните журналя от скапания флегман пак яко триене на реални коментари. Само тъпанарите тролски на гроб защитават яростно и цъкан минуси продадени за един пробит долар на боко и сие.
44.
Плажуващ
13.05.2021 08:15:39
0
7
Коле, като взе плажа в Крайморие започна с цена от 4 лв, после я покачи на 5, на 6, миналата година шезлонг / чадър го отдаваше пак на 5 лв, ако не ме бърка паметта. Т.е. точно ти цени до сега не си свалял особено много, така че недей рева.
43.
Гражданин
12.05.2021 22:04:59
10
4
Плажа горе долу става , на фона на останалите в и около Бургас. Не знам какво искат повече хората
42.
Васко
12.05.2021 20:28:29
7
4
Само “грамотни висшисти” тука бе,пък и”знаещи и компетентни”.Два лева сами неможе да изкарате шматки а седнали на компа и на мъже се правят ама анонимни хайахаха
41.
До 40
12.05.2021 20:25:58
4
3
Така ли бе Чечи?
40.
Xa
12.05.2021 20:02:15
3
7
Голямо реване бре кофа
39.
Плажуващ
12.05.2021 19:45:59
2
12
Голяма новина .Ами няма да ги ползваме,като поседиш без парички сам ще ги намалиш.Без това плажа в Крайморие не е от най- привлекателните.
38.
*********
12.05.2021 19:24:43
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
37.
*********
12.05.2021 19:15:39
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
36.
Koko
12.05.2021 18:21:12
2
19
Ники твойте чадъри са най скъпи от цялото черноморие ,и то къде , крайморие , където нищо лошо не казвам за плажа , а за посетителите му дето си перът гащите със сапун в морето !!!
35.
До 30
12.05.2021 18:09:45
2
16
Като няма държава защо търсите помощ от нея бе тъпак ? Защо искате да ви подпомага, да ви плаща 60 на 40 или 80 на 20 издръжката за персонала ? Защо ревете за отстъпки и подпомагане на бизнесите ви ? Нали няма държава бе тъпак, от кого искате постоянно вие ?
34.
До 30
12.05.2021 17:43:37
2
10
Прост е за тебе защото си тъп селски бек. Има държава разбира се бе педерунгел и в миналото се е грижила добре, и сега може. Тогава педерунгелче селско даже и без пари бяха и чадъри и шизлонги. Максимум 1 лев струваше всичко гейче недоклецано
33.
*********
12.05.2021 17:22:58
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
32.
Мое ли да сте толкова евтини?
12.05.2021 17:11:05
0
18
Флагман, за 1 безплатен чадър и порция цаца сте изтрили половината коментари
31.
Николайчо
12.05.2021 16:57:25
2
24
Твоите чадъри никога не са били евтини ,лакомник си ти .Ама лицемерието ти вече почва да става досадно!
30.
До 27 концесионера
12.05.2021 16:50:29
12
2
Толкова прост коментар отдавна не бях чел! Ми тя държава няма бе мушморок,и пак търсите аванта на гърба на държавата.А ти къщичка за пиленца правил си някога а мушмурок че да се изживяваш и на съветник дори?
29.
Милчо Добрев
12.05.2021 16:47:54
2
7
Милчо пак си се развихрил,запри се бе,нали знаеш че от хеликоптер си личи като плюеш.
28.
*********
12.05.2021 15:27:39
3
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
27.
Концесионера
12.05.2021 15:26:26
2
28
Който и да е той е просто един посредник който натоварва цените за да богатее. Чрез него онези горе вземат и рушвети. Без концесионер, цените ще паднат с 95 %. Плажът е изключително държавна собственост, той е на всички нас. Махайте муърите си и държавата да върши всичко
26.
*********
12.05.2021 15:22:33
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
25.
*********
12.05.2021 15:07:53
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
*********
12.05.2021 13:38:43
2
28
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
23.
????????
12.05.2021 13:22:06
3
52
КАКЪВ ПРОДУКТ ПРОИЗВЕЖДАТЕ НЕ РАЗБРАХ ? ШВЕЙЦАРСКИ ЧАСОВНИЦИ ЛИ, БАНИЧКИ ЛИ ? Я МИ ОТГОВОРИ БЕ ИЗМАМНИК. КАКВО ПРОИЗВЕЖДАШ ? СЯНКА ЛИ ? ТЕЗИ СЕ ВЗЕХА И ЗА ПРОИЗВОДИТЕЛИ. НЯМА ТАКАВА НАГЛОСТ И ПРОСТОТИЯ
22.
*********
12.05.2021 13:20:12
0
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
21.
*********
12.05.2021 13:17:33
1
31
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
20.
*********
12.05.2021 13:14:29
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
19.
тия полудЕха
12.05.2021 13:08:31
1
31
Тоя да не иска да намаля цените, а държавата да му покрие разликата? Я пускай чадърите и шезлонзите за по 200 лева за бройка, а ние няма да ти идваме на плажа и догодина като и боко го няма ще и се развалят концесиите ще оправим туризма
18.
вийте чакали
12.05.2021 13:06:15
3
33
Тоя и той вие на умряло по бащицата, който си тръгна през задния вход днес като сдаде властта и щял да бъде опозиция на служебното правителство хахахаха
17.
Николай
12.05.2021 12:58:28
1
11
Е защо ми триете коментара,уж живеем в държава на свободното слово. Явно бая плащам на флагман за да ми пазят гърба.
16.
Бургазлия
12.05.2021 12:55:40
3
11
Българите са недоволни от обслужването на българите в България ? Вие, недоволните от обслужването в България замисляли ли сте се как сте на собствените си работни места ? Дали проблема не е и във вас?
15.
Tsatsata
12.05.2021 12:44:47
2
18
Така предтавен проблема излиза, че концесионерите на плажовете събират необходимите пари САМО от чадърите и шезлонгите ...
Не вземат пари от тях-не плащат конц.такса, вземат наполовина пари-плащат половин такса.??!
Което изобщо не е вярно. Концесионерите си докарват парите основно от наемите и/ или печалбата ако са техни на заведенията , атракционите и паркингите , разположени в концесията!
Няма да има особен смисъл, ако концесионера пусне безплатно чадърите, а вдигне двойно наема и/или цените в заведенията и паркингите !
Вярвате ли , че празните редици чадъри им изплащат концесията и им донасят печалбите ?
14.
*********
12.05.2021 12:08:46
2
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
We
12.05.2021 12:02:39
23
11
Е,не така с лошо.Аз си обичам черноморието.И плажът в Крайморие си го гледа добре Никито.Друг е въпросът,че Ангелкова години наред нанася щети на туризма с неадекватната си политика и това се насложи с проблемите от пандемията.
12.
129
12.05.2021 11:58:04
0
28
Няма страшно, както всяко лято пак ще си нося моя чадър. :)
11.
*********
12.05.2021 11:57:22
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
10.
*********
12.05.2021 11:57:15
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
Чудно
12.05.2021 11:53:17
1
39
Кой ви е умрял за чадърите и лайноморието?
В Белия свят, в една Барселона например, цялата ивица е безплатна, само 10% и то накрая има тук таме чадъри.Не като тук в най-хубавите части на плажа.
Ако искаш плащаш и лежиш като изгонен, ако искаш купуваш си за 5 евро чадър от меркадото и си лягаш където си искаш.
Как не са се сетили каталаните да вземат от българския Ганьо, пишман бизнесмАн пример :D
8.
Аз не
12.05.2021 11:52:47
1
28
Тази година си слагам ваксина и ще почивам в Турция . Евтино и в очите ме гледат, а тука в джоба . Още 500 години да ни клатят няма да ги стигнем. Българина е алчен и продажен. Няма оправия , тая бъркотия. Последните събития го доказват. Охранените дадоха път на гладните. Гледай сега дърпане на кокал
7.
Кьосев
12.05.2021 11:46:20
3
32
До 6... Това ще е второто лято дето концесионерите няма да успеят да си продадът"качествения" продукт!)))
6.
Asas
12.05.2021 11:41:48
25
20
Не разбирам защо в България никой не иска да си плаща цената за продукта или услугата която потребява. За да има качество трябва да се плати съответната цена. Няма как да бъде качествено и безплатно. Така че концесионерите ако предложат добър продукт на туриста е справедливо да си получат заслуженото възнаграждение.
5.
*********
12.05.2021 11:41:24
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
4.
*********
12.05.2021 11:39:54
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
3.
еххх
12.05.2021 11:39:14
2
39
Мамини златни....ИСКАХА АМА НЯМАХА ЖЕЛАНИЕ! Как пък все им се случва : тамън да решат да намялт нещо и на йок, ядец, калъч...и не може. Ама те искаха...и ще, ама друг път....
2.
!!!
12.05.2021 11:34:07
2
65
То на вас все някой друг ви е виновен, че чадърите са по 20 лв! После пак сезона е слаб, ами така е, като си лаком!
1.
Ники
12.05.2021 11:33:47
5
56
Да знаете,че не ние туристите сме виновни,че няма да дойдем на българското черноморие,а ще отидем в Турция и Гърция
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори