×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Концесионер алармира за сериозен проблем, с който 45-ото НС ще минира сезона


Концесионер алармира за сериозен проблем, с който 45-ото НС ще минира сезона
Да знаете - не сме ние лошите и виновни заради това, че няма да има евтини чадъри това лято. Политици провалиха няколкомесечни разговори, които обединиха целия сектор, каза Николай Димитров
12 Май 2021, Сряда, 11:30 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Заради приетият мораториум от депутатите няма да можем да намалим цените на чадърите, а върху такава идея работехме с месеци, каза концесионерът на плажа в Крайморие

 

Мораториумът, който гласува 45-ото Народно събрание, ще бламира идеята за евтина сянка на българските плажове през това лято, алармира пред Флагман.бг концесионерът на плаж Крайморие Николай Димитров. Решението на парламента бе да се забрани скючването на каквито и да е концесии и споразумения към тях, с което се стопират плановете за драстичните намаления на чадърите и шезлонгите, нещо, за което се разбраха преди това бизнес и държава.

Дебатът по тази тема започна още през март, обмисляха се различни варианти, за да се подкрепи българският туризъм. Целият сектор се обедини около конструктивното предложение да се остави свобода на концесионерите и наематели на плажове да решат с колко да намалят цените като със съответния процент ще им бъде редуциран наемът или концесионната такса за 2021 година.

Така, ако някой стопанин на плаж реши да предлага безплатни чадъри и шезлонги, това лято няма да плаща такса на държавата. Всички засегнати страни бяха оптимисти, че ни очаква добър сезон, след като миналата година евтините чадъри напълниха българските плажове на юг от Бургас.

„Да, но с въвеждането на този абсурден в този вид мораториум, тази идея не е възможно да се реализира. Няколко месеца преговори на най-високо ниво, които доведоха до разумни и обмислени решения за сектора, бяха унищожени от няколко новоизклюпени политици“, коментира пред Флагман.БГ Николай Димитров. 

Сега реално концесионерите, понеже не могат да сключват споразумение заради мораториума, няма как да намалят цените. 

„Политиците свикнаха в последните години да си мият ръцете с нас. Тук обаче съм за да заявя твърдо: Ние, концесионерите, в тази ситуация сме направили всичко възможно да се намалят цените. Не сме ние „отново лошите и виновните“, макар това да се е превърнало в мантра през последните години. Виновни са политиците, които в рамките на едно свое необмислено решение съсипаха безотговорно труда ни и ощетиха обикновения човек, който иска да посети морето за лятото“, каза категорично Николай Димитров.
 


В категории: Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
46
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
46
Коментара по темата
46.
Злоба
13.05.2021 19:56:47
1
1
Тази злоба и завист ще ви разболее !!!
45.
ибреее курорте
13.05.2021 17:45:56
0
3
флегматичните журналя от скапания флегман пак яко триене на реални коментари. Само тъпанарите тролски на гроб защитават яростно и цъкан минуси продадени за един пробит долар на боко и сие.
44.
Плажуващ
13.05.2021 08:15:39
0
7
Коле, като взе плажа в Крайморие започна с цена от 4 лв, после я покачи на 5, на 6, миналата година шезлонг / чадър го отдаваше пак на 5 лв, ако не ме бърка паметта. Т.е. точно ти цени до сега не си свалял особено много, така че недей рева.
43.
Гражданин
12.05.2021 22:04:59
10
4
Плажа горе долу става , на фона на останалите в и около Бургас. Не знам какво искат повече хората
42.
Васко
12.05.2021 20:28:29
7
4
Само “грамотни висшисти” тука бе,пък и”знаещи и компетентни”.Два лева сами неможе да изкарате шматки а седнали на компа и на мъже се правят ама анонимни хайахаха
41.
До 40
12.05.2021 20:25:58
4
3
Така ли бе Чечи?
40.
Xa
12.05.2021 20:02:15
3
7
Голямо реване бре кофа
39.
Плажуващ
12.05.2021 19:45:59
2
12
Голяма новина .Ами няма да ги ползваме,като поседиш без парички сам ще ги намалиш.Без това плажа в Крайморие не е от най- привлекателните.
38.
*********
12.05.2021 19:24:43
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
37.
*********
12.05.2021 19:15:39
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
36.
Koko
12.05.2021 18:21:12
2
19
Ники твойте чадъри са най скъпи от цялото черноморие ,и то къде , крайморие , където нищо лошо не казвам за плажа , а за посетителите му дето си перът гащите със сапун в морето !!!
35.
До 30
12.05.2021 18:09:45
2
16
Като няма държава защо търсите помощ от нея бе тъпак ? Защо искате да ви подпомага, да ви плаща 60 на 40 или 80 на 20 издръжката за персонала ? Защо ревете за отстъпки и подпомагане на бизнесите ви ? Нали няма държава бе тъпак, от кого искате постоянно вие ?
34.
До 30
12.05.2021 17:43:37
2
10
Прост е за тебе защото си тъп селски бек. Има държава разбира се бе педерунгел и в миналото се е грижила добре, и сега може. Тогава педерунгелче селско даже и без пари бяха и чадъри и шизлонги. Максимум 1 лев струваше всичко гейче недоклецано
33.
*********
12.05.2021 17:22:58
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
32.
Мое ли да сте толкова евтини?
12.05.2021 17:11:05
0
18
Флагман, за 1 безплатен чадър и порция цаца сте изтрили половината коментари
31.
Николайчо
12.05.2021 16:57:25
2
24
Твоите чадъри никога не са били евтини ,лакомник си ти .Ама лицемерието ти вече почва да става досадно!
30.
До 27 концесионера
12.05.2021 16:50:29
12
2
Толкова прост коментар отдавна не бях чел! Ми тя държава няма бе мушморок,и пак търсите аванта на гърба на държавата.А ти къщичка за пиленца правил си някога а мушмурок че да се изживяваш и на съветник дори?
29.
Милчо Добрев
12.05.2021 16:47:54
2
7
Милчо пак си се развихрил,запри се бе,нали знаеш че от хеликоптер си личи като плюеш.
28.
*********
12.05.2021 15:27:39
3
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
27.
Концесионера
12.05.2021 15:26:26
2
28
Който и да е той е просто един посредник който натоварва цените за да богатее. Чрез него онези горе вземат и рушвети. Без концесионер, цените ще паднат с 95 %. Плажът е изключително държавна собственост, той е на всички нас. Махайте муърите си и държавата да върши всичко
26.
*********
12.05.2021 15:22:33
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
25.
*********
12.05.2021 15:07:53
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
*********
12.05.2021 13:38:43
2
28
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
23.
????????
12.05.2021 13:22:06
3
52
КАКЪВ ПРОДУКТ ПРОИЗВЕЖДАТЕ НЕ РАЗБРАХ ? ШВЕЙЦАРСКИ ЧАСОВНИЦИ ЛИ, БАНИЧКИ ЛИ ? Я МИ ОТГОВОРИ БЕ ИЗМАМНИК. КАКВО ПРОИЗВЕЖДАШ ? СЯНКА ЛИ ? ТЕЗИ СЕ ВЗЕХА И ЗА ПРОИЗВОДИТЕЛИ. НЯМА ТАКАВА НАГЛОСТ И ПРОСТОТИЯ
22.
*********
12.05.2021 13:20:12
0
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
21.
*********
12.05.2021 13:17:33
1
31
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
20.
*********
12.05.2021 13:14:29
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
19.
тия полудЕха
12.05.2021 13:08:31
1
31
Тоя да не иска да намаля цените, а държавата да му покрие разликата? Я пускай чадърите и шезлонзите за по 200 лева за бройка, а ние няма да ти идваме на плажа и догодина като и боко го няма ще и се развалят концесиите ще оправим туризма
18.
вийте чакали
12.05.2021 13:06:15
3
33
Тоя и той вие на умряло по бащицата, който си тръгна през задния вход днес като сдаде властта и щял да бъде опозиция на служебното правителство хахахаха
17.
Николай
12.05.2021 12:58:28
1
11
Е защо ми триете коментара,уж живеем в държава на свободното слово. Явно бая плащам на флагман за да ми пазят гърба.
16.
Бургазлия
12.05.2021 12:55:40
3
11
Българите са недоволни от обслужването на българите в България ? Вие, недоволните от обслужването в България замисляли ли сте се как сте на собствените си работни места ? Дали проблема не е и във вас?
15.
Tsatsata
12.05.2021 12:44:47
2
18
Така предтавен проблема излиза, че концесионерите на плажовете събират необходимите пари САМО от чадърите и шезлонгите ...
Не вземат пари от тях-не плащат конц.такса, вземат наполовина пари-плащат половин такса.??!
Което изобщо не е вярно. Концесионерите си докарват парите основно от наемите и/ или печалбата ако са техни на заведенията , атракционите и паркингите , разположени в концесията!
Няма да има особен смисъл, ако концесионера пусне безплатно чадърите, а вдигне двойно наема и/или цените в заведенията и паркингите !
Вярвате ли , че празните редици чадъри им изплащат концесията и им донасят печалбите ?
14.
*********
12.05.2021 12:08:46
2
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
We
12.05.2021 12:02:39
23
11
Е,не така с лошо.Аз си обичам черноморието.И плажът в Крайморие си го гледа добре Никито.Друг е въпросът,че Ангелкова години наред нанася щети на туризма с неадекватната си политика и това се насложи с проблемите от пандемията.
12.
129
12.05.2021 11:58:04
0
28
Няма страшно, както всяко лято пак ще си нося моя чадър. :)
11.
*********
12.05.2021 11:57:22
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
10.
*********
12.05.2021 11:57:15
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
Чудно
12.05.2021 11:53:17
1
39
Кой ви е умрял за чадърите и лайноморието?
В Белия свят, в една Барселона например, цялата ивица е безплатна, само 10% и то накрая има тук таме чадъри.Не като тук в най-хубавите части на плажа.
Ако искаш плащаш и лежиш като изгонен, ако искаш купуваш си за 5 евро чадър от меркадото и си лягаш където си искаш.
Как не са се сетили каталаните да вземат от българския Ганьо, пишман бизнесмАн пример :D
8.
Аз не
12.05.2021 11:52:47
1
28
Тази година си слагам ваксина и ще почивам в Турция . Евтино и в очите ме гледат, а тука в джоба . Още 500 години да ни клатят няма да ги стигнем. Българина е алчен и продажен. Няма оправия , тая бъркотия. Последните събития го доказват. Охранените дадоха път на гладните. Гледай сега дърпане на кокал
7.
Кьосев
12.05.2021 11:46:20
3
32
До 6... Това ще е второто лято дето концесионерите няма да успеят да си продадът"качествения" продукт!)))
6.
Asas
12.05.2021 11:41:48
25
20
Не разбирам защо в България никой не иска да си плаща цената за продукта или услугата която потребява. За да има качество трябва да се плати съответната цена. Няма как да бъде качествено и безплатно. Така че концесионерите ако предложат добър продукт на туриста е справедливо да си получат заслуженото възнаграждение.
5.
*********
12.05.2021 11:41:24
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
4.
*********
12.05.2021 11:39:54
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
3.
еххх
12.05.2021 11:39:14
2
39
Мамини златни....ИСКАХА АМА НЯМАХА ЖЕЛАНИЕ! Как пък все им се случва : тамън да решат да намялт нещо и на йок, ядец, калъч...и не може. Ама те искаха...и ще, ама друг път....
2.
!!!
12.05.2021 11:34:07
2
65
То на вас все някой друг ви е виновен, че чадърите са по 20 лв! После пак сезона е слаб, ами така е, като си лаком!
1.
Ники
12.05.2021 11:33:47
5
56
Да знаете,че не ние туристите сме виновни,че няма да дойдем на българското черноморие,а ще отидем в Турция и Гърция
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Драма край Карнобат: Камион изхвърча от магистралата след инсулт на шофьора Драма край Карнобат: Камион изхвърча от магистралата след инсулт на шофьора 61-годишен мъж е получил тежък мозъчен удар зад волана на мощната машина и е спрял в канавката, лекари в Бургас се борят за живота му Свидетел от мелето на „Тракия“: Колата беше смачкана до задните врати, хората умираха Свидетел от мелето на „Тракия“: Колата беше смачкана до задните врати, хората умираха Часове след кошмарния сблъсък край Ямбол, първият шофьор, подал сигнал на спешния телефон, разказа за безпомощността, ужаса и липсата на спирачен път Лудост по български: Хеликоптерът бил на 3 минути от децата на „Славия“, но законът му забранил да излети Лудост по български: Хеликоптерът бил на 3 минути от децата на „Славия“, но законът му забранил да излети Можел е да кацне на аутобана, но наредба го оставила на земята Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър 
Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Сделката ще изисква одобрение от службите в САЩ Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Снаряд поразиха контейнеровоз под сингапурски флаг и замрази мащабната хуманитарна операция на ООН за спасяването на стотици моряци Трусовете превърнаха Кракарас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали Трусовете превърнаха Кракарас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали След апокалиптичното земетресение във Венецуела, спасиха жена затисната 24 часа от отломките, прогнозите за загиналите са смразяващи Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори