×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • САЩ превзеха ирански кораб край Ормузкия проток
  • Цените на петрола продължават да скачат
  • Рекордна активност в Германия и напрежение пред секциите в Испания
  • Висок риск от градушки в понеделник
  • При близо 100% обработени протоколи: "Прогресивна България" с убедителна победа в Бургас
  • Грешки в протоколите забавят обработката на вота в Кърджали
  • РИК-Бургас обработи рекордно бързо протоколите от всички 747 секции
  • България отбелязва 150 години от Априлското въстание
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Още една ИТ компания стъпи в Бургас


12 Май 2021, Сряда, 10:24 ч.
Автор: Флагман

Страйпс вече подготвя бургаския си екип, като очаква след разхлабването на ограниченията, наложени от К-19

 

IT компанията Страйпс, част от нидерландския холдинг ICT group, отваря първия си офис в Бургас. Тя има повече от 380 служители в София и Пловдив. Страйпс вече подготвя бургаския си екип.

Тази компания е създадена през 2008 г. в София от нидерландски предприемач. През 2014 година е придобита от нидерландския холдинг ICT Group. Оттогава до днес компанията нараства постоянно, като дори през последната трудна година Страйпс добавя към екипа си над 100 нови колеги. Част от услугите, които предлага на своите клиенти, са свързани с дистанционно управление и диагностика; управление на IT инфраструктура; разработка, управление и модернизация на smart applications и други. От самото си създаване компанията се стреми да подпомага IT общността, да организира интересни събития, където всеки може да се изяви и сподели идеите си. CEO на Страйпс е бургазлията Тодор Маринов.

„Добре дошли в Бургас! Можете да разчитате на общинската администрация и на мен като на коректни партньори. Талантливи млади хора в града имаме много. Ще се постараем в следващите години да обучим голяма част от тях така, че да бъдат полезни на вашия бизнес. Пожелавам ви нови клиенти и нови пазари, за да откривате нови работни места!“ – с тези думи кметът Димитър Николов приветства новата за Бургас компания.

Днес зам.-кметът Красимир Стойчев, директорът на дирекция „Стопански дейности“ Ивелина Стратева и зам.-ректорът на Университет "Проф. д-р Асен Златаров" – Бургас проф. Сотир Сотиров посетиха новия офис на Страйпс и от своя страна също приветстваха бургаския екип. От страна на компанията Тодор Маринов заяви намерение да работи в тясно сътрудничество с местните гимназии и университети.


В категории: Бизнес


4
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА До началото на летния сезон кметството в Лозенец ще блесне До началото на летния сезон кметството в Лозенец ще блесне 20/04/2026, Понеделник 16:00 0
Светлозария КИДЕРОВА Нежният пол залитна по Радев, харизмата на Бойко стихва Нежният пол залитна по Радев, харизмата на Бойко стихва 20/04/2026, Понеделник 15:40 1
Емел МАХМУД Баскетболен кош падна върху момче Баскетболен кош падна върху момче 20/04/2026, Понеделник 15:00 0
4
Коментара по темата
4.
Колю Фичето
13.05.2021 12:48:51
0
1
Тази нова фирма защо не постне тел./факс за контакти? Дали имат пинг-понг като в готините офиси> и хамаци, нещо така cool от миналия век?
3.
ИТ
13.05.2021 10:45:51
0
3
Те фирмите напускат Бургас вече, опозорени от липсата на хора в обезлюдяващия ни град дори за кол център ниво.

Scale Focus си обра крушите от държавната офис сграда на кея.
2.
До "АЙ-ТИ" феновете
13.05.2021 01:33:53
0
4
НА РАБОТНОТО МЯСТО - Финчо Жлябчев от Бухово, който от 10 години работи в support-отдел на международна ай-ти фирма, все още не се е отказал да мечтае.

Той е на 36 и е висшист, но не работи по специалността си, а със западния език, който е научил още в гимназията.

"Да, загубих 5 години за висше, после почнах работа да си стъпя на краката. Още стъпвам на краката, но животът ми е добър" - споделя Финчо.
През последните години той е ходил няколко пъти в чужбина, купил си е хубава кола, макар и на старо, покрива си наема и дори понякога е с гадже.

"10 години минаха сравнително бързо, но следващите 10 ще се случи избухване и животът ми ще стане по-смислен и значим, усещам го" - заяви той в очакване да дойде поредният петък.
1.
Да вярвам ли? Лееекинкооо съм скептичен
12.05.2021 14:08:13
0
8
Да се чуди човек като толкова много IT компании стъпиха уж в Бургас защо вчера гледам обява за IT за 1900 лева бруто. Ако толкова IT компании в Бургас, за които пишете щеше да има липса на персонал и да се дават реалните пари за бранша, а не 100-1500лв колкото взима човек по хардуера в магазин за компютърна техника
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Сричащият депутат Стефан Апостолов измести по преференции Росен Желязков в Благоевград Сричащият депутат Стефан Апостолов измести по преференции Росен Желязков в Благоевград Апостолов е син на кмета на Симитли Кои са шампионите по преференции в Бургас Кои са шампионите по преференции в Бургас Божидар Божанов и Исмаил Осман пренаредиха листите, малко не стигна на Галя Василева и Атанас Пъчков да направят същото и с ГЕРБ Окончателно: "Прогресивна България" със 131 депутати, ГЕРБ - 39, ПП-ДБ - 37 Окончателно: "Прогресивна България" със 131 депутати, ГЕРБ - 39, ПП-ДБ - 37 "Възраждане" се свива до 13 мандата, а ДПС - до 20 До началото на летния сезон кметството в Лозенец ще блесне До началото на летния сезон кметството в Лозенец ще блесне В момента тече проектиране на нов площад Нежният пол залитна по Радев, харизмата на Бойко стихва Нежният пол залитна по Радев, харизмата на Бойко стихва 53% от жените се изстреляха до урните, мъжете бяха по-лежерни - 47 на сто. 64,9% от висшистите още вярват на ПП-ДБ СУ „Н. Й. Вапцаров“ - Царево отбеляза 150 години от Априлското въстание СУ „Н. Й. Вапцаров“ - Царево отбеляза 150 години от Априлското въстание Ученици и преподаватели от Царево почетоха героите с тържествено честване и рецитали Почина големият бургаски монументалист и учител Енчо Рачев Почина големият бургаски монументалист и учител Енчо Рачев През 2011 г. той бе удостоен с престижното звание "Художник на годината" Ангажирани и доволни служители – как да създадем силни екипи? Ангажирани и доволни служители – как да създадем силни екипи? Проучване на Mercer разкрива стратегиите и тенденциите за ангажираност и удовлетвореност на служителите в успешните компании Пеевски взима почти 3 пъти повече гласове от Доган в Турция Пеевски взима почти 3 пъти повече гласове от Доган в Турция ПБ на Румен Радев е трета политическа сила в югоизточната ни съседка Двама шофьори се скараха на АМ "Тракия", единият напръска другия с лютив спрей Двама шофьори се скараха на АМ "Тракия", единият напръска другия с лютив спрей Причината била засечка на пътя
Япония алармира за повишен риск от "огромно" вторично земетресение  Япония алармира за повишен риск от "огромно" вторично земетресение  С магнитуд над 8 или по-висок, след мощния трус който удари по-рано  Първи вълни цунами достигнаха източното крайбрежие на Япония Първи вълни цунами достигнаха източното крайбрежие на Япония Цунами с вълни до 3 м се очаква да засегне префектурите Хокайдо и Ивате Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Трусът с магнитуд 7,6 по Рихтер удари на 236 км източно от Хачинохе Цените на петрола продължават да скачат Цените на петрола продължават да скачат Фючърсите на суровия петрол Брент поскъпват на фона на напрежението между САЩ и Иран Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Изключителна активност край Сена, българите извън страната показват засилен интерес и ангажираност в гласуването Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Изборният ден започна още снощи в Оукланд и Крайстчърч и ще приключи най-късно в западната част на Съединените щати Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Фондация „Брижит Бардо“, която стана граждански ищец по делото, поиска най-тежко наказание Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Черна гора привлича с комбинацията от морски климат, планински пейзажи и по-бавен ритъм на живот Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Очаква се четири различни предложения да стигнат до крайния потребител
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Само който е бил депутат, знае колко боли, когато вече не си депутат.
Виц на деня Виц на деня Депутат:
- Политика правим само предизборно, после правим само икономика.
Виц на деня Виц на деня - Интересувате ли се от политика?
- Разбира се!
- Активен или пасивен?
- В смисъл?
- В смисъл - депутат ли сте или просто гледате телевизия?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Интересно, но и озадачаващо е, че все повече психиатри коментират българската политика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори