×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стефан Мавродиев пак чака любовта


11 Май 2021, Вторник, 12:53 ч.

Заради жена висял от 12-ия етаж, лежал в ареста
 

„Най-големите глупости в този живот съм правил от любов, но пак я чакам. Ето, толкова много искам да се влюбя и сега, готов съм да откача заради жена.” Това си пожелава 77-годишният актьор Стефан Мавродиев, който само след няколко дни ще стане носител на „Аскеер“ за цялостното творчество.

„Не ме отписвайте, им казах на колегите, след като разбрах, че получавам приза. Какво са тръгнали да ме изпращат? Та аз продължавам да си работя активно“, смее се Мавро. В момента 77-годишният ветеран от Младежкия театър не може да се оплаче от липса на роли, но единственото, от което има нужда, е да се влюби и да „забрави за себе си“.

„Това е много дълга и тъжна тема. Неведнъж съм казвал, че всички жени ме напускат. Аз съм им верен като куче и много ме боли от раздялата. И да ви кажа, нищо не лекува времето. Важното е да намериш опората си я в театъра, я с приятелите. Но накрая нещата отминават и пак си оставам приятел с жените в живота ми. И с жена ми Аля, която от години живее в Париж, и със Станка Калчева, която е бивша моя любов и после партньорка на колегата Малин Кръстев, съм в добри отношения, и с всички... Питате за Камелия Тодорова, не, с нея съм бил приятел, както и с Катя Паскалева“, уточнява актьорът.

Мавродиев е от онова поколение български артисти, което се изгражда сред колосите на българския театър и кино. Заради своята виталност и талант той продължава да работи и във времето, когато почти не се снимаха български филми, а театърът ни бе поставен на колене. Тези трудни години сломиха не един дух, но Мавро, както го наричат приятелите, излиза като птицата феникс от пепелта.

Днес 77-годишният актьор е от малкото оцелели сенатори в храмовете на Мелпомена, които имат какво да предадат на младите. И го правят всеки път, щом се изправят на сцената. „Споделям опит само ако и някои ми го поиска, иначе не се натрапвам“, казва той.

Чувствителен и напорист, Мавро често се влюбва, но упорито заобикаля личните теми, пише "България Днес".

„Ааа, положението е много тежко, - въздъхва той. - Висял съм не само от 12-ия, но и от петия етаж, абе, от всеки етаж съм висял от любов. То като човек го хванат лудите и избликне в него духът, се случва това. То добре, че не се е случило да се претрепя. Сега се чудя с кой акъл съм го правил. А то не давах и никой да ме спира. Ако искаха да ми помагат, им казвах: „Никой да не ме пипа, че падам“. И всички замръзват“, смее се Мавро.

Пак по това време актьорът е бил и в полицията, тъй като се напил заради жена. „Случва се на всеки, но много отдавна беше това. Любовта е много хубаво преживяване. Дава ти енергия, става ти вкусен животът, всичко става отново любопитно. Когато изчезва това чувство, появява се огромна дупка. Все едно всички строим въздушни замъци. Но ако не го правим, скуката ще ни убие“, обяснява Мавродиев.

С шестте си книги с поезия, 77-годишният актьор отбелязва, че най-лесно е печелил жена със стихове. „Там е истината - противоречието между знаенето на едната реалност, себе си, и тоталното непознаване на другата реалност, жената, е едновременно сладко и опасно. Във „Вятърът в тополите“ имам една сакрална реплика (много обичам тази идиотска дума „сакрално“ - виж колко тежкарско звучи. В интервюто можеш да напишеш в скоба: „смее се“.) Обяснявам на Доси Досев, който се мъчи да ме увери, че жените харесват мъжете с чувство за хумор: „Това е мит! Жените никога не избират този, който ги разсмива, а онзи, когото искат физически. Висок, слаб, с хубава коса, макар и чук. А не нисък и с гола глава, макар и духовит“, смее се актьорът.


В категории: Лайфстайл


4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Отказва ли се от футбола Лука Модрич Отказва ли се от футбола Лука Модрич 04/07/2026, Събота 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Володимир Зеленски поздрави САЩ Володимир Зеленски поздрави САЩ 04/07/2026, Събота 17:13 3
Тервел ИЛИЕВ Над 150 арестувани в Гърция заради пожари Над 150 арестувани в Гърция заради пожари 04/07/2026, Събота 16:13 0
4
Коментара по темата
4.
krum
11.05.2021 16:31:19
0
1
Все се чудих, дали има и трети пубертет. Явно има.
3.
до 2
11.05.2021 15:42:57
1
3
Вярно е! Мерак да има, пък ако ще набора да е умрял, все един език ще и тегли
2.
АБЕ
11.05.2021 13:37:16
0
4
Голям образ...да е жив и здрав.....

Две неща умират трудно....
Брус Уилис....и...

МЕРАКА.....
1.
либоФ ли бе да го опишеш
11.05.2021 13:26:42
2
2
На 77 ще е един трепет от любов... Ще се чуди дали стомаха му се бърка от вчерашната манджа или са пеперудите на любовта
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка Службите реагирали светкавично в 1:00 ч. след полунощ, за да предотвратят масов ужас сред децата на следващия ден Прокуратурата: Шефът на ВиК-Бургас е арестуван за 72 часа Прокуратурата: Шефът на ВиК-Бургас е арестуван за 72 часа Повдигнати са му обвинения Парад на ретро автомобили в Бургас: Уникален Корвет от 70-те - модел, каран от Джими Хендрикс и Силвестър Сталоун (СНИМКИ) Парад на ретро автомобили в Бургас: Уникален Корвет от 70-те - модел, каран от Джими Хендрикс и Силвестър Сталоун (СНИМКИ) Сред атракциите са още Buick от 1933 г., Ferrari 308, Maserati Ghibli и рядък Mercedes-Benz кабриолет от 50-те години Поскъпнаха ли чадърите и шезлонгите по Черноморието? Обекти въвеждат „комплименти“, за да задържат туристите Поскъпнаха ли чадърите и шезлонгите по Черноморието? Обекти въвеждат „комплименти“, за да задържат туристите С настъпването на активния летен сезон въпросът с цените на плажните принадлежности по родното Черноморие отново излиза на преден план Страхотен празник в Бургас: Мотори, пожарни и атрактивни демонстрации събраха стотици деца Страхотен празник в Бургас: Мотори, пожарни и атрактивни демонстрации събраха стотици деца Посетителите имаха уникалния шанс да разгледат отблизо оборудването и да научат повече за дейността на всички ключови структури на МВР Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив Денят носи важни решения, финансови уроци, нови възможности и повече интуиция за всички зодиакални знаци Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Полицаите "удариха" голяма пратка с 80 на брой кутии с 5,5-килограмови флакони с райски газ. Общото количество на иззетия райски газ е около 440 кг Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Столична община изпрати спасители със сонари по течението след село Пастух Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Докато линейките пътуваха, граждани организираха спасителна операция с боклукчийски камион край Елешница Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? С комбинация от носталгия, циркова акробатика и златна БГ музика, „СОЦ Парти по БДС“ превзема NAKED Beach в Бургас
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Въпреки щастливия и направо библейски край за детето, кошмарът за неговите родители тепърва започва, но този път на юридическия фронт Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Росалина Димитрова пред Флагман.бг: Не поставяйте целия бранш под общ знаменател заради няколко абсурдни менюта в социалните мрежи Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Най-висшият съд заличи присъдата от 12 години затвор за зловещото разчленяване без труп, BILD разкри шокиращи гафове на баварските следователи 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда Политици от 6 партии изпратиха остро писмо до министъра на културата заради епизод, в който любимата детска героиня носи шапка на зловещите тайни служби НКВД Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър От кралски медали до златни акции – лъснаха най-тайните клаузи от последната воля на филмовата легенда. 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода Наглецът е създал собствени импровизирани пунктове из Париж, където таксува колоездачи и шофьори за привилегията да не бъдат простреляни с вода  Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Конституционният съд заври след скандалните разкрития за 227-те полета на феномена в политиката Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Ако видите тези липси по ивицата, веднага бягайте – операторите нямат капитанска правоспособност и разрешителни от държавата Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Британи Кларк изгуби живота си след атака на хищник, а записите от телефона за спешни случаи 911 разкриват невиждан ужас
Румен Радев, премиер Румен Радев, премиер Ще наложа вето на 21-вия пакет санкции срещу Русия Виц на деня Виц на деня - Кога мъжете бягат най-бързо? Когато бягат за бутилка, или когато бягат след жена?
- Когато бягат с бутилка, от жена...
Виц на деня Виц на деня - Докторе, губя паметта си.
- От кога така!?
- Какво от кога!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато тя беше на 2 годинки, тичаше ли тичаше голичка по плажа. Сега, когато е вече на 30 години, две бутилки вино я връщат в детството.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори