По погрешка: Италианка се сдоби с 6 дози Pfizer/BioNTech
Медицинска сестра инжектирала целия флакон
23-годишна италианка е била под наблюдение в болница в Тоскана, след като е получила шест дози от ваксината на Pfizer/BioNTech по погрешка, съобщи в понеделник агенция AGI.
Жената е била в добро състояние, след като е получила течности и парацетамол след инжектирането в неделя, съобщи AGI, предава БГНЕС.
Вместо да инжектира само една доза в ръката на студентката, медицинска сестра погрешно инжектира целия флакон, еквивалентно на шест дози.
Предишни проучвания за тестване на предозирането с ваксината на Pfizer бяха ограничени до четири дози, пише AGI. Инцидентът е докладван на италианския лекарствен регулатор.
Преди е имало съобщения за предозиране с ваксината на Pfizer/BioNTech в САЩ, Австралия, Германия и Израел.
Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение
Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ
16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции
Дизелът падна до 1.59 евро за литър
Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри
Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура
България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien)
Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт
Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа
С 0,5% са намалели цените от малката кошница за месец през май
Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване
Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“

Закрийте го този сайт вече ...