Втора турска ваксина вече е в списъка на СЗО
Новият препарат, разработван от турските учени, представлява инактивна ваксина срещу COVID-19
Втора турска ваксина е била включена в списък на Световната здравна организация на ваксините в процес на разработване, съобщава "Дейли сабах".
Новият препарат, разработван от турските учени, представлява инактивна ваксина срещу COVID-19. Преди това в списъка на СЗО бе включена друга ваксина на базата на вирусоподобна частица.
"Има много проекти за разработване на ваксини по света, но само някои успяват да влязат в списъка заради липса на прозрачност в процеса на разработката им. Включването в този списък показва, че нашите ваксини са иновативни и искаме да ги представим и на международната общност", каза пред Анадолската агенция проф. Хасан Мандал, директор на Турския съвет за научни и технически изследвания (ТЮБИТАК).
ТЮБИТАК отговаря за платформата на Турция за COVID-19, инициатива, координираща отделни проекти, насочени към изработването на ваксини и лекарства срещу болестта. Понастоящем той е одобрил седем ваксини, които са в различен етап на разработка.
Инактивна ваксина на университета Ерджийес е приключила дейностите по Фаза 2 от изпитанията си, което е предпоследният етап преди получаването на одобрение и започването на масова употреба. Друг препарат скоро започва тестовете в рамките на Фаза 1, посочва "Дейли сабах".
Източник: БТА
Краят на април носи катастрофа за 6 зодии, няма да могат да избягат от истината
Щерката на Мира Добрева: Насилваха ме заради майка ми, биеха ме до гардеробите в училище
Андреа призна: Нямам мъж, в леглото съм с котка
Дара: Ако не бе мъжът ми, щях да се откажа от „Евровизия“
ГЕРБ: Зам.-председател на СИК в Средец снима личните карти на избирателите
Трима задържани за изборни манипулации: Пуснали бюлетини от името на други хора
Елена Поптодорова: Изборите напомнят за 90-те, България трябва да потвърди своята европейска ориентация
Владо Карамазов: Борбата ми е с купения вот, а фотографският ми проект е международен успех
Двойно гласуване в Нова Загора: Мъж арестуван за опит за манипулация на изборите
Почина изследователят на средновековното наследство на Пловдив, историци от Бургас потънаха в скръб
Проблеми с бюлетините в пловдивски болници, гласуването преустановено за часове
Кметът на София гласува с отвертка и флашка по съвет на Бойко Борисов
