×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Поморийци остават без вода, ако не изкопаят шахта на улицата?


Поморийци остават без вода, ако не изкопаят шахта на улицата?
Задължават ни в 30-дневен срок да изградим да изградим за наша сметка шахта в чужд терен, каза Кольо Николов
10 Май 2021, Понеделник, 08:27 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Собственици на апартаменти споделят, че били в омагьосан кръг, но и от ВиК-Бургас нямат право да правят изкопи в частен имот

Собственици на апартаменти в жилищен блок и в нова кооперация в Поморие може да останат без вода, ако не изпълнят предписани на ВиК-Бургас да изградят шахти на улицата. От дружеството обявиха, че поставянето на общите водомери ще е за негова сметка. Пред БНТ Христо Едрев обаче сподели, че хората са в безизходица. В омагьосан кръг сме, добави той.

„Още на 4 февруари получихме предписание. Задължават ни в 30-дневен срок да изградим да изградим за наша сметка шахта в чужд терен. Ние имаме преотстъпено право на строеж. Всичко тук е общинска собственост“, каза пък Кольо Николов.

„Ние не сме нарушили нищо. Имаме си изградени водомери, които не са в апартаментите, а долу във входа на блока“, добави той.

„При нас ситуацията е малко по-различна, тъй като сме в кооперация. 11 семейства сме. Партерният етаж е общинска собственост. Има там офис на мобилен оператор и читалище“, изтъкна Едрев. 

„В наредбата, която цитират, се казва, че трябва да се изгради водомерна шахта с водомерен възел в общо помещение, а такова нямаме. Нашият спирателен кран на цялата кооперация е на тротоара. Задължават ни да правим нещо, което не е наша работа, а и е в чужда собственост“, добави той.

„Няма как да се копае на тротоара, тъй като там са кабелите за телефоните и за Интернет“, подчерта Николов. 

От ВиК обясниха, че тъй като шахтите попадат в частни имоти, те нямат право да копаят и затова трябва да стане за сметка на абонатите. 

"Всеки един имот трябва да има шахта с общ водомер. Тя се намира в тяхната собственост на не повече от 5 метра от водопровода и трябва да бъде за сметка на живущите. Ние нямаме право в частен имот да правим изкопи. За сметка на ВиК е поставянето на водомерите. Не изискваме от абонатите да закупуват водомер", пише в становището на ВиК – Бургас. 
 


В категории: Поморие


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
15
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Орбан ще се срещне с Путин в Москва Орбан ще се срещне с Путин в Москва 26/11/2025, Сряда 20:40 3
Флагман.БГ Зографски влезе в Топ 30 във Фалун Зографски влезе в Топ 30 във Фалун 26/11/2025, Сряда 20:18 0
Флагман.БГ Затварят родилно отделение Затварят родилно отделение 26/11/2025, Сряда 19:21 0
Флагман.БГ Колко масло трябва да има в двигателя? Колко масло трябва да има в двигателя? 26/11/2025, Сряда 18:18 1
15
Коментара по темата
15.
555555
12.05.2021 21:00:42
0
2
Тези от ВиК Бургас искат да вкарат нов закон със задна дата. Всички сгради в които живущите имат партиди за ток и вода са въведени в експлоатация, т.е са законни. Да не са спали толкова години. Ако са толкова "отворени" и започнат да спират водата на хората което откажат да копаят шахти за общи водомери веднага да се уведомят прокуратура и ДАНС. Не може всеки монополист да си прави каквото си поиска. Да извадят пари, да си изкопаят шахти и да си поставят общи водомери, така както навремето енергото за собствена сметка извади всички ел. табла отвън.
14.
Илчев , нещо да почерпиш.
10.05.2021 21:27:44
0
4
От кой самолет са го спуснали този при социалните?
Слепи ли сте?
13.
Кара Кольо
10.05.2021 19:23:45
0
4
На Кара Кольо му липсва пискюла, а на кадъната му чалма и шалвари.
12.
Хи хи
10.05.2021 14:54:25
0
5
Колкото и да триете , то всичко е тръгнало. Няма да има повече спонсори
11.
до мУдераторите
10.05.2021 14:48:00
0
6
много сте чувствителни на тема КРАЖБИ. защо така ?
10.
*********
10.05.2021 14:41:56
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
До Флагман
10.05.2021 11:58:02
1
7
Бъдете обективни и кажете, че Възраждане първи алармираха за проблема на пресконференция в Петък.
8.
bleistift
10.05.2021 10:47:22
1
7
От ВиК обясниха, че тъй като шахтите попадат в частни имоти, те нямат право да копаят и затова трябва да стане за сметка на абонатите.
Колко удобно .Значи вейкаджиите нямат право а частните абонати имат така ли?
На това му се вика - с чужда пита майчин помен.
7.
Помориец
10.05.2021 10:36:19
1
12
Извикайте веднага Мая Манолова да оправи проблема.
Ей, съсипахте ни живота от тормоз тези ВиК.
Ако не е ВиК ще е ЕVN, ....или Топлофикация....или мобилните оператори.
6.
уточнение
10.05.2021 10:34:16
0
7
10 дека = 10 декара
5.
Бургазлия от Ямбол
10.05.2021 10:33:43
2
5
Всеки помориец има по 10 дека море, да не са праат на интересни че нямали вода.
4.
Пахама дъртия швестър
10.05.2021 09:56:09
1
8
Аз се къпя само в неделя и не ме бърка.
3.
;)
10.05.2021 09:51:41
2
4
pomoriici s 4asni imoti moje da go duhat
2.
с Бата
10.05.2021 09:27:19
2
11
Къде му е чалмата на Кольо Николов. Нали беше кандидат за кмет от ДПС.
1.
Tsatsata
10.05.2021 09:19:57
1
14
Това е следващото безумие със копаенето на водомерни шахти по улиците ...
Без друго тротоарите са в такова състояние , че няколко криви или откачени капака на тези шахти съвсем ще довършат родната картинка !
ВиК вместо да работят по дистанционното отчитане, мислят поредните глупости!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Блокираните депутати ще спят в парламента, протестът ще е денонощен Блокираните депутати ще спят в парламента, протестът ще е денонощен Нека да се хванем за ръце около сградата на парламента, за да е ясно, че ние хвърляме бутилките, призова Асен Василев Ново Коледно градче или претъпкан с дървения площад "Тройката"? Ново Коледно градче или претъпкан с дървения площад "Тройката"? "Босът" на площада Веселин Велев готви пресконференция и заплашва с разкрития, които нямало да се харесат на много хора Размирици до Народното събрание! Провокатори с бръснати глави се опитват да обърнат бял автобус Размирици до Народното събрание! Провокатори с бръснати глави се опитват да обърнат бял автобус Изблъскаха ни, каза бившият представител на България в ООН Стефан Тафров и призова протестиращите да не се подават на провокации 17-годишен е задържан за убийство в "Студентски град" 17-годишен е задържан за убийство в "Студентски град" Младеж беше намушкан в столичния квартал в събота, по-късно той почина   Затварят родилно отделение Затварят родилно отделение В Севлиево Става страшно пред парламента, блокираха депутати и замерват с пиратки полицаи (НА ЖИВО) Става страшно пред парламента, блокираха депутати и замерват с пиратки полицаи (НА ЖИВО) Манол Глишев нарече служителите на реда еничари на Пеевски и се закани от трибуната, че ще бъдат размазани  30-ина в Бургас въстанаха срещу Държавния бюджет 30-ина в Бургас въстанаха срещу Държавния бюджет Вместо да държат плакатите, демонстрантите решиха да ги залепят на един от осветителните стълбове на площад "Тройката", полиция не се вижда Жива верига около Народното събрание, депутат зове колегите си да излязат навън, за да се порадват на хората (НА ЖИВО) Жива верига около Народното събрание, депутат зове колегите си да излязат навън, за да се порадват на хората (НА ЖИВО)  Протестът ни е срещу изгубената свобода, срещу това, което се случва с бюджета, обяви Ивайло Мирчев от ПП-ДБ Тол системата остава под контрола на „Капш“ до 2030 г. - АПИ призна зависимостта си Тол системата остава под контрола на „Капш“ до 2030 г. - АПИ призна зависимостта си Агенцията откри поръчка за 127.5 млн. лв. без ДДС чрез договаряне без конкуренция, оправдавайки се с техническа невъзможност и липса на държавен капацитет Ученици от Механото в Бургас дариха „сърце за капачки“ на ДГ „Раковина“ Ученици от Механото в Бургас дариха „сърце за капачки“ на ДГ „Раковина“ Младежите от ПГМЕЕ изработиха металното съоръжение и споделиха за важното значение на рециклирането
Най-дългият директен полет ще свързва Китай с Аржентина Най-дългият директен полет ще свързва Китай с Аржентина Ще отнема над 1 ден Съд в Турция осъди журналист на 4 години затвор за „заплаха“ срещу Ердоган Съд в Турция осъди журналист на 4 години затвор за „заплаха“ срещу Ердоган Той беше арестуван през юни, след като обсъди анкета, според която 70% от хората се противопоставят на Ердоган да стане президент до живот Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Ето какво определя и важността на това посещение Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Обвинението му идва на фона на нарастващата американска военна активност в Карибите и Тихия океан Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар С рекорден ръст в продажбите и нови модели в подготовка, Apple измества Samsung и се готви да остане №1 до 2029 г. 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи Активистите, нарекли се "Проект дигитална свобода", като това е най-новият им опит да блокират закона Ужасяващо: Извадиха от водата безжизненото тяло на млад футболист Ужасяващо: Извадиха от водата безжизненото тяло на млад футболист Играчът беше два дни в неизвестност Мелания Тръмп посрещна елхата пред Белия дом в бяло палто Мелания Тръмп посрещна елхата пред Белия дом в бяло палто Съпругата на американския президент се появи публично под звуците на военен оркестър Тръмп праща преговарящи в Москва и Киев, отказа се от крайния срок за мирното споразумение Тръмп праща преговарящи в Москва и Киев, отказа се от крайния срок за мирното споразумение Крайният срок за мен е, когато всичко приключи, каза американският президент Италия изгони опасния имам от Торино, подклаждал джихад срещу християните Италия изгони опасния имам от Торино, подклаждал джихад срещу християните Шейх Шахин е арестуван, лишен от гражданство и експулсиран заради крайни религиозни послания, създаващи риск за националната сигурност
Бойко Борисов Бойко Борисов "Постна пица – Дянков" няма да предложа пак Виц на деня Виц на деня Техника за овладяване на гнева:
1. Поемете дълбоко въздух
2. Затворете едното си око.
3. Издишайте.
4. Стреляйте!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, пусни ме под юргана. Студено ми е.
- С гащи не може. Тук има дрескод!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Едно време с какви хубави имена кръщаваха децата! Сега го повикаш в парка по име и пет кучета дойдат при теб!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори