Откриха Владимир Каролев, състоянието му е много тежко
Предполага се, че се е наранил след падане от около 400 метра на стръмен терен
Откриха икономиста Владимир Каролев в Пирин. Той изчезна в неделя, докато кара сноуборд в планината. Състоянието му се определя като много тежко, съобщава Нова телевизия.
“Издирването е продължило 12 часа, като една от участващите групи го е открила в 00:40 часа. Веднага се изкараха съоръжения, защото той не беше в съзнание. В 4:30 часа го предадохме в Спешна помощ“, каза Методи Баневски от Планинската спасителна служба.
“При падане се е наранил и не е мръднал от мястото си. Теренът е стръмен, има камъни“, уточни той.
Междувременно БНТ съобщи, че Каролев е настанен в хирургичното отделение на болницата в Разлог с тежка черепномозъчна травма.
Комисия от лекари обмисля дали и как да бъде транспортиран към болница в София.
Предполага се, че икономистът се е наранил след падане от около 400 метра, вероятно при подхлъзване. Спасителите обясняват, че икономистът е бил открит на късмет, защото мястото, на което е бил, е без сигнал.
„Можеше да бъде използван хеликоптер. В България обаче няма такова чудо и нещата ще се случват девет дни с камили”, категоричен е Баневски.
„Днес ще разберем какво е състоянието на Каролев. Вероятно ще бъде закаран в София“, добави той.
"Имахме късмет, защото акцията беше по тъмно, много рискована и по труден терен", обясни Методи Баневски пред БНТ.
Каролев е открит на височина 2300 м, но не е ясно от каква височина е паднал.
От Планинската спасителна служба обясняват, че в момента планината е много опасна.
Приятелят на Каролев Горан Иванов пък каза пред бТВ, че икономистът най-вероятно има туристическа застраховка за инциденти в планината.
Според него най-вероятната причина за инцидента е падане, а не технически проблем в екипировката.
„Много рядко кара сам. Обикновено винаги има някой с него. Било то и с още един човек. Владо е планинар от доста години, може би 40. Винаги е подхождал отговорно, даже сме си говорили как се реагира в подобни ситуации“, разказа Иванов.
По думите му Каролоев винаги кара по ръба на улеите, така че при лавинна опасност да не бъде засегнат.
Иванов допълни, че финансистът винаги е добре екипиран в планината – носи протектори, каска и допълнителни системи за сигурност с вграден GPS.
Дизелът в Германия скочи до 2,44 евро около великденските празници
Творчески десант: Ученици от ОУ „Пейо Яворов“ Бургас покориха национални върхове в изкуството
Затвориха моста Крал Фахд между Саудитска Арабия и Бахрейн заради риск от ирански удари
Крум Зарков: България обеднява - време е за край на неравенствата и справедливо преразпределение
Какво време ни чака на Великден? Проф. Рачев обърна прогнозата
Любов според зодията: кои знаци си подхождат най-много
Петна по дрехите: как да ги премахнем лесно и без излишни усилия
Драма след взривените американски самолети в Иран, намерен е череп край останките на C-130
София се превръща в новата луксозна дестинация на Европа
Шкембе чорба у дома: незабравима рецепта стъпка по стъпка
Морето носи огромна заплаха: готови ли сме?
Мусака с пухкава заливка на фурна, рецептата, с която става най-вкусна

Дано се оправи човека.
Политик за спортист не става бе...
Това са ограничени хораи без никъква жизненост без никакви знание извън парламента бе.
Този съм сигурен ,че и огън не може си запали ...