Огромен флаг маркира мястото, дало начало на Илинденско-Преображенското въстание
Инициативата е на кметът на община Малко Търново Илиян Янчев и негови съратници
Българското знаме се вее на 18-метрова височина в землището на странджанското с. Стоилово. Той е поставен по инициатива на кметът на община Малко Търново Илиян Янчев и негови съратници и цели да прослави делото на войвода Дико Джелебов, дал началото на Илинденско-Преображенското въстание през 1903 г.
Пилонът с трибагреника се намира край параклис „Св. Илия“, на точното място, където войводата е хвърлил първата бомба, с която е сигнализирал началото на въстанието.
„Преди 2 години поставихме българския флаг край Петрова нива, днес го правим тук, защото това място не е по-малко важно за историята на Странджа. Трибагреникът е издигнат на 18 метра височина и така ще може да се вижда и от едната, и от другата страна на р. Велека. Правим го в памет на илинденци и преображенци, за тяхната саможертва и това, което са направили те за всички нас. Защото свободата има цена и ние я знаем. Нека Бог да благослови и пази България“, каза кметът Илиян Янчев.
Брутално домашно насилие: Българин изби зъб на приятелката си и я изхвърли на улицата
Отиде си легенда на българския баскетбол
Тежка катастрофа на пътя Варна - София, три деца в болница
Ценно признание: Родните плажове сред отличниците в ЕС
Извънредно! Огромни пламъци лумнаха до голям хипермаркет, пет пожарни са на терен
Изпитана рецепта за пържени картофи: Златни правила за перфектна хрупкавост
Снимачна площадка с питони и варан се превърна в кървава баня, рапър с доживотна присъда
Стоичков и Георги Иванов гости на Тръмп
Голям пожар в Гърция
Трансферна бомба: Салах на крачка от подпис с гранд до България
Внучката на Чарли Чаплин се влюби в България, отнесе терлици и розово масло

Но... какво да се прави? Това е животът.
https://youtu.be/bD4q3erazQQ
Па после да се бие в гърдите