×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Премина ли категорично България през третата вълна на пандемията


Премина ли категорично България през третата вълна на пандемията
Кривата за четвърта поредна седмица показва спад, броят на излекуваните става все по-голям спрямо този на новоположителните
08 Май 2021, Събота, 21:55 ч.
Автор: Флагман.БГ

Страната ни вече е излязла от зоната за опасност, здравната система вече започва да се разтоварва

Размахът на т.нар. „трета вълна“ на коронавируса в България постепенно започва да става все по-малък, сочат данните от официалната статистика. С увеличаването на броя на ваксинираните, с идването на пролетта и по-топлите температури, както и с вече огромния брой преболедували у нас, епидемичната обстановка постепенно започва да се нормализира. За четвърта поредна седмица в България кривата на заболеваемостта продължава да спада, като към момента броят на заболелите е на нивата от януари-февруари, сочат още данните.

В същото време по-тежката статистика – тази с броят на починалите с или от коронавирус у нас, също е оптимистична. Така например, погледнато на 7-дневна база, през т.нар. „трети пик“, който де-факто представлява втората по-сериозна вълна на пандемията у нас, броят на смъртните случаи е бил обективно по-малък в сравнение с пика от края на 2020 г.

Както Флагман.БГ писа днес, проф. Витанов потвърди информацията, че „третата вълна си заминава“. По негови думи, според института „Роберт Кох“ страната ни вече е излязла от зоната на опасност, като данните за базовото репродуктивно число сочат, че здравната система у нас вече се разтоварва, а активните случаи намаляват. 

Все още обаче е рано за категорични изводи, тъй като заради преминалия вече Великден все още има шансове за флуктуация в показанията на кривата. Повечето контакти по време на празниците могат негативно да повлияят тенденцията у нас, макар и дори според експерти шансът за това да е минимален. 

Положителни са новините и от ваксинационния фронт. Все повече и повече българи поемат стъпката да сложат своята имунизация, с което страната ни все повече се доближава до заветното процентно съотношение от 70% ваксинирани, което според НОЩ би довело до колективен имунитет и пълна превенция на потенциални нови вълни. Въпреки това обаче при средно 30 000 игли на ден и до момента имунизирани близо милион, до достигане на 4.5 млн. ваксинирани ще са необходими още поне 120 дни или 4 месеца.
 


В категории: Здраве


12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
Gt
09.05.2021 14:22:00
1
1
ГЕРБ СИ ОТИВА И ВЗИМА ВИРУСА СЪС СЕБЕСИ
11.
Сленг
09.05.2021 11:17:55
0
2
Да не бързаме да се радваме поговорката казва"Бързата работа срам за майстора"
10.
4-тата идва
09.05.2021 10:17:20
4
3
От никъде не излизаме. С тези набодените идва още по-лошо!
9.
888
09.05.2021 08:29:10
4
7
Кога да чакаме четвъртата вълна? Че зомбитата за друго не мислят, ковид им станА смисълът на живота.
8.
7
09.05.2021 07:44:52
1
6
Флегмани, два съвета:
1. Скрийту го тоя боклук витанов. Дрънка само глупости и не разбира нищо от статистика!
2. Прочетете що е то R0 и си коригирайте статията, че и вие за нищо не ставате!
7.
Ужас!
09.05.2021 02:30:29
13
6
Като чета колко ковид дебили има ще ни мислят “вълни на страшната зараза” когато им отърва!Ковид е най-вече психическо заболяване!
6.
:/
09.05.2021 01:49:30
10
13
1) Като има мерки - ревем! 2) Като ни покажат статистика 10% смърност - Герб са виновни. Слаб матрЯл. И се обиждат точно тези за който визирам, що ли?! Хак да ви беше 45-тото НС.
5.
Имам човек
09.05.2021 00:03:01
5
15
Рекордьори сме по трупове, само прост банкянски селянин може да го счита за успех и проста електорална маса да му се връзва.
4.
релсата
08.05.2021 23:02:57
3
12
на запад стигнали до 4% булгаристан 10% Тиквата се справи отлично
3.
SMITH AND WESSON
08.05.2021 23:01:27
5
30
до 1
Бе ти хубаво даваш пример с Гърция и Турция,ма там хората проявяват търпение и разбиране към институциите и спазват забраните и ограниченията ,отговорно и съзнателно,докато наш Ганьо се прави на много отворен,прави каквото си иска и накрая все другите му виновни,за батака .......
2.
Рано е
08.05.2021 22:17:18
6
20
Великден, отварянето на нощните клубове няма как да не се отрази негативно и това ще се види през идната и по следващата седмица.
1.
Smith
08.05.2021 22:03:45
6
22
Категорично има още малко, но за момента с 2500 умрели на милион сме на трето място в смета, след Унгария и Чехия по брой трупове на милион. Успешно справяне, за Мутрите. За справка - Турция-560, Гърция-610, Румъния-1050, Булгаристан-2500+
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво търсят читателите при избора на нов автор? Какво търсят читателите при избора на нов автор? Пътеводител за издатели и автори: Какво определя избора на непознато заглавие на книжния пазар Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева Парадоксите в империята на Румен Гайтански – Вълка: Нови луксозни придобивки на пъпа на София на фона на източените милиони от ББР Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс Риалити героят показа как е променил формата на носа си без реална хирургична интервенция НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък Министерството на финансите очаква до 150 млн. евро приходи от новия налог за афилиейт операторите, а черният списък на нелегалните сайтове вече ще се обновява всеки ден "Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд "Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд Проучване отчита 45% одобрение за правителството, докато „Прогресивна България“ води електоралната надпревара с внушителните 39% Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Сравнението спрямо проектобюджета на кабинета “Желязков” за 2026 г., който доведе до падане на правителството, показва, че разходите за персонал по държавния бюджет - тоест без включени общини и социално-осигурителни фондове, са с 629 млн. евро по-малко Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Изпечен апаш от Ихтиман присвои „Дачия Докер“ в морския град, но бе обграден от полицията на кръстовище Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Младежи на 15 и 16 години се сблъскаха с електрически превозни средства на прав участък, невнимание доведе до тежко падане и намеса на бургаските медици Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Големият въпрос е дали в ГЕРБ имат подготвен кадър за кмет или се самопрострелват в крака  Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Чешки гражданин издъхна секунди след като влезе във водата по време на самостоятелна почивка, полицията разследва фаталния случай в голям хотелски комплекс
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Известен със своя агресивен стил, Стойков влиза в ринга след участия на големи международни сцени и битки срещу елитни съперници, решен за победа. Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Сделката ще изисква одобрение от службите в САЩ Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Снаряд поразиха контейнеровоз под сингапурски флаг и замрази мащабната хуманитарна операция на ООН за спасяването на стотици моряци Трусовете превърнаха Каракас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали Трусовете превърнаха Каракас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали След апокалиптичното земетресение във Венецуела, спасиха жена затисната 24 часа от отломките, прогнозите за загиналите са смразяващи Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори